2. Sınıf Hayat Bilgisi 69-70-71-72-73. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

2. Sınıf Hayat Bilgisi 69-70-71-72-73. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Evdeki Görev ve Sorumluluklarımız Etkinlik Cevapları Sayfa 69-70-71-72-73


Evdeki Görev ve Sorumluluklarımız Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 69 Cevabı

Soru : Evde belirli görevleriniz, sorumluluklarınız var mı? Evdeki hangi işleri, hangi aile bireyleri yapıyor?


Cevap : Evde belirli görevleriniz, sorumluluklarınız var mı? Evdeki hangi işleri, hangi aile bireyleri yapıyor? konusu hakkında farklı cevap için TIKLAYINIZ. 

Evde belirli görevlerimiz ve sorumluluklarımız vardır Bu görevlerimiz ailemize iyi bir öğrenci olup ödevlerimi yapmak ve iyi bir fert olmak babamın görevi ise işe gitmek para kazanmak ailenin geçimini sağlamak bize güven vermek Annemin görevi ise evin işlerini yapmak ihtiyaçlarımızı bilmek yardıma ihtiyacımız olduğunda bize destek olmak bizi bir aile olarak bir arada tutmak.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 69 Cevabı


Soru : Sizin evinizde bu kurallardan hangileri uygulanıyor?


Cevap : Sizin evinizde bu kurallardan hangileri uygulanıyor? konusu ile ilgili farklı cevap için TIKLAYINIZ.

Bizim Evimizdeki kuralları Annem ve babam yetişkin oldukları için kararlar alarak uyguluyorlar Bunlar bizim iyiliğimiz için olduğunu düşünüyorum yemekten sonra ödevimi yaparım ödevimi yaptıktan sonra oyun konsolunda veya bilgisayarda bir saat kadar oyun oynama hakkım vardır oyundan sonra belli bir saatte yatağıma geçer ve uyurum erken uyumak Erken kalkma mı ve uykumu almamı sağlıyor sınav haftası olduğu zaman annem evimize misafir kabul etmiyor odama geçiyorum ve ders çalışıyorum beni rahatsız eden kimse olmuyor.


Soru : Siz evinizde hangi görevleri ve sorumlulukları yerine getiriyorsunuz?


Cevap : Siz evinizde hangi görevleri ve sorumlulukları yerine getiriyorsunuz? konusu hakkında farklı cevap için TIKLAYINIZ.

Bir Ailede aile fertlerinin hepsinin farklı görevleri vardır herkesin bu sorumlulukları yerine getirmesi gerekir Benim de bazı Sorumluluklarım var okumak ödevlerimi yapmak aileme iyi bir fert olmanın dışında Anneme yardımcı olmak için Kendi yatağımı toplarım Ayakkabılarımı kendim giyerim kirlileri mi sepete koyarım okula giderken kıyafetlerimi kendim giyerim ev ödevlerimi Annem demeden yaparım ev temizliğinde Anneme babama elimden geldiği kadar yardımcı olurum.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı

Soru : Aşağıdaki resimleri inceleyiniz. Sizin evinizde bu işlerin kimler tarafından yapıldığını söyleyiniz.

2. Sınıf Hayat Bilgisi 69-70-71-72-73. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı


Cevap : Yukarıda verilen işler genel olarak annem tarafında yapılmakla birlikte anneme; babam ve bende yardım ederiz.


Soru : Sizce evdeki tüm işleri tek bir kişi yaparsa ne olur?


Cevap : Sizce evdeki tüm işleri tek bir kişi yaparsa ne olur? sorusu hakkında farklı cevap için TIKLAYINIZ.

Ev Ailemizde hep birlikte Yaşadığımız bir yerdir evde Herkesin bir yaptığı iş vardır bu işleri tek bir kişiye yükleyecek olursak kesinlikle bu işler yetişmez. Annem ve babam işbölümü yapmasalar tüm işleri babam yapmış olsa Sabahları erken kalktın da hazırlanacak mı kahvaltıyı hazırlayacak Veya bizim yedirecek Yemekten sonra yemeği kim toplayacak Biz de okula kim bırakacak bunları yapacak olursa işe geç kalır bununla da bitmiyor işten gelecek evi temizleyecek bulaşıkları çamaşırları yıkayacak Biz okuldan alacak akşam yemeği hazırlayacak Kısacası çok yorulmuş olacak.


Soru : Siz bu işlerden hangilerini yapabilirsiniz? Neden?


Cevap : Bu işlerde sadece anneme yardım ederim. Ayrıca odamı toplar, yemekte ufak işlerde yardım ederim.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı

Soru : Sizin evdeki sorumluluklarınız nelerdir? Bu sorumluluklarınızı yerine getirdiğinizi düşünüyor musunuz?


Cevap : Sizin evdeki sorumluluklarınız nelerdir? Bu sorumluluklarınızı yerine getirdiğinizi düşünüyor musunuz? sorusunun farklı cevabı için TIKLAYINIZ.

Bizlerin de sorumluluğu olduğu gibi çocukların da ailelerine karşı sorumlulukları vardır Bu sorumluluklar çocukların okula gitmek iyi bir eğitim almak derslerini dinlemek verilen ödevleri yapmak annesine ve babasına Saygılı olmak gerekirse evde yardımı dokunabilecek bir şey için küçük de olsa yardım etmek. Ben elimden geldiği kadar bu sorumlulukları yerine getir getirdiğimi düşünüyorum derslerimi dinliyorum öğretmenlerini seviyorum arkadaşlarımla iyi ilişkilerin var ailemi seviyor ve saygı mı eksik etmiyorum Ayrıca annemin yardıma ihtiyacı olduğu zaman küçük de olsa yardımda bulunmaya çalışıyorum.


Soru : Gerçekleştiremediğiniz görevleriniz ve sorumluluklarınız için neden aile bireylerinizi bilgilendirmelisiniz?


Cevap : Gerçekleştiremediğiniz görevleriniz ve sorumluluklarınız için neden aile bireylerinizi bilgilendirmelisiniz? sorusu hakkında farklı cevap için TIKLAYINIZ.

Çocuklar için gün içerisinde birçok ödev ve ders verilmektedir yapması gereken o ödev ve dersleri yapamayan bir öğrenci ailesine verilmiş olan bu sorumluluğu yerine getiremediğini bunu yapmak için de ailesinden destek olmalarını isteyebilir bir söz vardır Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp belki de o çocuk oda Yapma ya yeterli bilgisi yoktur.


Aşağıdaki anlatımlardan doğru olanların başına “D” yanlış olanlann başına “Y” yazınız.


( Doğru ) Yardımlaşma olursa evdeki işler daha çabuk biter.

( Yanlış ) Ütü yapmak çocukların görevidir.

( Doğru ) Evimizde hepimizin sorumlulukları vardır.

( Doğru ) Bir öğrencinin en önemli sorumluluğu derslerine çalışmaktır.

( Yanlış ) Evdeki her işi annemiz ve babamız yapmalıdır.

( Yanlış ) Çocuklarının yatağını toplamak annelerin sorumluluğudur.

( Doğru ) Her aile bireyi evde üstlendiği sorumlulukların gerektirdiği görevleri yerine getirmelidir.

( Yanlış ) Giysilerini temiz ve düzenli tutmak çocukların sorumluluğu değildir.

( Doğru ) Odasının, çalışma masasının, oyuncaklarının düzenini sağlamak çocukların görevidir.

( Doğru ) Ayakkabılarının bakımını yapmak çocukların evde üstlenebilecekleri sorumluluklardandır,

( Doğru ) Sorumluluklarımızı yerine getirmemiz ailemizin mutluluğuna katkı sağlar.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Dersinin videolu Anlatım için 2. Sınıf Hayat Bilgisi 69-70-71-72-73. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı konusunu izleyebilirsiniz. 


Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Hayat Bilgisi 69-70-71-72-73. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Emre
Yukarıdaki işlerden Barzani yapabilirim Bunlardan bazıları elbiselerimi toplamak odamı toplamak yani çiçekleri sulamak ve pasta yapmaya yardım etmek
Hayat Bilgisi Öğretmeni
2. Sınıf Hayat Bilgisi 69-70-71-72-73. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi beşgen yayıncılık ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.
Pelin
Ev içerisinde üzerimize düşen bir çok görev ve sorumluluk yer almaktadır. Bizler evlerimizde odamızı toplamalı, derslerimize çalışmalı ve ev işlerinde ailemize yardım etmemiz gerekmektedir.
Hamdiye
Evde belirli görevlerim ve sorumlulukarım var.Bunalarında yerine getiriyorum yani gerçekleştiriyorum.Mesela çöpü dökmek,ev işlerine yardım etmek gibi şeyler.Sorumluluklarımızı yerine getirmek çok önemli bir şeydir.Görevlerimizi yerine getirmek çok önemli ve gerekli bir şeydir.Her zaman bize verilen görevleri yerine getirmemiz gerekir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 26 Kayıtlı Üye
  • Son Üye cuma
error: Kopya Yasak