2. Sınıf Hayat Bilgisi 196-197-198-199. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı


Hayat Bilgisi Öğretmeni

İçindekiler

2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Geri Dönüşümün Önemi Etkinlik Cevapları Sayfa 196-197-198-199


Geri Dönüşümün Önemi Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 196 Cevabı

Soru : Yiyecek, içecek ve temizlik malzemelerinin ambalajlarının üstünde yandaki işaretin bulunup bulunmadığını belirleyiniz. Bu işaretin anlamını öğreniniz.


Cevap : Geri dönüşüm işareti heme heme bütün maddeler üzerinde yer almaktadır. Geri dönüşüm işareti ülkenin ekonomisi, doğanın temizliği ve çevreye zarar vermemek amacıyla büyük önemli bir konu olarak kabul edilmektedir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 197 Cevabı

Soru : Metal, kâğıt, plastik ve cam geri dönüşüm kutularına hangi ambalaj atıkları atılmalıdır? Örnekler yazınız.


Kağıt atık maddeleri : Defter, kitap, karton ve peçete gibi kağıt olan maddelere örnekler verilebilir. 

Metal atık maddeleri : Demirler, kapı kolları, kapılar, borular, çiviler gibi metal olan maddelere örnekler verilebilir. 

Plastik atık maddeleri : Poşet, şişe, bidon, plastik sandalye, plastik borular gibi plastik maddelere örnek verilebilir. 

Cam atık maddeleri : Şişeler, pencere camları gibi bütün cam olan maddeler örnek olarak verilebilir. 


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 198 Cevabı

• Yukarıdaki şemayı inceleyip camın geri dönüşüm aşamalarını öğreniniz. Bu şemadan yararlanarak plastiğin geri dönüşüm aşamalarını açıklayınız.


Cevap : İçecek fabrikasında üretilen plastik, markete tüketiciye şatışa sunulur. Tüketici ürünü aldıktan sonra plastik geri dönüşüm kutusuna atar. Bu çöp kovalarında yer alan plastikler geri dönüşüm fabrikalarına gider. Ardından ham madde olarak plastik fabrikasına gider ve ardından tekrar üretim için fabrikaya hazır hale gelir.


• Evinizde geri dönüşüme katkıda bulunmak için neler yapıyorsunuz?


Cevap : Evinizde geri dönüşüme katkıda bulunmak için neler yapıyorsunuz? sorusunun farklı cevabı için TIKLAYINIZ.

Geri dönüşüme katkıda bulunmak için çöplerimizi ayrıştırıyoruz. Tek kullanımlık ürünler de değilde porselen ve cam tabak bardak kullanıyoruz plastik kullanımı nı azaltıyor, naylon poşet kullanmayarak bez torbalarla alışverişe gidiyorum. Çöplerimi dışarıta atmaya götürürkende geri dönüşüm lü olan çöp kovalarına atıyorum.


• Okulunuzda geri dönüşüme katkıda bulunmaya yönelik etkinlikler yapılıyor mu? Sizce başka hangi etkinlikler yapılabilir?


Cevap : Sorunun farklı cevabı için TIKLAYINIZ. 

Okulumuzda geri dönüşüm için ayrılmış çöp kutuları var kağıtlar, piller, cam atıklar, plastikler hepsi farklı çöp kovalarında toplanıyor. Okulumuzda geri dönüşüm için büyük bi sandık oluşturulabilir içerisine evde bozulmuş kullanmadığımız elektrikli eşyalar, kullanılmış eski kitaplarımız, bozuk kumandalarımız, oyuncaklarımız gibi bir çok şey biriktirip geri dönüşüm için yollayabiliriz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 199 Cevabı

Soru : Aşağıda, tüketilen maddelerin geri dönüşümüne katkıda bulunmak amacıyla bir afiş oluşturunuz. Hazırladığınız afişe uygun bir slogan yazmayı unutmayınız.


Cevap :

Geleceğe nefes ver. Geri dönüşüme önem ver.

Geri dönüşüm dünyayı kurtarır.

Geleceğim temiz dünyası için geri dönüşüm.


2. Sınıf Hayat Bilgisi 196-197-198-199. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı


2. Sınıf Hayat Bilgisi Dersinin videolu Anlatım için 2. Sınıf Hayat Bilgisi 196-197-198-199. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı konusunu izleyebilirsiniz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Hayat Bilgisi 196-197-198-199. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hayat Bilgisi Öğretmeni
2. Sınıf Hayat Bilgisi 196-197-198-199. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi beşgen yayıncılık ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.
Eren
Geri dönüşüm işareti birçok ambalajın üstünde görüyorumbu işaret ambalajın geri dönüşebileceğini ve içindeki madde yiyecek içecek fark etmiyor doğaya zararsız olduğunu ama geri dönüşümü attıktan sonra doğaya tekrar kazandırılabilecek ne anlatıyor ben bir şey satın alırken genellikle geri dönüşebilen ürünler satın alıyorum
Pelin
Evimizde var olan plastik metal ve kağıtları ve atıkları ayrı ayrı paketleyerek geri dönüşüme katkı sağlarız.
Ceylin Örnek
Geleceğe nefes ver.Geri dönüşüme önem ver. Geri dönüşüm dünyayı kurtarır. Geleceğim temiz dünyası için geri dönüşüm.
Günay
Hayat bilgisi ödevlerimi buradan yapıyorum ödevlerime yardımcı olan adminlere teşekkür ederim.
Tuğçe
Geri dönüşüm çevremizi ve doğamızı temiz tutmak ve yaşanılabilir bir çevre oluşturmak için gerekli olan bir davranış olduğunu söyleyebiliriz çevremizde kullanmış olduğumuz tüm eşyaların geri dönüşüm mümkün olduğunu söyleyebiliriz geri dönüşüm sayesinde kullanmış olduğunuz birçok eşyanın çevreye yeniden kazandıracağını duayı ve çevreyi kirletmeyeceğini asla unutmamanız gerekir çevrenizde kullanmış olduğumuz tekstil ürünleri işe yaramayan beyaz eşyalar teknolojik aletler atık piller atık yağlar kartonlar ve plastikler geri dönüşüm atılarak tekrar hayata döndürülebilir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!