1. Sınıf Hayat Bilgisi 72-73-74. Sayfa Cevapları Ardıç Yayınları Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

1. Sınıf Hayat Bilgisi 72-73-74. Sayfa Cevapları Ardıç Yayınları Ders Kitabı


Hayat Bilgisi Öğretmeni

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Ardıç Yayınları İstek ve ihtiyaçlar Metni Cevapları Sayfa 72-73-74


İstek ve ihtiyaçlar Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları


1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayınları Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı

Soru : Büyükleriniz alışveriş listesi yaparken nelere dikkat ediyor? Gözlemlerinizi söyleyiniz.


Cevap : Büyükleriniz alışveriş listesi yaparken nelere dikkat ediyor? Gözlemlerinizi söyleyiniz. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Biz çekirdek aileyiz. Bu yüzden Büyüklerim yani annem ve babam alışveriş listesini hazırlarken evde ne olup olmadığını özelikle mutfağa bakıyorlar. Sonra da ihtiyaçlarımızı ellerindeki kağıda yazıyorlar ve buzdolabına yapıştırıyorlar. Diğer bir kağıtta da kocaman bir yazıyla istekler yazıyorlar ve onu da buzdolabına yapıştırıyorlar. kardeşlerim, ben hatta annem ve babam bile bu kağıda isteklerini yazıyor. Büyüklerimiz tarafından isteklerimiz uygun bulunuyorsa yapılıyor. Büyüklerim alışveriş listesini böyle yapıyor .

Büyüklerimiz alışveriş listesi yaparken ihtiyaçlarımızı en üstte isteklerinizi en alta yazmaya dikkat ediyor. Alışveriş yaparken ilk önce ihtiyaçlarımızı eğer paramız kalırsa isteklerinizi alıyor.


1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayınları Ders Kitabı Sayfa 74 Cevabı

Soru: İstek ve ihtiyaç arasındaki farkı söyleyiniz.


Cevap : İstek ve ihtiyaç arasındaki farkı söyleyiniz. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

İhtiyaçlarımızı olmadan hayatımızı devam ettiremeyiz ama isteklerimiz olmadan hayatımızı devam ettirebiliriz. İhtiyaçları örnek verecek olursak: ayakkabı. İstekleri örnek verecek olursak: çikolata.


Soru : Görselleri inceleyiniz. İhtiyaçları kalp şeklinin, istekleri ise yıldız şeklinin içine, ok yardımıyla yerleştiriniz.


1. Sınıf Hayat Bilgisi 72-73-74. Sayfa Cevapları Ardıç Yayınları Ders Kitabı


Değerli ziyaretçilerimiz ; 1. Sınıf Hayat Bilgisi 72-73-74. Sayfa Cevapları Ardıç Yayınları Ders Kitabı konusunun video anlatımı için videoyu izleyiniz.
1. Sınıf Hayat Bilgisi 72-73-74. Sayfa Cevapları Ardıç Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Taha
1. Sınıf hayat bilgisi 72 73 74 sayfa cevapları Ardıç Yayınları ders kitabı cevapları için teşekkür ederim teyzemin oğlunun ödevlerini Bu siteden bakıyorum Herkese tavsiye ederim
Hamdiye
Her ailenin ihtiyaçları vardır.İhtiyaçlarını gidermek için alışveriş yaparlar alışveriş yaparken bir liste kurmaları lazımdır. Benim annem alışverişe çıkarken liste kurar bu ay ne gerekiyorsa onları alır her ailenin alışveriş yapmak lazımdır giderlerini gidermek için çok lazım bir şeydir ihtiyacını gidermek için alişveriş yapmak için alışveriş listesi kurmaları lazimdir. Eğer alışveriş listesi kurmazlarsa alacaklarını unuturlar ve bilemezler o yüzde yanlış şeyi alabilirler ve ihtiyaçlarını gideremezler. Bu yüzden siz annenizi yani aile üyelerinin çıktığı zaman bir ihtiyacınız olduğu zaman kesinlikle çok önemli bir şeydir size her alışverişe çıktığında listeyi kurmayı unutmayın.
Suna
Hayatımızı iyi bir şekilde devam ettirmek için istek ve ihtiyaçlarımızı iyi bir şekilde ayırt etmemiz gerekir.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!