2. Sınıf Hayat Bilgisi 138-139. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Belirli Gün ve Haftalar Cevapları Sayfa 138-139


Belirli Gün ve Haftalar Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 139 Cevabı

YERLİ MALI

Yurdunu seven
Yerli malı kullanmalı.
Yurdumun malları
Sağlam olur, bilmeli.
Yerli ürün, yerli yemiş
İşçimizin emeği.
Severek tüketmeli
Yerli malı üretmeli.
Çiftçimizin emeğiyle
Birçok ürün yetişir.
Sebzesi, meyvesiyle
Nefis olur, bilmeli.
(Bu kitap için yazılmıştır.)


Cevap : 2. Sınıf Hayat Bilgisi 138-139 Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı konusunda soru yer almamaktadır. İyi bir eğitim yılı geçirmeniz dileğiyle bir ünitenin daha sonuna geldik.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Dersinin videolu Anlatım için  2. Sınıf Hayat Bilgisi 138-139 Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı konusunu izleyebilirsiniz. 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/2-sinif-hayat-bilgisi-138-139-sayfa-cevaplari-meb-yayinlari-ders-kitabi html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Hayat Bilgisi 138-139. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hayat Bilgisi Öğretmeni
2. Sınıf Hayat Bilgisi 138-139 Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi meb yayınları ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.
Eren
Yerli malı şiirini dün sayenizde okudum ezberledim yerli malı şiirini interneti koyduğunuz için teşekkür ederim Forum sayfa cevapları favorim
Buse
Belirli Gün ve Haftalar yerli malı şiiri çok güzel herkesin okuması lazım
Hamdiye
Yerli Malını her yıl kutlarız.Çoğu zaman bu kutlamayı okulda yaparız.Çünkü okulda arkadaşlarımızla ve öğretmenlerimizle birlikte oluruz.Hepimiz birlikte olunca Yerli Malı daha da güzel ve eğlenceli olur.Evimizden meyve,kuruyemiş,meyve suyu,kurabiye,ve pasta gibi şeyler getiririz.Kısacası ben Yerli Malını kutlarken çok eğleniyorum.Arkadaşlarımla birlikte çok eğleniyoruz.
Tuğçe
2 sınıf hayat bilgisi ders kitabında MEB yayınları yer alan bu ödevimizde belirli gün ve haftalarda önemli bir yeri olan ve tüketmiş olduğumuz ürünleri nereden geldiğini nasıl yapıldığını öğreten bu konuyu da yerli malını ilgili olan şiiri okuduktan sonra yerli malı ile ilgili birçok konuyu okuyarak güzel bir şekilde tamamlayarak ödevinizi de almadım. Bu konuda verdiğiniz bilgi ve cevaplar için çok teşekkür ederim sizler de beraber yapıp ödev yapmak çok güzel sizler de ödev yaptım sen birçok konuda bir şekilde anlıyorum sizinle beraber ödev yaptığım zaman birçok konuya bilgi sahibi olabiliyorum.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!