2. Sınıf Hayat Bilgisi 81-82-83. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı


Hayat Bilgisi Öğretmeni

İçindekiler

2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Günlük Planımı Uyguluyorum Etkinlik Cevapları Sayfa 81-82-83


Günlük Planımı Uyguluyorum Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 81 Cevabı

Soru : Aşağıdaki resimleri inceleyiniz. Resimlerdeki çocukların neler yaptıklarını zamanını da belirterek anlatınız. Sizce bu çocuklar günlük işlerini doğru zamanda yapıyorlar mı? Söyleyiniz.

2. Sınıf Hayat Bilgisi 81-82-83. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı


Cevap : Hayır yapmıyorlar. Geceleri uyumamız, akşamları oyun oynamamalı, geç vakitlere kadar televizyon izlememeli ve gece vakti gelmeden ödevlerimizin bitmesi gerekmektedir.


Soru : Planlı yaşamak size neler kazandırır?


Cevap : Planlı yaşamak size neler kazandırır? konusunun farklı cevabı için TIKLAYINIZ.

Hayatınızdan zaman kazanmak istiyorsanız Öncelikle planını yaşamayı öğrenmeniz gerekmektedir nasıl ki planlı olan insan disiplinli olan insandır sorumluluk bilinci vardır Zamandan tasarruf etmeyi biliyordur işlerini zamanında bitirir her türlü işine katkı sağlar insanlar ona saygı duyuyor dur çevresi tarafından sevilen birisidir yaşamayı ve kendini etmeyebilir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı

Soru : Aşağıdaki resimlerde günlük planınızda yer vermeniz gereken işlerden bazıları verilmiştir. Bu işleri yaptığınız zamanlan düşününüz. Bu zamanlan, saatlere akrep ve yelkovan çizerek belirtiniz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı


Cevap : Yukarıda yer alan etkinliği kendi zamanlama programınıza göre yapmanız gerekmektedir.


Soru : Günlük planınızda bu işler için ne kadar süre ayırıyorsunuz?


Cevap : Günlük planınızda bu işler için ne kadar süre ayırıyorsunuz? konusu hakkında farklı bir cevap için TIKLAYINIZ.

Planlı yaşamak bizim zamandan kazanmamızı sağlar planlarımızı yaparken zaman kaymalarını da hesaplama mız gerekmektedir Örneğin sabah saat 7:15 de uyanırım kahvaltıya 30 dakika ayırırım saat 8’de minibüste olacak şekilde kıyafetlerimi giymiş olurum saat 8:30 da Zil çalar öğleden sonra 15:30 da dersten çıkarım arkadaşlarımla parkta biraz oynar en geç Akşam 17:00de evde olurum annem babam işten geldikten sonra 18:00 gibi yemeği hazırlamış olur yemeğe 40 dakika hesaplarım En geç  19:00 da ödevlerimi yapmaya başlamış olurum ödevlerimi bitirdikten sonra yarım saat oyun oynarım en geç 21:00 de yatağıma geçmiş olurum.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 83 Cevabı

Soru : Aşağıdaki her boyalı kutucuk bir saatlik süreyi ifade etmektedir. Edanın, resimlerdeki işlere ayırdığı süreleri karşılaştırınız. Bu sürelerin uygun olup olmadığını belirtiniz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 83 Cevabı


Soru : Gün içerisinde planladığınız işleri uyguluyor musunuz? Bu işleri planınıza uygun sürede mi gerçekleştiriyorsunuz? Açıklayınız.


Cevap : Gün içerisinde planladığınız işleri uyguluyor musunuz? Bu işleri planınıza uygun sürede mi gerçekleştiriyorsunuz? Açıklayınız. konusunda farklı bir cevap için TIKLAYINIZ.

İnsanlar hayatlarını planlara göre şekillendiriciler planlara göre yaşarlar fakat planlar bazen uygulanamaz veya hesaplandığında daha geç yapılabilir Bu da hayatın doğal akışından kaynaklanmaktadır Çünkü bazı şeyleri ön görmemiz çok zordur Örneğin okuldan çıkınca arkadaşlarımız da buluşup  futbol oynayacağımızı planlıyoruz fakat okuldan çıktıktan sonra hiç hesapta olmayan trafik ve öğretmenim bizi biraz tutmasıyla futbol oynayacağımız saati bir saat kadar geçmiş oluyor.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Dersinin videolu Anlatım için 2. Sınıf Hayat Bilgisi 81-82-83. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı konusunu izleyebilirsiniz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Hayat Bilgisi 81-82-83. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Emre
Sorudaki resimlere dikkatlice baktıktan sonra çocukların zamanında işlerini yapmadıklarını görüyorum 11 de yatan çocuğun sekizde kalkması gerekmektedir bir çocuk akşam 12'de ödevlerini yapmaması lazımdır ödevlerinden hiçbir şey anlayamayacak tır bir çocuk akşam saat onda dışarıda bisiklet sürme nedir ailesinin yanında olması gerekmektedir ve bir çocuk saat dokuzda yatmalıdır
Suat
83 deki kutulara ne yazicaz  
Suat
Resimlere biyorum ama kutularin bazilari fazla yazimi yazicaz saatmi  
Hayat Bilgisi Öğretmeni
Kutular saati belirtmektedir. Her bir kutu bir saat sadece uygun veya uygun değil yazmanız ödeviniz için yeterli olacaktır.
Hayat Bilgisi Öğretmeni
2. Sınıf Hayat Bilgisi 81-82-83. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 2. sınıf hayat bilgisi beşgen yayıncılık ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.
Arda
Hayatımızda başarı elde etmek için sürekli olarak hayatımızda planlı olarak zamanımızın en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekir.
Hamdiye
Ben planlı yaşamayı çok seviyorum.Planlı yaşayınca hayatım daha düzenli oluyor.Kendimi da h iyi hissediyorum.Hiç tedirgin olmuyorum.Planlı yaşamak plansız yaşamaktan çok daha iyi.Plansız yaşayınca o gün ne yapıp yapmayacağını karıştırıyorsun.Kendini iyi hissetmiyorsum.Düzenli hayat çok daha iyi.
Tuğçe
Gün içerisinde yapacağımız birçok davranışları ve gün içerisinde yapacağımız birçok işlerimizi planlı bir şekilde yaptığımız zaman zamanın bize yettiğini görebiliriz zamanımızı nasıl kullanacağımızı yapacağımız işlere göre bölüştürerek bir sistem oluşturduğumuz zaman zamanında ve çok işimizi tamamladığımızı görebiliriz Forum sayfa listesini vermiş olduğu yukarıdaki bilgiler de sizlere de kullandığı çalışmanın faydalarını ve verimini görebilirsiniz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!