2. Sınıf Hayat Bilgisi 230-231-232-233-234. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Doğal Afetlere Karşı Alınacak Önlemler Etkinlik Cevapları Sayfa 230-231-232-233-234


Doğal Afetlere Karşı Alınacak Önlemler Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 230 Cevabı

Soru : Evlerimizi sağlam yapmalı mıyız? Neden? Anlatınız.


Cevap : Evlerimizi sağlam yapmalı mıyız? Neden? Anlatınız. sorusunun değişik cevabı için TIKLAYINIZ.

Dünya üzerinde yaşayan insanların neredeyse tamamını bir ev vardır Bu evler insanların yuvaları dır insanlar yaşadıkları evlerin yıkılmasını istemezler onun içinde deprem gibi sel Gibi ve heyelan gibi doğal afetlere karşı sağlam bir ev isterler.


Soru : Doğal afetlere karşı alınacak önlemlerle ilgili görselleri inceleyiniz.


Cevap : Doğal afetlere karşı alınacak önlemlerle ilgili görsellerde ; ağaçlandırma, mobilyaların duvara montaj edilmesi ve deprem esnasında ne yapmamız gerektiği hakkında bilgiler edilmemiz gerektiği resmedilmektedir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 233 Cevabı

Soru : Aşağıdaki görsellerde deprem çantasında bulundurulacak eşyalar verilmiştir. Bu eşyaları istediğiniz renklere boyayınız.


Cevap : Deprem çantasında olması gereken malzemeleri istediğiniz renklere boyayabilirsiniz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 234 Cevabı

Soru : Aşağıda verilen önlemlerin hangi doğal afete karşı alınacağını uygun kelimelerle eşleştiriniz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi 230-231-232-233-234. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı


Soru : Depremden önce alınacak önlemler nelerdir? Yazınız.


Cevap : Depremden önce alınacak önlemler nelerdir? Yazınız. sorusunun farklı cevabı için TIKLAYINIZ.

Depremler dünyamızda en tehlikeli doğal afetlerden bir tanesidir depremlerin sonucunda büyük yıkımlar gerçekleşir Ayrıca büyük bir depremin ardından Tsunami tehlikesi de oluşur Onun için yapılacak evlerin imar planına uygun olması gerekmektedir Nehir kenarları dik uçurumlar zemin topoğrafyasında uygun olmayan yerler heyelan riski olan yerler. Yapılmış evlerin depreme karşı güçlendirilmiş olmasına da dikkat etmek gerekir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Dersinin videolu Anlatım için 2. Sınıf Hayat Bilgisi 230-231-232-233-234. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı konusunu izleyebilirsiniz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Hayat Bilgisi 230-231-232-233-234. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hayat Bilgisi Öğretmeni
2. Sınıf Hayat Bilgisi 230-231-232-233-234. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi meb yayınları ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.
Eren
evlerimize sağlam yapmalıyız çünkü evlerimiz sağlam olmazsa olabilecek doğal afetlerde sel fırtına deprem gibi bu afetlerde evimiz yıkılabilir bu nedenle evimizi sağlam yapmalıyız yoksa can ve mal kaybı yaşayabiliriz
Doğa
Doğal afetlere karşı yaşanabilecek olan zararlara karşı insanların evlerini sağlam yapması gerekmektedir. ayrıca doğal afetler hakkında insanların bilinçlendirilmesi gerekmektedir.
Hamdiye
Kesinlikle evlerimizi sağlam yapmamız gerekir.Çünkü depreme dayanıklı olması gerekir.Bu hayatımız söz konusudur.Sağlam ve dayanıklı evler deprem olduğunda daha fazla güvende olmamızı sağlar.Bu gibi önemli şeyleri göz önünde bulundurmamız gerekir.Hayatımız bizim için çok önemli ve değerlidir.Şiddetli depremler hayatımızı kötü etkiler.Eğer ki evimiz dayanıklı değilse.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!