1. Sınıf Türkçe 70-71-72-73. Sayfa Cevapları Cem Yayınları Ders Kitabı


Turkce Ogretmeni

1. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Efe Deney Yapıyor Metni Cevapları Sayfa 70-71-72-73


Efe Deney Yapıyor Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları


1. Sınıf Türkçe Cem Yayınları Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı

Efe Deney Yapıyor Metni

Efe, bu sabah çok heyecanlıydı. Erkenden uyandı. Mutfağa koştu. Herkese günaydın diyerek sofradaki yerine geçti. Ne güzel bütün aile bir aradaydı. Efe: “Anneciğim, bu sabah iki yumurta yemek istiyorum. Çünkü bugün çok ama çok enerjik olmalıyım.” Babası: “Anlaşılan deney kulübüne gitmek seni heyecanlandırıyor.” dedi. “Hem de çok!” diye onayladı Efe. Çabucak hazırlanıp çıktılar. Yolculuk kısa sürdü.

Ablası ve Efe, iyi günler diyerek arabadan indiler. Deney kulübünden içeri girdiler. İş önlüklerini giydiler. Boş bir masa buldular. Efe, etrafı incelemeye başladı. Dedeler, torunlar, anneler, babalar, çocuklar… Herkes deney yapmayı seviyordu. Ablası, deney malzemelerini dolaptan çıkardı. Ağabeyi “Bugün fasulye deneyi yapacağız.” dedi. Görev dağılımı yaptılar. Pamukları suyla ıslatma işi Efe’ye düştü.

Küçük bilim adamı kendisine verilen görevi titizlikle yerine getirdi. Ablası ıslak pamuğun birini saksıya koydu. Fasulyeleri içine yerleştirdi. Sonra diğer ıslak pamukla üstünü örttüler. Ve saksıyı güneş görebileceği bir yere koydular. “Bir dahaki hafta geldiğimizde fasulyelerimiz çimlenmiş olacak.” dedi ağabeyi. Efe buna çok sevindi. Burada olmayı çok sevmişti. Ağabeyi ve ablasına bu güzel gün için teşekkür etti.

Fatma IŞIK


Cevap : 1. Sınıf Türkçe 70-71-72-73. Sayfa Cevapları Cem Yayınları Ders Kitabı konusunda siz değerli öğrencilerimiz için soru bulunmamaktadır. 


Değerli ziyaretçilerimiz ; 1. Sınıf Türkçe 70-71-72-73. Sayfa Cevapları Cem Yayınları Ders Kitabı konusunun video anlatımı için videoyu izleyiniz.
 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

1. Sınıf Türkçe 70-71-72-73. Sayfa Cevapları Cem Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Damla
1. Sınıf Türkçe ders kitabı Efe deneyi yapıyor metni için sizlere çok teşekkür ediyorum 1. Sınıf ödevim de Öğretmen bana ödev verdi Sen sitemize girerek metinler kolay bir şekilde okuyabiliyor ve cevaplayabilirim sizleri çok çok minnettarım
Hamdiye
Bir sınıf Türkçe 70 71 72 73 sayfa cevapları için forum sayfa cevaplarina çok teşekkür ediyorum her zaman bu siteden ödevlerimi yapıyorum bu sitede emeği geçen herkese çok fazla şekilde teşekkür ediyorum.
Leyla
Okuma metni çok güzel herkes okumasını tavsiye ederiz.
Nermin
Efe Deney Yapıyor Metni videolu olarak dinleyerek rahat bir şekilde anladım çok teşekkür ederim.
Aslı
Çok ama çok iyi  bir okuma metni olmuş 1. sınıf Türkçe cevapları için çok teşekkür ederim hepinizin çok ama çok teşekkür ederim .
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!