2. Sınıf Hayat Bilgisi 40-41-42-43-44. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

2. Sınıf Hayat Bilgisi 40-41-42-43-44. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Grup Çalışmalarımız Etkinlik Cevapları Sayfa 40-41-42-43-44


Grup Çalışmalarımız Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı

Soru : Sınıfınızda grup çalışmaları yapmaktan hoşlanıyor musunuz? Grup çalışmalarında nelere dikkat ediyorsunuz?


Cevap : Sınıfınızda grup çalışmaları yapmaktan hoşlanıyor musunuz? Grup çalışmalarında nelere dikkat ediyorsunuz? sorusunun farklı cevabı için TIKLAYINIZ.

Sınıfta yaptığımız Grup çalışmalarından oldukça memnunum Bu sayede derslerimi daha iyi anladığımı düşünüyorum arkadaşlarımın hepsi farklı görevleri yerine getiriyor Ben de bu sorumluluğun farkında olarak bana verilen görevi yerine getirmeye çalışıyorum. Grup çalışmasında dikkat ettiğim konulardan bir tanesi arkadaşlarımın bana vermiş olduğu önerileri fikirleri dinlemek yeri geldiğinde bende  fikrimizi söylediğimiz de aynı tutumu sergilemelerini isterim.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 41 Cevabı

2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 41 Cevabı


Soru : Açıklamalarına göre sizce bu öğrencilerin görev aldıkları grupların, grupla çalışma kurallarına uydukları söylenebilir mi? Neden?


Cevap : Evet söylenebilir. Çünkü süslemeler konusunda herkes ailesi yardımı ile ve sınıfta üstüne düşen görevleri yerine getirmektedir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı

Soru : Aşağıdaki resimde gördüklerinizi anlatınız. Tüm öğrencilerin grup çalışmalarına katılıp katılmadığını belirleyiniz. 


2. Sınıf Hayat Bilgisi 40-41-42-43-44. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı


Cevap : Resimde yer alan öğrencilerin hepsi grup çalmasına katılmamışlardır.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

Soru : Selma Öğretmenin açıkladığı kuralları öğreniniz. Bu kuralları örneklerle açıklayınız.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı


Cevap : Grup başarısı bütün üyelerin görevlerini yerine getirmesi gerekir, grup içinde adaletli görev dağılımı olması gerekir, grup içinde farklı kişiler olduğundan düşüncelere saygı göstermek ve beraber karar almak gerekir.


Soru : Selma Öğretmenin bu açıklamalarında belirttiği değerleri işaretleyiniz.Soru : Sınıfınızda yapılan etkinliklerde uymanız gereken grupla çalışma kurallarını açıklayınız.


CevapSınıfınızda yapılan etkinliklerde uymanız gereken grupla çalışma kurallarını açıklayınız. sorusunun farklı cevabı için TIKLAYINIZ.

Sınıfta yapılan etkinliklerden bir tanesi de Grup çalışmasıdır grupla yapılan çalışmalar tek başına yapılan çalışmalardan çok daha verimlidir bu gruplar 4-5 kişi Bazen onlarca kişiden de oluşabilmektedir gruplar sosyal hayatı daha iyi anlamamızı ve takım olmayı öğretir Bu da zaten en önemli kuralıdır verilen görevleri yerine getirmek görevlerden kaçmamak Grup çalışmasının başlıca kurallarıdır.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Dersinin videolu Anlatım için 2. Sınıf Hayat Bilgisi 40-41-42-43-44. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı konusunu izleyebilirsiniz. 


Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Hayat Bilgisi 40-41-42-43-44. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Emre
Grup çalışması yapmaktan çok hoşlanırım Bana Verilen görevi zamanında yapmaya ve güzel yapmaya özen gösteririm görevimi en iyi şekilde ve en güzel şekilde yaparım
Hayat Bilgisi Öğretmeni
2. Sınıf Hayat Bilgisi 40-41-42-43-44. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi beşgen yayıncılık ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.
Yasemin
Grup çalışmalarında sürekli olarak insanların grubun başarısı için çalışması gerekmektedir. grup içerisinde adetli bir görev dağılımı olması gerekir. Ayrıca grup içerisinde yer alan kişilerin özelliklerine göre görev dağılımı olması gerekir.
Hamdiye
Sınıfta grup çalışmaları yapmayı seviyorum.Mesela bir araya gelerek yaptığımız bir çok şey var.Resim çizmek,boyama yapmak,çeşit çeşit oyunlar oynamak.Biz bunları yapmayı çok seviyoruz.Birlikte olunca çok eğleniyoruz.Grup çalışmaları yaparken herkes katılmışmı diye kontrol ediyoruz.Herkesin eğlenmesini istiyoruz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 26 Kayıtlı Üye
  • Son Üye cuma
error: Kopya Yasak