2. Sınıf Hayat Bilgisi 162-163-164-165-166-167. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı


Hayat Bilgisi Ogretmeni

İçindekiler

2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Millî Günlerimiz, Bayramlarımız Etkinlik Cevapları Sayfa 162-163-164-165-166-167


Millî Günlerimiz, Bayramlarımız Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı

Resimlerdeki okul ve sınıf neden süslenmiştir? Sizin okulunuzda bu tür süslemeler hangi zamanlarda yapılıyor?


Cevap : Milli bayramlarda okullarımız bayraklarla süslenmektedir. Evet bizim okulda Cumhuriyet bayramı, 10 Kasım, Çanakkale zaferi gibi günlerde bu tür süslemeler yapılmaktadır.


Okulunuzda 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü ile ilgili etkinlik yapıldı mı? Bu günün milletimiz için önemi nedir? İnternette araştırınız.


Cevap : Farklı cevap için TIKLAYINIZ.

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü okulumuzdada çok anlamlı ve güzel bir tören ile şiirler okunarak, videolar izletirek, gösteriler yapılarak kutlandı. 15 temmuz milletimiz için çok önemli bir tarihtir. Milletimizin ortak seçtiği cumhurbaşkanımız indirilmek istenmiş halkımızın özgürlüğüne ve hür yaşamına müdahale edilmek istemiştir. Halkımız buna boyun eğmeyerek sokaklara dökülerek gerekirse bir çoğu canını hiçe sayarak bu darbeyi engellemiştir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 163 Cevabı

Soru : Millî bayramlarımızın adlarını, hangi olayların yıl dönümünde kutlandığını biliyor musunuz?


Cevap : Millî bayramlarımızın adlarını, hangi olayların yıl dönümünde kutlandığını biliyor musunuz? sorusunun değişik cevabı için TIKLAYINIZ.

Milli bayramlarımız Ulu Önder Atatürk ün Türk milletine ve biz çocuklara armağanıdır.

Milli bayramlarımızın isimleri :

23 nisan 1920 ulusal egemenlik ve çocuk bayramı

29 ekim 1923 cumhuriyet bayramı

19 mayıs 1919 atatürkü anma gençlik ve spor bayramı

30 ağustos zafer bayramı

1 mayıs işçi ve emekçilerin bayramıdır.

Ülkemizde milli bayramlarımız bize Atatürk ün armağanı olduğu için bu değeri heryıl Türk milleti olarak büyük coşkuyla kutlarız.


Soru : 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı okulunuzda hangi etkinliklerle kutlanır?


Cevap : 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı okulunuzda hangi etkinliklerle kutlanır? sorusunun farklı açıklaması için TIKLAYINIZ.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ün gençlere armağanı olan bu bayram bütğn okullarımızda ve şehit merkezlerimizde çeşitli etkinliklerle değerlerimizi kaybetmeden yaşatabilmek için en güzel şekilde coşkuyla kutlanır. Bu sene bizim okulumuzda önce güzel bir program yapıldı bu programda Atatürk ün anıları anlatıldı ve Atatürk ü anlatan şiirler okundu. Sonrasında arkadaşlarımız hazırladıkları dans gösterisini sergilediler ve okul spor takımındaki arkadaşlarımız yarışmalar düzenlemişti maçlar yapıldı ve kazanan kişilere ödüller verildi.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 164 Cevabı

Soru : 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, okulunuzda ve çevrenizde hangi etkinliklerle kutlanıyor?


Cevap : 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, okulunuzda ve çevrenizde hangi etkinliklerle kutlanıyor? konusunun farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutladığımız 1920 yılında kurulan Türkiye milletBüyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan ulusun bağımsızlığını simgeleyen bu özel gün Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmiştir çünkü çocuklar geleceğimizin garantisidir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 165 Cevabı

Soru : Sizce Atatürk, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı neden milletimize ve ordumuza armağan etti?


Cevap : Konu için farklı açıklama için TIKLAYINIZ.

30 Ağustos bir semboldür Kanuni’nin ikinci Viyana’dan bozgunundan beri geri çekilen Türk milletinin Başkomutanlık Muharebesi ile yeniden şahlanışı Taurus geçicidir yıllarca savaşlar içerisinde bulunmuş Gazi ordumuz büyük bir başarı göstererek Türk’ün makus tarihini değiştirmiştir onun için büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk o orduyu onurlandırmak için binlerce şehit veren bu milleti ordusu ile gurur duysun diye 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı önce ordusuna sonra milletine armağan etmiştir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı

• 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda siz neler yaptınız?


Cevap : 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda siz neler yaptınız? konusunun değişik cevapları için TIKLAYINIZ.

29 Ekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtarmış olduğu bu güzel vatanım Yeni Türk devletinin bağımsız Özgür kendi kanlarıyla canlarıyla bedeller ödedi bu güzel memlekette resmi olarak Cumhuriyeti ilan etti gündür Cumhuriyetle birlikte devletin resmi ismi belli olmuş yönetim şekli belirlenmiş ‘hakimiyetin kayıtsız şartsız milletindir’ ibaresi gerçekleşmiştir Türk milletine verilmiş en güzel armağandır.


• Millî bayram kutlamalarında neden coşkulu oluruz?


Cevap : Millî bayram kutlamalarında neden coşkulu oluruz? sorusunun farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Bu cennet vatanın alınmasında kurtarılmasında her karışında bu toprakta şehidimizin kanı vardır tarih boyunca bu coğrafyada hep biz var olduk hep biz var olacağız, bizi ne kadar bu topraklardan çıkarmaya çalışan mihraplar olsa da hiçbir zaman onlara boyun eğmedik. Bu bayramlar bizim o kahramanlık lari hatırladıgımız şehitlerimizi andığımız gururlandıgımız özel günlerdir Onun için bu günlerde bu memlekette yaşamaktan mutluluk duyar ve neşeli oluruz.


Soru : 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü, okulunuzda ve çevrenizde hangi etkinliklerle kutlanıyor?


Cevap : Farklı bir cevap için TIKLAYINIZ..

15 Temmuz Demokrasi ve milli birlik gününde katıldığım kutlamada Öncelikle İstiklal Marşı okundu sonrasında 15 Temmuz şehitlerimiz için kur’an-ı Kerim okundu sinevizyonda videolar yayınlandı şiirler okundu ve şarkılar söylenerek Türk milletine yakışacak bir şekilde kutlamalar yapıldı


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 167 Cevabı

Soru : Aşağıdaki cümleleri, verilen ifadelerden uygun olanları noktalı yerlere yazarak tamamlayınız.


2. Sınıf Hayat Bilgisi 162-163-164-165-166-167. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı


1. Atatürk ve birkaç subay arkadaşı, yurdumuzun işgalini önlemek için 19 Mayıs günü Samsun’a ulaştılar.
2. Büyük Millet Meclisi 23 Nisan günü açıldı.
3. Vatanımızı çok sevdiğimiz için Milli bayramlarımızı coşkuyla kutlarız.
4. Yurdumuzu düşmanlardan kurtarmak için Kurtuluş Savaşı yapıldı.
5. Kurtuluş Savaşı’mızın başlangıç günü, bayram olarak gençlere  armağan edildi.
6. 29 Ekim günü Cumhuriyet  ilan edildi.
7. Meclisin açıldığı gün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk  Bayramı’nı kutlarız.
8. Atatürk’ün bizlere armağan ettiği millî bayramımızı Dünya çocuklarıyla birlikte kutlarız.
9. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Atatürk milletimize ve ordumuza armağan etti.
10. Millî gün ve bayramlar, halkımızın birlik ve beraberliğini sağlayan özel günlerdir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Dersinin videolu Anlatım için 2. Sınıf Hayat Bilgisi 162-163-164-165-166-167. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı konusunu izleyebilirsiniz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Hayat Bilgisi 162-163-164-165-166-167. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...Anahtar Kelime: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Hamdiye
Bizim okulda milli bayramlar geldiği zaman süslemeler yapılır mesela 23 Nisanda herkes çok sevinir. Çünkü çocukların bayramıdır. Atatürk iyiki bize 23 Nisan'ı hediye etmiş biz 23 Nisan gelmeye yakın hazırlıklar yapmaya başlarız .Bütün sınıf öğretmenler süslemeler yapar sınıfımızın yer yerine şiirler, Atatürk resimleri ve bayraklar asarız.23 Nisan geldiği gün hepimiz çok seviniriz elimizde bayraklarla okula gideriz şiirler okunur ,eğlenceler yapılır .Biz 23 Nisan geldiğinde çok seviniriz hazırlıklar yaparken de mutlu oluyoruz ama 23 Nisanı  sadece Türkiye kutlamaz bütün dünya kutlar. Çünkü 23 Nisan bütün dünya çocuklarının bayramıdır hiç ayrımcılık yapmayarak bütün dünya çocuklarını 23 Nisan'ın kutlanması gerektiğini bilmeliyiz. Kısacası bizim sınıfımız ve okulumuz milli bayramlar için  süslenir.
Hayat Bilgisi Öğretmeni
2. Sınıf Hayat Bilgisi 162-163-164-165-166-167. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi beşgen yayıncılık ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.
Sefa
Milli ve dini bayramlar bizlerin manevi duygularımızı yansıttığından dolayı çok büyük bir önem taşımaktadır. İşte bu nedenle dini ve milli bayramlarımıza sahip çıkmamız gerekmektedir.
YILDIZ
Mükkemmel Harikulade  Muhteşem 
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!