2. Sınıf Hayat Bilgisi 45-46-47-48-49. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı


Hayat Bilgisi Öğretmeni

İçindekiler

2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Okulda İletişim Kurarken Etkinlik Cevapları Sayfa 45-46-47-48-49


Okulda İletişim Kurarken Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 45 Cevabı

Soru : Okulda çevrenizdekilerde iletişim kurarken nelere dikkat ediyorsunuz? Açıklayınız.


Cevap : Okulda çevrenizdekilerde iletişim kurarken nelere dikkat ediyorsunuz? Açıklayınız. konusunun farklı cevabı için TIKLAYINIZ.

Okulda çevrenizdekilerde iletişim kurarken uyulması gereken bir çok kural vardır. Okulda çevrenizdekilerde iletişim kurarken uyulması gereken kurallar bizlerin daha güzel ve sağlıklı iletişim kurması amacıyla çok büyük bir önem taşımaktadır.

Okulda çevrenizdekilerde iletişim kurarken uyuması gerekenler maddeler halinde şunlardır ;

 • Nazik davranmak,
 • Empati ile düşünmek,
 • Güzel sözler kullanmak,
 • Kırıcı sözlerden uzak durmak,
 • Farklılıklara saygılı olmak gibi örnekler verilebilir.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 46 Cevabı

Soru : İletişim kurarken kendinizi anlaşılır ve açık bir dille ifade ettiğinizi düşünüyor musunuz? Nedenleriyle açıklayınız.


Cevap : Farklı bir cevap için TIKLAYINIZ.

Ben arkadaşlarımla iletişim kurarken anlaşılır ve açık dille olduğumu düşünüyorum Çünkü ben arkadaşlarımla ilk önce selamlaşırız daha sonra nasıl olduklarını sorarım Güler gözlümüdür karşındakini dinlerim ve onun da beni dinlemesini sağlarım arkadaşlarımın konuşmalarını kesmem Ben de düşüncelerimi fikirlerimi onlara iletirim.


Soru : Bazı duygularınızı ve düşüncelerinizi davranışlarınızla da belli edebilirsiniz. Örneğin ; mutlu olduğunuzda gülümser, sevindiğinizde el çırparsınız. Başka hangi duygularınızı, hangi davranışlarınızla belli edersiniz? Örnekler veriniz. 


Cevap : Üzüldüğümüzde yüzümüz asılır, heycanlandığımızda yerimizde duramayız, şaşırdığımızda yüz ifademiz değişir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 47 Cevabı

Soru : Aşağıdaki resimleri inceleyip ilgili cümleleri okuyunuz. Buradaki duyguları ve düşünceleri nezaket kurallarına uyarak nasıl anlatabileceğinizi noktalı yerlere yazınız.


2. Sınıf Hayat Bilgisi 45-46-47-48-49. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 48 Cevabı

Soru : Konuştuğunuz zaman çevrenizdekileri sizi dinlemelerini ister misiniz? Sizce bunu sağlamak için konuşurken nelere dikkat etmelisiniz?


Cevap : Konusu hakkında farklı cevap için TIKLAYINIZ.

Konuştukları zaman çevresindeki herkesin kendilerini dinlemelerini isterler Çünkü konuşan insan çevresindeki ilginin artmasından hoşnut olur kendisinin değerli olduğunu hisseder konuş konuşmanın da bir usulü vardır konuşan kişi dinleyicilerine fazla sıkma malıdır lafı uzatmak yerine anlaşılır kısa öz cümleler kurmalı gerekirse dinleyicilerin söz söylemesine isim vermeli ve tekrar konuşmalarına öyle devam etmelidir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 48 Cevabı

Soru : Sizce resimdeki öğrenciler konuşan arkadaşlarını dinliyorlar mı? Bunu nasıl anladınız?


Cevap : Resimdeki öğrenciler kendi aralarında konuştukları için konuşan arkadaşlarını dinlemiyorlar.


Soru : Arkadaşlarınızla iletişim kurarken uymanız gereken dinleme kuralları sizce neler olabilir?


Cevap : Arkadaşlarınızla iletişim kurarken uymanız gereken dinleme kuralları sizce neler olabilir? sorusunun farklı cevabı için TIKLAYINIZ.

Arkadaşlarımızı dinlemek Onlarla konuşmak Onlara saygı göster gösterdiğim izin onlara değer verdigimizin bir göstergesidir onlarla konuşurken onları sözlerinin gitmesini bekler dikkatlice konuşmasını dinler Başka hiçbir şeyle ilgilenme yiz kafa sallayarak onu onaylayabilir iz uyuklayarak veya Gözlerimiz kaçırarak onu dinlemeyiz bu arkadaşımıza saygısızlık olur ve bizim sıkıldığımızda düşünür.


Soru : Sınıftayken ders anlatan öğretmeninizi dikkatle dinlemeniz gerektiğini hepiniz biliyorsunuz, Aynı şekilde derslerde söz alarak konuşan arkadaşlarınızı da dinliyor olmalısınız. Peki, dersler dışında okulda iletişim kurarken de dinleme kurallarına uymanız gerektiğini biliyor musunuz?

Cevap : Evet biliyoruz. İletişim kurarken her alanda dinleme kurallarına uymamız gerekmektedir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 49 Cevabı

Soru : Gruplardaki sözcüklerin oluşturduğu anlamlı cümleleri yazınız. İletişim kurarken uymanız gereken dinleme kurallarını öğreniniz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 49 Cevabı


2. Sınıf Hayat Bilgisi Dersinin videolu Anlatım için 2. Sınıf Hayat Bilgisi 45-46-47-48-49. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı konusunu izleyebilirsiniz.Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/2-sinif-hayat-bilgisi-45-46-47-48-49-sayfa-cevaplari-besgen-yayincilik-ders-kitabi html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Hayat Bilgisi 45-46-47-48-49. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Emre
Bence resimdeki öğrenciler arkadaşlarını dinlemiyorlar arkadaşlarını dinlemedikleri için büyük bir Ses gürültüsü oluşmaktadır Kimse kimseyi duyamadığı için daha çok bağırmaktadır bu yüzden çok Ses gürültüsü oluşmaktadır
Hayat Bilgisi Öğretmeni
2. Sınıf Hayat Bilgisi 45-46-47-48-49. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi beşgen yayıncılık ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.
Gökçe
Arkadaşlarımızla ve çevremizde var olan diğer insanlarla iletişim kurarken jest ve mimiklere, nezaket kurallarına ve anlaşılır açık bir dil kullanmak büyük bir önem taşımaktadır.
Hamdiye
Okulda çevredekilerimle iletişim kurarken göz teması kuruyorum.Başka şeylerle uğraşmıyorum.Ben insanlarla iletişim kurarken dikkatli oluyorum.İletişim kurarken kendimi açık bir şekilde ifade ettiğime inanıyorum.Çünkü karşımdaki kişiyle göz teması kuruyorum ve nezaket sözcüklerini kullanıyorum.
Tuğçe
Okulda bulunan arkadaşlarımıza her zaman nazik ve kibar davranmaya Özen göstermeliyiz çünkü arkadaşlarımız her zaman bizim yanımızda olan tıpkı kardeşlerimiz gibi yakınlarımızdır arkadaşlarımıza her zaman nezaket sözcükleri kullanmalıyız arkadaşlarımızla aramızdaki ilişkiyi her zaman sağlam tutmalıyız eğer tartışırsak veya kötü bir şey olursa çözüm yollarını olumlu bir şekilde çözmeye Özen göstermeliyiz sizler de arkadaşınıza ne kadar çok sevdiğinizi bu yazıda anlayabilirsiniz arkadaşlarımızla tanıştığımız ilk günden itibaren her zaman bizlere yakın davranan ve güzel davranan kişiler olduğunu görebilmekteyiz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 15 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
  error: Content is protected !!