2. Sınıf Hayat Bilgisi 126-127-128-129-130-131-132-133. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

2. Sınıf Hayat Bilgisi 126-127-128-129-130-131-132-133. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ulaşım Araçlarında Güvenlik Etkinlik Cevapları Sayfa 126-127-128-129-130-131-132-133


Ulaşım Araçlarında Güvenlik Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı

Soru : Okula gidip gelirken hangi taşıtlarla yolculuk yapıyorsunuz?


Cevap : Okula gidip gelirken hangi taşıtlarla yolculuk yapıyorsunuz? sorusunun farklı açıklaması için TIKLAYINIZ

Okula gidip gelirken genelde okul servisi gibi okul taşıtlarıyla gidip geliriz. Bazen kendi arabamızla anne veya babamız bırakır.Ailemiz olmadan tek başımıza toplu taşımaya binmemeliyiz. Okul taşıtlarımızda emniyet kemerlerimizi takıo güvenli bir şekilde evimize okulumuza gitmeliyiz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 127 Cevabı

Soru : Okul servisinde nasıl güvenli yolculuk yapabilirsiniz?


Cevap : Okul servisinde nasıl güvenli yolculuk yapabilirsiniz? sorusunun değişik cevabı için TIKLAYINIZ.

Okul servisleri taşımalı eğitimin bir parçasıdır günlük taşıtlar öğrencilere Okuldan eve evden okula götürür okul servislerinde güvenilir yolculuk yapmak için yapmamız gereken bazı şeyler vardır. Bunlar kesinlikle ayakta yolculuk yapmayız emniyet kemeri mizi bindiğimizde takarız araç içindeki tutanaklardan tutarız araç durmadan ayağa kalkmayız araç durmadan araçtan inmeye çalışmayız. Bu sayede araç içerisinde güvenli bir yolculuk yapmış oluruz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 128 Cevabı

• Okul servisinde bu kurallara uyulmazsa hangi sorunlar yaşanabilir?


Cevap : Okul servisinde bu kurallara uyulmazsa hangi sorunlar yaşanabilir? sorusunun kısa cevabı için TIKLAYINIZ.

Taşımalı eğitimde öğrencilerin güvenli bir şekilde okullarına gitmesi için araçlara belirli kurallar koymuştur Çünkü taşınanlar insan canıdır onun için bu kurallara en başta uyması gereken bu okul servisleri dir , bu kurallara uymadığımız durumda başınıza bazı kazalar gelebilir.Örneğin; ayakta yolculuk yapmak yasaktır ayakta yolculuk yaparsak ani bir frende dışarıya Fırla biliriz emniyet kemeri takmak zorunludur emniyet kemeri takmazsak yine olası bir kazada veya sert bir virajda savrulup düşebiliriz araç hareket halindeyken inip binmek yasaktır araç durmadan araçtan aşağıya inmeye çalışmak bizde ağır bir kaza geçirmemizi Hatta ölümlü bir kazaya sonuç olabilir.


• Resimdeki öğrencilerin bu kurallardan hangilerine uyduklarını söyleyiniz.


Cevap : Emniyet kemerlerini takmaları uydukları kurallardır.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 129 Cevabı

Soru : Okul servisinden inerken güvenliğinizi nasıl sağlamalısınız?


Cevap : Okul servisinden inerken güvenliğinizi nasıl sağlamalısınız? sorusunun kısa cevabı için TIKLAYINIZ.

Okul servisleri sadece öğrencilerin olduğu özel servis lerdir Bu servislerde servis Anneleri görev yapar evimize doğru geldiğimiz zaman hemen ayağa kalkmam aracın durmasını beklerim araç durduktan sonra emniyet kemeri mi çözer servis annesi Öncelikle aşağı iner Beni aileme teslim eder. Bazen beni karşılamaya Annem gelmeyebilir durumlarda araçtan indikten sonra servis gittikten sonra karşıya geçmek için hareket ederim. Eğer servis gitmeden karşıya geçmek için hareket edersem ters yönden gelen bir araç bana çarpabilir ben onu göremem O da beni göremez çünkü , herhangi bir kazaya sebebiyet vermemek için araç gittikten sonra Önce sağa sonra sola bakar sonra tekrar Sağa Bakar karşıya kontrollü bir şekilde geçerim.


Soru : Resimdeki öğrencilerden hangisinin davranışı sizce yanlıştır? Neden?


Cevap : Otobüsün arkasından giden kızın davranışı doğru değildir. Çünkü ışık ve tabele olmadan ve araçları görmeden karşıya geçmesi kazaya neden olabilir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 130 Cevabı

Soru : Özel araçlarda, toplu taşıma araçlarında nasıl güvenli yolculuk yapabilirsiniz?


Cevap : Özel araçlarda, toplu taşıma araçlarında nasıl güvenli yolculuk yapabilirsiniz? sorusunun farklı cevabı için TIKLAYINIZ.

Özel araçlarda emniyet kemerimizi mutlaka takmalı ve aracı kullanan kişi hızlı giderse uyarmalıyız. Araç kullanan kişinin dikkatini dağıtacak hareketlerde bulunmamalıyız. Toplu taşıma araçlarında ise oturuyorsak emniyet kemerini ayakta duruyorsak kulplardan sağlam bir şekilde tutunmalıyız.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 131 Cevabı

Soru : Sayfadaki resimleri inceleyiniz. Resimlerdeki çocukların hatalı davranışlarını belirleyiniz.


Cevap : Yol trafiğinin olduğu araba kapısından inilmesi kazaya neden olabilir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 132 Cevabı

Soru : Şehir içi ulaşımda yararlandığımız toplu taşıma araçlarında nasıl davranırsınız?


Cevap : Şehir içi ulaşımda yararlandığımız toplu taşıma araçlarında nasıl davranırsınız?sorusunun kısa cevabı için TIKLAYINIZ.

Benim İşte herkes toplu taşımayı kullanmak zorundadır okula giderken işe giderken veya bir yere gitmek istediğimde kısa bir mesafe gidiyorsa mutlaka toplu taşımayı kullanırız Toplu taşımaya kullanırken yapmamız gereken bazı görgü kuralları vardır Öncelikle toplu taşımada yüksek sesle konuşulmaz Arkadaşlarınızda çevreyi rahatsız edici şekilde gülünmez Telefonla görüşme yapılmaz Eğer ayakta Yaşlı veya hamile birisi varsa yer gösterilir  şoföre Durağa gelmeden önce ineceğimiz yeri söyleriz ki ineceğimiz yeri kaçırmayalım şoförün dikkatini dağıtacak hareketler de bulunulamaz.


• Şehir içi toplu taşıma araçlarına binerken güvenliğinizi nasıl sağlarsınız?


Cevap : Şehir içi toplu taşıma araçlarına binerken güvenliğinizi nasıl sağlarsınız? konusunun kısa cevabı için TIKLAYINIZ.

Şehirlerin Aşırı kalabalıktan  taşması nüfusun hızla artması buna doğru orantılı olarak trafiğin yoğunlaşması Araç sayısının fazlalaşması bir yerlere gitmek istediğimiz zaman trafikte sıkışık kalmamıza  sebebiyet verebilir bunun için insanlar bir yerlere gitmek istedikleri zaman trafiğe takılmamak için metro metrobüs gibi Toplu taşıma araçlarını kullanmaya gerek duruyorlar. Toplu taşıma araçlarını  kullanmak için bilet veya akbil almamız gerekir sırasıyla gişelerden geçeriz arkamızda hamile veya yaşlı birisi varsa ona öncelik tanımamız gerekir toplu taşıma aracı geldiğinde aracın önüne atlamadan Sakin bir şekilde herhangi bir kazaya sebep vermeden araca bilmemiz gerekir.


• Resimdeki çocukların yanlış davranışları nelerdir?


Cevap : Açılır kapıya dayanmak, emniyet kemeri takmamak, ayakta yolculuk yapmak, koltuğun üstüne çıkarak seyahat etmek çocukların yanlış davranışlarıdır.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 133 Cevabı

Aşağıdaki anlatımlardan doğru olanların başındaki kutucuğu işaretleyiniz. Toplu taşıma araçlarında yolculuk yaparken uymanız gereken güvenlik kurallarını öğreniniz.


( Doğru ) Toplu taşıma araçlarında gürültü ve hareketli şakalar yapmamalıyız.

( Doğru ) Çok gerekli olmadıkça sürücüyle konuşmamalıyız.

( Doğru ) Boş koltuk varken ayakta yolculuk etmemeliyiz.

( Doğru ) Yolculuk sırasında kapıya yaslanarak durmamalıyız.

( Doğru ) Elimizi, kolumuzu açık pencerelerden dışarı çıkarmamalıyız.

( Doğru ) Sürücünün dikkatini dağıtacak, diğer yolcuları rahatsız edecek davranışlardan kaçınmalıyız.

( Doğru ) İneceğimiz durağa yaklaşınca bir yetişkinden bizim için iniş düğmesine basmasını istemeliyiz.

( Doğru ) Araç durunca iniş kapısından acele etmeden inmeliyiz.

( Doğru ) Güvenliğimiz için araçtan inince yolu ve çevremizi kontrol etmeliyiz.

( Doğru ) İndiğimiz taşıt uzaklaşmadan karşıdan karşıya geçmemeliyiz.


Soru : Üzeri açık araçlarla yolculuk yapmak tehlikeli midir? Neden?


Cevap : Üzeri açık araçlarla yolculuk yapmak tehlikeli midir? Neden? konusu hakkında değişik cevaplar için TIKLAYINIZ.

Üzeri açık arabalar spor arabaları dır bu arabalar yüksek hızlara çıkabilir onun için de bu arabaların üstü açık olması herhangi bir tehlikeye maruz kalmaması sebep olabilir çünkü arabanın tavanı olmadığı için dışarıdan gelecek herhangi bir tehlikelere açıktır ayrıca herhangi bir kaza durumunda arabaların tavanlarında airbag vardır Bunlar açılır ve bizi kor fakat üstü açık olduğu için bu arabanın airbag Arabanın airbagleri tavanda yoktur Bu da bizim herhangi bir kaza durumunda ölümlü kazalar ile sonuçlanmasına sebep olabilir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Dersinin videolu Anlatım için 2. Sınıf Hayat Bilgisi 126-127-128-129-130-131-132-133. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı konusunu izleyebilirsiniz. 


Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Hayat Bilgisi 126-127-128-129-130-131-132-133. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...Anahtar Kelime: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Hayat Bilgisi Öğretmeni
2. Sınıf Hayat Bilgisi 126-127-128-129-130-131-132-133. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi beşgen yayıncılık ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.
Oya
Okul servisini kullanırken sürekli olarak kemerinizin takılı olması gerekmektedir. Okul servislerinde ayrıca ayakta seyahat etmek yaralanmalara ve can kaybına neden olabilir.
Hamdiye
Okula gidip gelirken okul taşıtlarını kullanırız.Kendi kendimize yürüyerek okula gidebiliriz.Okul servisinde güvenli yolculuk yapmamız için uymamız gereken kurallar vardır.Servise binerken güvenli bir şekilde bilmemiz gerekir.Eğer servisin camı açıksa camdan sarkmamamız gerekir.Yolculuk sırasında servisi kullanan kişinin dikkatini dağıtmamamız gerekir.Önemli olmayan soruları servisi kullanan kişiye sormamamız gerekir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak