2. Sınıf Hayat Bilgisi 112-113-114-115. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Mevsim Meyveleri ve Sebzeleri Etkinlik Cevapları Sayfa 112-113-114-115


Mevsim Meyveleri ve Sebzeleri Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 112 Cevabı

Soru : Her sebze ve meyveyi her mevsimde yiyebilir miyiz? Düşüncelerinizi söyleyiniz.


Cevap : Her sebze ve meyveyi her mevsimde yiyebilir miyiz? Düşüncelerinizi söyleyiniz. konusunun farklı bir cevabı için TIKLAYINIZ.

Doğal olan sebzeleri ve meyveleri sadece kendi mevsimlerinde yiyebiliriz. Sürekli bulunabilen sebze ve meyveler doğal olmayan hormonlu veya sera ürünleridir. Bu yüzden eğer mevsimi değilse o meyve ve sebzeyi tüketmemeliyiz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 113 Cevabı

Soru : Hem sonbahar hem de kış mevsiminde yetişen sebze ve meyveler hangileridir?


Cevap : Nar, elma, mandaline, kestane, havuç, kereviz, ıspanak ve lahana hem sonbahar hem de kış mevsiminde yetişen sebze ve meyvelerin isimleridir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 114 Cevabı

Soru : Hem ilkbahar hem de yaz mevsiminde yetişen sebze ve meyveler hangileridir?


Cevap : Erik, dut, kiraz, patlıcan, kabak hem ilkbahar hem de yaz mevsiminde yetişen sebze ve meyvelerin isimleridir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 115 Cevabı

Soru : Aşağıdaki listelere sadece resimlerdeki mevsimlerde yetişen sebze ve meyvelerin adlarını yazınız.


Yaz meyveleri ve sebzeleri ; kiraz, kayısı, erik, kavun, karpuz, üzüm, dut, incir, şeftali, patlıcan, taze fasulye, kırmızı biber, dolmalık biber, bamya, mısır, kabak, salatalık, domatestir.

İlkbahar meyveleri ve sebzeleri ; elma, limon, çilek, çağla, erik, dut, kiraz,  havuç, enginar, bakla, patlıcan, kabak, barbunya, domates, bezelyedir.

Kış meyveleri ve sebzeleri ; elma, mandalina, portakal, greyfurt, nar, kivi, kestane, pazı, ıspanak, havuç, kereviz, turp, lahana, brokoli, bal kabağıdır.

Sonbahar meyveleri ve sebzeleri ; ayva, nar, elma, armut, incir, mandalina, üzüm, kestane, domates, patlıcan, pırasa, kereviz, havuç, karnabahar, ıspanak, lahanadır.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Dersinin videolu Anlatım için 2. Sınıf Hayat Bilgisi 112-113-114-115. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı konusunu izleyebilirsiniz. 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/2-sinif-hayat-bilgisi-112-113-114-115-sayfa-cevaplari-besgen-yayincilik-ders-kitabi html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Hayat Bilgisi 112-113-114-115. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hayat Bilgisi Öğretmeni
2. Sınıf Hayat Bilgisi 112-113-114-115. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi beşgen yayıncılık ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.
Tuğba
Sağlıklı bir şekilde gelişimimizi sağlamak amacıyla mevsiminde sebze ve meyveleri tüketmemiz gerekmektedir.
Hamdiye
Her sebze ve meyveyi her mevsimde yemememiz gerekir.Hangi mevsimdeysek o mevsimdeki meyveyi tüketmemiz gerekir.Bu şekilde sağlığımızıda korumuş oluruz.Sağlığımız bizim için çok önemlidir.Eğer mevsiminde yetişmeyen meyveler varsa onlar hormonal yetistirilmiştir.
Tuğçe
Mevsiminde yetişmiş olan meyve ve sebzeler vitamin açısından oldukça yüksek değerlere sahip olduğunu söyleyebiliriz mevsiminde yetişmiş olan meyve ve sebzeler sağlığımızı korur bizim sağlıklı bir yaşam sürmemize yardımcı olur dengeli ve düzenli beslenmenin bir anahtarı olan mevsiminde yetişmiş olan meyve sebzeleri her zaman sağlığımız için tercih etmeye dikkat etmeliyiz meyve ve sebzeler her zaman beslenmemizde olmalıdır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!