1. Sınıf Hayat Bilgisi 104-105-106-107-108. Sayfa Cevapları Ardıç Yayınları Ders Kitabı


Hayat Bilgisi Ogretmeni

İçindekiler

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayınları 3. Ünite Sağlıklı Hayat Kendimizi Değerlendiriyoruz Sayfa 104-105-106-107-108


1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayınları Ders Kitabı Sayfa 104 Cevabı

Verilen çalışmaları yapınız.


1. Görsellerdeki çocuklardan hangisi kişisel bakım yapmaktadır? İşaretleyiniz.2. Aşağıdakilerden hangisini kişisel bakımımızı yaparken kullanmayız? İşaretleyiniz.1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayınları Ders Kitabı Sayfa 105 Cevabı

3. Aşağıdakilerden hangisi kişisel bakıma örnek olarak gösterilemez? İşaretleyiniz.


Ellerimizi yıkamak
Dişlerimizi fırçalamak
Yemek yemek


4. Aşağıdakilerden hangisi sağlığımız için yararlı olan besinlerden değildir? İşaretleyiniz.5. Aşağıdakilerden hangisi yemek yerken uyulması gereken görgü kurallarına örnek olarak gösterilebilir? İşaretleyiniz.1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayınları Ders Kitabı Sayfa 106 Cevabı

6. Aşağıdakilerden hangisinde kahvaltı öğünü ile besinler doğru eşleştirilmiştir? İşaretleyiniz.


1. Sınıf Hayat Bilgisi 104-105-106. Sayfa Cevapları Ardıç Yayınları Ders Kitabı


7. Aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur? İşaretleyiniz.


Meyve ve sebzeleri mevsimine uygun olarak tüketmeliyiz.

Beslenmemizde meyvelere daha fazla yer vermeliyiz.

Meyve ve sebzelerin tümünü her mevsim tüketmeliyiz.


1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayınları Ders Kitabı Sayfa 107 Cevabı

8. Aşağıdakilerden hangisi, kitle iletişim araçlarının doğru kullanımına örnek gösterilebilir? İşaretleyiniz.9. Aşağıdakilerden hangisi sağlığımızı korumak için almamız gereken tedbirlerden biri değildir? İşaretleyiniz.10. Ortak kullanım alanlarında uyulması gereken davranışlara üç örnek yazınız.


Cevap : Ortak kullanım alanlarında uyulması gereken davranışlara üç örnek yazınız.  konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Ortak kullanım alanlarında uyulması gereken kurallardan üç örnek verecek olursam ortak kullanım alanları temiz tutmalıyız, ortak kullanım alanlarda bağırarak konuşmamalıyız, ortak kullanım alanlarında kullandığımız araç ve gereçleri düzenli bir şekilde bırakmalıyız.


1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayınları Ders Kitabı Sayfa 108 Cevabı

11. Sağlıklı yaşam için neler yapmalıyız? Yazınız.


Cevap : Sağlıklı yaşam için neler yapmalıyız? Yazınız. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Sağlıklı yaşam için düzenli ve dengeli beslenmeliyiz. Düzenli bir şekilde spor yapmalıyız.


12. Doğru ifadelerin yer aldığı yıldızları boyayınız.


1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayınları Ders Kitabı Sayfa 108 Cevabı


Değerli ziyaretçilerimiz ; 1. Sınıf Hayat Bilgisi 104-105-106-107-108. Sayfa Cevapları Ardıç Yayınları Ders Kitabı konusunun video anlatımı için videoyu izleyiniz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

1. Sınıf Hayat Bilgisi 104-105-106-107-108. Sayfa Cevapları Ardıç Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Ege
Sağlıklı yaşamak için düzenli ve dengeli beslenmeliyiz yeterince Her çeşit besinden almalıyız düzenli spor yapmak da bununla ilgili çok önemli bir etkendir
Hamdiye
Sağlıklı yaşamak her insan için çok önemlidir. Bunun için de bir şeyler yapmamız gerekir. Bunlar ise şunlardır;sağlıklı beslenmeliyiz her şeyden biraz biraz yemeliyiz düzenli olarak spor yapmalıyız koşmalıyız sabah egzersizleri yapmalıyız sağlıklı yaşamayı elde etmek için biraz yorulmaya ihtiyaç vardır.Herkes kendi yaşına göre sporlar yapar kendi yaşını aşacak sporlar yaparsak vücudumuz bunu kaldırmayabilir.Eğer sağlıklı bir şekilde beslenirsek vücudumuz için çok yararlı şeyler olur ve de sağlığımız artar.Her zaman düzenli olarak spor yapmak çok önemlidir vücudumuz her zaman spor yapmamızı ister ama çoğu insan spor yapmak istemez ama spor yapmak çok önemli olduğu için herkesin yapması gerekir.Eğer düzenli olarak bol bol spor yaparsak vücudumuz güçlenerek kaslar oluşur.Sağlıklı yaşamak önemli olduğu için her zaman sağlıklı olan her şeyden yenmeliyiz.Bütün sağlık şeylerden bir miktar yiyin ve düzenli olarak spor yapmayı unutmayınız sağlıklı yaşamak budur.
Kader
1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayınları 3. Ünite Sağlıklı Hayat Kendimizi Değerlendiriyoruz cevaplarınız bir harika ödevlerimi buradan daha iyi anlıyorum.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!