2. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 27 Cevapları


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Okul Kaynaklarımızı Doğru Kullanıyoruz Metni Cevapları Sayfa 27


Okul Kaynaklarımızı Doğru Kullanıyoruz Metni Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Çalışma Kitabı Sayfa 27 Cevapları

Soru : Aşağıdaki görsellerde okul kaynaklarımızın kullanımı ile ilgili yanlış davranışları bulunuz. Altındaki boşluğa davranışın doğrusunu örnekteki gibi yazınız.


Cevap :

“2. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 27 Cevapları” 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/2-sinif-hayat-bilgisi-calisma-kitabi-sayfa-27-cevaplari html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 27 Cevapları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Okul kaynaklarımızı tasarruflu kullanmalı bunu arkadaşlarımıza ve kendimize bir alışkanlık haline getirerek okulumuzda kullanmış olduğumuz elektrik su doğalgaz gibi doğal kaynakların tasarruflu yapmak gerekir. Örneğin yukarıda vermiş olduğunuz görsellerden yola çıkarak kullanmış olduğumuz okul lavabolarında bulunan çeşmeleri boş yere açmamak açtığımız zaman açık bırakmamak sınıfımızın ve lavaboları mısın ışıklarını boş yere yakıp kapatmamak ya da açık bırakmamak gerekli olan tedbirlerden ve önlemlerden biridir.
Tuğçe
Doğal kaynaklarımız nelerdir delirdiği zaman aklımıza elektrik ve su gelmektedir doğal kaynaklarımızı evlerimizde okulumuzda kullandığımız zaman tasarruflu ve bilinçli bir şekilde kullanmak bilinçli bir vatandaşın en temel görevlerinden biridir bunun yanı sıra Doğal kaynaklarımızın bir gün tükenebileceğini asla unutmamalıyız Doğal kaynakları her zaman tasarruflu güzel bir şekilde kullanmaya Özen göstermeliyiz doğal kaynaklarımızı dikkatli bir şekilde kullandığımız zaman daha yaşanabilir daha temiz bir çevrede yaşayabileceğimizi söyleyebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!