Ders Notları

112 Acil Yardım Merkezi gereksiz yere aranarak meşgul edilirse nelere sebep olabilir? Açıklayınız.

4. Sınıf Trafik Güvenliği 112 Acil Yardım Merkezi gereksiz yere aranarak meşgul edilirse nelere sebep olabilir? Açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Acil yardım merkezini gereksiz yere meşgul ettiğimiz durumda gerçekten de yardıma ihtiyacı olan kişilerin yardım almasını engellemiş veya geciktirmiş oluruz. Bunun sonucunda yardıma ihtiyacı olan kişilerin hayatını kaybetmesini de sebep olmuş olabiliriz. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 112 acil servis numaralarını gereksiz ve boş yere meşgul etmek elbette ki ihtiyaç durumunda da uygun insanları ulaşımını bu numaralara sağlayamaması ve o durumda olan insanlar zor duruma koymak gibi bir sebep olacağını söyleyebiliriz acil telefon numaralarını boş yere meşgul etmemeliyiz ihtiyacımız olduğu zaman acil telefon numaralarını aradığımız zaman kısa öz anlaşılır bir konuşma yaparak bilgileri söylemeliyiz bu şekilde konuşmamızı tamamlamalıyız boş yere aranan acil telefon numaraları elbette ki diğer ihtiyaç sahiplerine ulaşan bir bir kişinin zor durumda kalmasına sebep olabilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.