Ders Notları

15 Temmuz’da milletimiz nasıl bir tehlike atlatmıştır? Milletimiz bu tehlikenin üstesinden nasıl gelmiştir?

6. Sınıf Türkçe 15 Temmuz’da milletimiz nasıl bir tehlike atlatmıştır? Milletimiz bu tehlikenin üstesinden nasıl gelmiştir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


15 Temmuz’da milletimiz nasıl bir tehlike atlatmıştır? Milletimiz bu tehlikenin üstesinden nasıl gelmiştir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: 15 temmuzda milletimiz askeri bir darbe ile karşı karşıya kalmıştır. Bu darbe demokrasinin engellenmesi, yönetimin baskı rejimiyle karşı karşıya kalması demektir.

Milletimiz bu tehlike karşısında sokaklara çıkarak darbecileri engellemeye çalışmış, tanklara vücutlarını siper ederek canlarından olmak pahasına darbeyi engellemiştir.


15 Temmuz’da milletimiz nasıl bir tehlike atlatmıştır? Milletimiz bu tehlikenin üstesinden nasıl gelmiştir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: 15 Temmuz da milletimizin başına gelen kalkışma devleti yok saymak, demokrasiyi yok etmek, devleti yok etmek, ipleri kimin elinde olduğu belli olmayan, dışarıdan yönetilen bir  terör örgütünün baskı rejimi ile karşı karşıya kalmıştır.

Bu örgütün lideri malum ülkede oturup kendisini muhterem efendi diye niteleyip insanların beynini yıkayarak devlet düşmanlığına dönmüş bir örgüt kurmuştur.

Bu tehlike karşısında millet erken uyanarak kalkışmayın engellemiş, Türk bayrağını eline alan her milletin ferdi yolları köprüleri kapatarak, ihtilalcilere gereken cevabı vermiştir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 15 temmuz gecesinde ülkemizi ansızın bir şekilde işgal etmek isteyen ve ülkemizin topraklarının bölünmesini isteyen vatan hainlerine karşı Türk toplumunun gösterdiği bağımsızlık ve dayanışma gücü Ayrıca Türk topraklarını bölünemez olduğu kanıtlanmış bu orada şehitler verilmiş ve dünyaya bu en güzel şekilde gösterilmiştir. Çanakkale zaferinde 1 ve ikinci Dünya Savaşı’nın etkisinde ve savaşlarında Kurtuluş Savaşı’nda tarihte görülmüş darbelerde ve sömürü genelde Türk toplumu yardımlaşma ve dayanışma çerçevesinde birbirine bağlı kalarak vatan topraklarını korumayı başarmıştır. Çünkü Türk milleti milli mücadele’ye büyük önem gösteren ve bunu en güzel şekilde yapan bir millettir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.