1. Sınıf Hayat Bilgisi 33-34. Sayfa Cevapları Ardıç Yayınları Ders Kitabı


Hayat Bilgisi Öğretmeni

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Ardıç Yayınları Yardım Alıyoruz Metni Cevapları Sayfa 33-34


Yardım Alıyoruz Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları


1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayınları Ders Kitabı Sayfa 33 Cevabı

Soru : Teneffüste okul bahçesinde düşen arkadaşınız için öncelikle kimden yardım istersiniz? Söyleyiniz.


Cevap Teneffüste okul bahçesinde düşen arkadaşınız için öncelikle kimden yardım istersiniz? Söyleyiniz. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Düşen arkadaşıma İlk başta ben yardım ederim. Daha sonra bahçede görevli öğretmen veya güvenliği çağırırım onlardan arkadaşıma yardım etmelerini söylerim.


1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayınları Ders Kitabı Sayfa 34 Cevabı

Soru : Siz okulda hangi durum ve olaylarda, kimlerden yardım alırsınız? Söyleyiniz.


Cevap : Siz okulda hangi durum ve olaylarda, kimlerden yardım alırsınız? Söyleyiniz. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Ben okulda bir arkadaşım düşerse veya yaralanırsa öğretmenlerinden yardım isterim. Kitabımı veya ders araç gereçleri mi evde unutmuşsan öğretmenimden veya okul görevlisinden ailemi aramasını isterim bende ailemden unuttuğum ders araç getirmesini isterim.


Soru : Aşağıdaki görseli inceleyiniz. Görseldeki olayı anlatınız.


1. Sınıf Hayat Bilgisi 33-34. Sayfa Cevapları Ardıç Yayınları Ders Kitabı


Cevap : Yukarıdaki görselde birinci sınıfa kayıt olacak bir öğrenci olduğunu düşünüyorum. Velisi ile okula kaydolmak için müdürün odasına gelmiştir.


Değerli ziyaretçilerimiz ; 1. Sınıf Hayat Bilgisi 33-34. Sayfa Cevapları Ardıç Yayınları Ders Kitabı konusunun video anlatımı için videoyu izleyiniz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

1. Sınıf Hayat Bilgisi 33-34. Sayfa Cevapları Ardıç Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Taha
Teneffüste okul bahçesine düşen bir arkadaşımı Öncelikle nöbetçi öğretmenden veya güvenlik varsa Güvenlikten yardım isterim arkadaşımı yavaşça kaldırıp elini yüzünü yıkamasını sağlarım
Hamdiye
Mesela okulda birileri kavga ediyorsa ilk başta kavga eden kişileri ayrılırım sonra da bunu öğretmenime söylerim öğretmenim de bu sorunu çözer ve sorun çözülmüş olur arkadaşlarımız kavga ettiği zaman onlara bakıp izlememiz çok yanlıştır direkt en yakınımızdaki öğretmene bu olayı bildirmemiz gerekir. Eğer bu davranışı yaparsak bu davranış daha doğru olur. Mesela benim bir gün okulumda sınıftan bir arkadaşım başka bir sınıftan kişiyle kavga etmiş onları ayırmaya çalışmıştım ayıramadığım için en yakınımdaki öğretmene bu olayı bildiririm sizin okulunuzda böyle bir olay olduğunda direk hocaya bu olayı bildirin yoksa çok kötü olaylar başımıza gelebilir.
Aylin
Okullarda gerçekleşen olumsuz bir durumda öğretmenlerimizden yardım istemeliyiz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!