2. Sınıf Hayat Bilgisi 50-51-52-53. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı


Hayat Bilgisi Öğretmeni

İçindekiler

2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Oyun Oynarken Etkinlik Cevapları Sayfa 50-51-52-53


Oyun Oynarken Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 50 Cevabı

Soru : Arkadaşlarınızla birlikte hangi oyunları oynuyorsunuz? Bu oyunların kuralları nelerdir?


Cevap : Arkadaşlarınızla birlikte hangi oyunları oynuyorsunuz? Bu oyunların kuralları nelerdir? sorusunun cevabı için TIKLAYINIZ.

Arkadaşlarımızla birlikte genellikle futbol oynuyoruz futbolun kuralları 11’e 11 kişi olarak oynanır ayakla oynanan bir top oyunudur takımların birer Kalesi vardır Bu kalelere gol atmaya çalışır saha içerisinde topa elle dokunmak yasaktır ceza sahası dediğimiz bir alan vardır orada sadece kaleciler eline alabilir .Top dışarı çıktığında kenardan Taç atışı yapılır top kendi oyuncusu tarafından Kalenin orada dışarı giderse korner olur ceza sahası içerisinde rakip oyuncu ya sert müdahale yaparsan penaltı olur ceza sahasında aynı hareketi yaparsan fal olur


Soru : Sizce yalnız başınıza mı arkadaşlarınızla mı oyun oynamak daha eğlencelidir? Neden?


Cevap : Sizce yalnız başınıza mı arkadaşlarınızla mı oyun oynamak daha eğlencelidir? Neden? konusu hakkında farklı cevaplar için TIKLAYINIZ.

Ben arkadaşımla  zaman geçirmeyi  oyunlar oynamayı seviyorum çünkü arkadaşımla ortak birçok yanımız var mantığımız ve fikrimiz uyuşuyor bazen karşılıklı rakip olarak oynamamız gereken kişilik oyunlar oluyor Onları oynuyor bazen de takım olarak oynamanız gereken oyunlar oluyor takım olarak oynamamız gerekiyor oyunlarda arkadaşlarımızla bir araya gelip oynuyoruz takım olarak mücadele yapmaktan keyif alıyorum bir kazananın bir kaybedenin olması daha çok hırs ve keyif veriyor bana.


Soru : Oyuna sonradan katılan çocuğun hatalı davranışları nelerdir? Oyunda olsanız siz bu davranışlar karşısında ne yapardınız?


Cevap : Oyuna sonradan katılan çocuk oyuna dahil olmak istediğini kibar bir şekilde ifade etmemiştir. Güzel bir dil ile arkadaşımın yanına gider ve bir oyuna dahil olduğunda kibar bir şekilde oyundaki kişilere oyunan katılmak istediğini söylemesi gerektiğini söylemesi gerektiğini söylerdim.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 51 Cevabı

2. Sınıf Hayat Bilgisi 50-51-52-53. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı


Soru : Eda ve arkadaşları, o çocuğu nasıl uyarabilirlerdi?


Cevap : Bizimle oynamak istediğinde nazik bir ifade kullanman gerekir. Nazik ifadelerle birlikte ve oyun kurallarına uyarak bizlerle oyun oynamadan mutlu oluruz.


Soru : Sizce oyun oynarken uymanız gereken kurallar nelerdir?


Cevap : Sizce oyun oynarken uymanız gereken kurallar nelerdir? konusu hakkında farklı bir cevap için TIKLAYINIZ.

Oyun oynarken var olan kurallar bizlerin en iyi şekilde oyunlarımızı oynamamıza yardımcı olan kurallar olarak kabul edilmesi gerekmektedir. Oyun kurallarına bütün kişilerin uyması gerekmektedir.

Maddeler halinde oyun oynarken uymanız gereken kurallar şunlardır ;

 1. Hile yapmamak,
 2. Nazik olmak,
 3. Kötü sözlerden kaçınmak
 4. Adaletli olmak,
 5. Sonuç ne olursa birbirimizi tebrik etmek,
 6. Eğlenmenin amaçlanması,
 7. Tatlı bir mücadele olması
 8. Arkadaşlarımıza zarar vermemek

2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 53 Cevabı

Soru : Aşağıdaki sorulan yanıtlayınız.


1. Oyun oynamanın amacı sizce ne olmalıdır?


Cevap : Oyun oynamanın amacı sizce ne olmalıdır? konusu ile ilgili farklı cevap için TIKLAYINIZ.

Çocuklar oyun oynarken her şeyi keşfederler oyun oynayan çocuklar meraklarını giderir evlenir iyimser gelişimleri Bu sayede olur atlayıp zıplayan çocuğun beden eğitimi gelişir kemikleri güçlü olur takım olarak oynanan oyunlarda takım olarak mücadele etmeyi öğrenir oyun kuralları sayesinde kurallara uymayı öğrenir.


2. Oyun oynarken uymamız gereken kurallar nelerdir?


Cevap : Oyun oynarken uymamız gereken kurallar nelerdir? konusunun farklı cevabı için TIKLAYINIZ.

Oynamak Sadece çocuklar değil büyüklerin oynadığı oyunlar vardır Bu oyunlarda kurallar hepsi aynıdır Öncelikle rakibimize iyi davranmalıyız argo cümleler kullanmamalıyız terbiyeli ve nazik olmalıyız hile yapmamalıyız haksızlık yapmamalıyız mızıkçılık Yapıp  oyunu bozma malıyız. Kaybettiğimizde hırçınlaşır karşı tarafa saldırıp kavga çıkarmamalıyız.


3. Oyun sonunda rakiplerinize karşı nasıl davranmalısınız?


Cevap : Oyun sonunda rakiplerinize karşı nasıl davranmalısınız? sorusunun kısa cevabı için TIKLAYINIZ.

Biz arkadaşlarımızda genellikle takım oyunları oynuyoruz bazen voleybol basketbol bazen de futbol takım onların oyunlarında kazanmakta var kaybetmekte var.Oyun içerisinde olan rakiplik oyunlar bittiği zaman sona erer Çünkü o sadece bir oyundur oyun sonlarında kazanırsak karşı tarafı teselli eder güzel güzel mücadele ettiklerini söyleriz Eğer kaybetmezsek kazananları tebrik eder güzel bir oyun olduğunu söyleriz.


Soru : Edanın açıklamasındaki noktalı yere yazılabilecek ifadelerin başındaki kutucuğu işaretleyiniz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 53 Cevabı


2. Sınıf Hayat Bilgisi Dersinin videolu Anlatım için 2. Sınıf Hayat Bilgisi 50-51-52-53. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı konusunu izleyebilirsiniz. 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/2-sinif-hayat-bilgisi-50-51-52-53-sayfa-cevaplari-besgen-yayincilik-ders-kitabi html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Hayat Bilgisi 50-51-52-53. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Emre
Bence yalnız başıma değil de arkadaşlarımla beraber oynadığım zaman daha eğlencelidir arkadaşlarımla beraber farklı oyunlar farklı zevkler tadıyorum Bu yüzden arkadaşlarımla beraber olmaktan çok hoşlanıyorum
Hayat Bilgisi Öğretmeni
2. Sınıf Hayat Bilgisi 50-51-52-53. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi beşgen yayıncılık ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.
Nazlı
Arkadaşlarımızla birlikte oyun oynarken sürekli olarak nezaket kurallarına uymamız gerekir. Arkadaşlarımızla oynarken gelip gelmek için değil mutlu ve zevk almak için oynamamız gerekmektedir.
Hamdiye
Arkadaşlarımla çeşit çeşit oyunlar oynuyorum.Hepsini oynarken çok eğleniyorum.Arkadaşlarımla oynadığım her oyun çok güzel oluyor.Oynadığım oyunları sayacak olursam şunlar.Saklambaç,yakalambaç,yerden yüksek,seksek.Ben arkadaşlarımla bu türde oyunlar oynuyorum.Oyun oynamak bence çok güzel bir şey.Oyunun yaşı olmaz bence de kaç yaşında olursan ol yine de oyun oynayabilirsin.
Hamdiye
Arkadaşlarımla çeşit çeşit oyunlar oynuyorum.Hepsini oynarken çok eğleniyorum.Arkadaşlarımla oynadığım her oyun çok güzel oluyor.Oynadığım oyunları sayacak olursam şunlar.Saklambaç,yakalambaç,yerden yüksek,seksek.Ben arkadaşlarımla bu türde oyunlar oynuyorum.Oyun oynamak bence çok güzel bir şey.Oyunun yaşı olmaz bence de kaç yaşında olursan ol yine de oyun oynayabilirsin.
Tuğçe
Oyun oynarken güvenli oyun alanları tercih ederek oyunlarımızı tamamlamalıyız oyun oynamak her çocuğun temel haklarından biridir oyun oynadığımız zaman fiziksel ruhsal olarak gelişiriz oyun oynarken arkadaşlarımızla Güzel zaman geçiririz oyun oynadığımız alanları büyüklerimizin gözetiminde güvenli alanlar olarak tercih ederek oyunlarımızı tamamlamalıyız.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 15 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
  error: Content is protected !!