1. Sınıf Hayat Bilgisi 123-124-125-126. Sayfa Cevapları Ardıç Yayınları Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

1. Sınıf Hayat Bilgisi 123-124-125-126. Sayfa Cevapları Ardıç Yayınları Ders Kitabı


Hayat Bilgisi Öğretmeni

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayınları Güvenli İletişim Metni Cevapları Sayfa 123-124-125-126


Güvenli İletişim Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları


1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayınları Ders Kitabı Sayfa 123 Cevabı

Soru : Okula geliş yolunda kimlerle karşılaşıyorsunuz? Karşılaştığınız herkesle iletişim kuruyor musunuz? Neden? Söyleyiniz.


Cevap : Okula geliş yolunda kimlerle karşılaşıyorsunuz? Karşılaştığınız herkesle iletişim kuruyor musunuz? Neden? Söyleyiniz. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Okula gidiş ve geliş benimle bazen arkadaşlarımla karşılaşıyorum. Arkadaşlarınla beraber okula gidiyorum ve onlarla konuşuyordum. Ama okula gidişlerimde tanımadığım yabancı insanlarla da karşılaşıyorum ama onlarla kesinlikle iletişim kurmuyorum.


1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayınları Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı

Soru : Peki, tanımadığımız insanlara karşı nasıl davranmalıyız?


Cevap : Peki, tanımadığımız insanlara karşı nasıl davranmalıyız? konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Tanımadığım insanlarla konuşmamalıyım. Ama konuşmam onlara saygısız davranmam gerektiği anlamına gelmez.


1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayınları Ders Kitabı Sayfa 125 Cevabı

Soru : Arkadaşlar, haksızlığa uğradığımızı düşündüğümüzde, istemediğimiz bir şeyi yapmaya zorlandığımızda, kesin bir şekilde karşı çıkmalı ve durumu, güvendiğimiz yetişkinlere söylemeliyiz.


Cevap : Bu soru doğrudur. Çünkü hiç kimse istemediğimiz bir şeyi bizlere yaptıramaz.


1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayınları Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı

Soru : Çevrenizdeki kişilerle iletişim kurarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini aşağıdaki alana listeleyiniz.


Cevap : Çevrenizdeki kişilerle iletişim kurarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini aşağıdaki alana listeleyiniz. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Çevremizdeki kişilerle iletişim kurarken onlara saygı göstermeliyiz. Çevremizdeki kişilerle iletişim kurarken nezaket ifadeleri kullanmalıyız.


Değerli ziyaretçilerimiz ; 1. Sınıf Hayat Bilgisi 123-124-125-126. Sayfa Cevapları Ardıç Yayınları Ders Kitabı  konusunun video anlatımı için videoyu izleyiniz. 


Ödevini Bulamadıysan ARA

1. Sınıf Hayat Bilgisi 123-124-125-126. Sayfa Cevapları Ardıç Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Taha
Okula geliş ve gidişlerine de birçok insanla çocukla arkadaşlarımla arkadaşlarımın ailesi ile karşılaşıyorum. Yabancı kişilerle asla konuşmuyorum arkadaşlarımla iletişim kuruyorum ama onlar benimle bir yere gelmek isterse ailemden izin almadıkça asla gitmiyorum.
Hamdiye
Biriyle konuşurken çok dikkat etmemiz gereki. Konuşurken bu şeye dikkat etmeliyiz dik durup kişinin yüzüne bakıp konusmaliyiz nezaket sozleri kullanmalıyız yoksa karşımızdaki kişi bizi anlamaz ve bizimle ilgilenmez.O yüzden nezaket sözleri kullanmak iyi şeylerden bir tanesidir sevgi ve saygı göstermeliyiz.Eğer sevgi ve saygı gostereceksek karşındaki kisi bizi sever. Saygı gösterir bence en iyi şey karşındaki kişinin yüzüne bakıp konuşmaktır böylelikle karşımızdaki kişiyle çok iyi anlaşırız.Nezaket sözleri kullanmak çok iyidir.Bu yüzden karşındaki kişiyle çok iyi konuşun ve herkes iyi konuşmayı öğrensin nezaketli olmak çok güzel bir şeydir bunu da konuşurken kullanırsak çok guzel olur.
Buse
Bizlere zarar verebilecek olan tanımadığımız insanla iletişim kurmamamız gerekir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 26 Kayıtlı Üye
  • Son Üye cuma
error: Kopya Yasak