2.Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı 124-125-126. Sayfa Cevapları Meb Yayınları


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Ürettiklerimiz Metni Cevapları Sayfa 124, 125, 126


Ürettiklerimiz  Metni Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Çalışma Kitabı Sayfa 124 Cevapları

Soru : Aşağıda verilen görsellerdeki ürünlerin en çok hangi yörede yetiştiğini araştırınız. Ürünleri bu yörelerle eşleştiriniz.


Cevap :

2. Sinif Hayat Bilgisi Meb Yayinlari Calisma Kitabi Sayfa 124 Cevaplari

“2. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Çalışma Kitabı Sayfa 124 Cevapları”


2. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Çalışma Kitabı Sayfa 125 Cevapları

Soru : Görselleri inceleyiniz. Hayvancılık türlerini isimleri ile eşleştiriniz.


Cevap:

2. Sinif Hayat Bilgisi Meb Yayinlari Calisma Kitabi Sayfa 125 Cevaplari

“2. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Çalışma Kitabı Sayfa 125 Cevapları”


2. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Çalışma Kitabı Sayfa 126 Cevapları

Soru : Yakın çevrenizde yapılan üretim faaliyetlerini araştırarak aşağıya yazınız.


Cevap : Benim yaşadığım bölge Akdeniz bölgesidir.

Hayvancılık Faaliyetleri: Küçükbaş hayvancılık yaygındır. En fazla kıl keçisi bulunur.

Tarım Faaliyetleri: Düz ve verimli ovalar bulunur. Sulama koşulları gelişmiş ve ılıman iklim görülmesinden dolayı tarımsal faaliyetlere uygun yerdir. Seracılık da yapılır. Muz, turunçgiller, mısır, yer fıstığı, pamuk ve gül bölgede üretimi yapılan tarım ürünleridir.

Sanayi Faaliyetleri: Sanayi bölgesidir. Gübre fabrikaları, tarım aletleri üreten fabrikalar; gülyağı fabrikaları; dokuma fabrikaları; kağıt ve kereste fabrikaları bulunmaktadır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

2.Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı 124-125-126. Sayfa Cevapları Meb Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Aybüke
Çok teşekkür ediyorum en azından şu araştırma şeyini yaptım 1 saatir bununla uğraşıyordum eğer iyi insanlarsınız ben teşekkür ederim benim adım Aybüke
Merve
Çevremizde görmüş olduğumuz ve özellikle köylerimizde bulunan hayvanların büyükbaş küçükbaş ve kümes hayvanları olarak üçe ayrıldığını yukarıdaki örneklerle öğrenmiş oluyoruz. İnek  eşek öküz ve sır gibi hayvanlar büyükbaş hayvanlar Iğdır. Keçi koyun gibi hayvanlarda küçükbaş hayvanlara örnek olarak verilebilmektedir. Ayrıca tavuk horoz hindi kaz gibi kümeste yaşayan hayvanların kümes hayvanları olduğu örneklerde de belirtilmiştir. Ülkemizin birçok bölgesinde hayvancılık ve tarımcılık oldukça yapılan eski mesleklerden başlıcalarıdır. Hayvansal ürünler peynir süt yoğurt ve tereyağı olarak örneklendir inebilir. Ayrıca bu gibi hayvanların etinden de faydalanmaktadır. Tavuk gibi kümes hayvanlarından ise yumurta ve et gibi temel faydalanmaları örnek olarak verilebilir.
Merve
Ülkemizin birçok bölgesinde çeşitli tarım ürünleri üretilmektedir. Bölgeye ve mevsime göre değişen ürünler o bölgenin genel sistemi ile yetiştirilir. Örneğin Akdeniz Ege bölgesi'nde genellikle turunçgil muz zeytin domates ve yeşillik gibi ürünler yetiştirilmektedir. Ülkemizin iç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesi'nde genellikle bakliyat ağırlıklı üretimler yapılmaktadır. Özellikle ülkemizde 3 iç Anadolu bölgesi'nde ekmeğimizin ve onu muzun Temel yapı taşlarından biri olan buğday sıkça üretilmektedir.
Tuğçe
Ülkemizde yer alan bölgelerde çeşitli birçok iklim yaşandığını görebiliriz bu iklime bağlı olarak farklı bitkilerin sebzelerin ve meyvelerin de yetiştiğini söyleyebiliriz 2 sınıf hayat bilgisi çalışma ders kitabımızda yer alan bilgilere şöyle bir baktığımız zaman ülkemizde bulunan bölgelere değişiklik gösterilen bitkilerin meyve düzenleri neler olduğunu örnekleri ile güzel bir şekilde öğrendik örneğin Ege bölgesi'nde yetiştirilen bitkiler veya Doğu Anadolu bölgesi'nde yetiştirilen bitkiler farklılık gösterebilir yukarıdaki örneklerle bunu iyi bir şekilde anladık.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!