2. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 44-45 Cevapları


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Akrabalık İlişkilerimiz Metni Cevapları Sayfa 44, 45


Akrabalık İlişkilerimiz Metni Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Çalışma Kitabı Sayfa 44 Cevapları

Soru : • Aşağıdaki metni okuyunuz.


Takvim Yaprağından Anılara Dedemle takvim yapraklarını okumaya bayılırız. O gün takvimdeki atasözünü okuduğumuzda Kenan ile birbirimize baktık. Bu atasözünü ilk kez duymuştuk. Ben merakla sordum:
— Dedeciğim “Ağaç yaprağıyla gürler.” ne demektir?
Dedem:
— Sünnet düğününüzü hatırlıyor musunuz çocuklar, diye sorunca kardeşim heyecanla atıldı.
— Evet dede. Ne çok eğlenmiştik, değil mi?
— Evet Kenancığım. İşte o düğünden birkaç hafta önce annen bir rahatsızlık geçirmişti. Baban, anneniz iyileşene kadar sünneti ertelemeliyiz, diyordu.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Çalışma Kitabı Sayfa 45 Cevapları

— Aaa hiç bilmiyorduk dede, dedim şaşırarak.
— Keremciğim, işte o günlerde, akrabalarımız ve komşularımız düğünün ertelenmesine itiraz ettiler. İş birliği ile yaparız düğünü, dediler. Dedikleri gibi de oldu.
— Nasıl oldu dedeciğim, diye sorduk merakla.
— Komşular bahçeyi süsleyip masaları ayarladılar.
Sünnet yatağınızı süslediler. Kuzenleriniz, davetiyeleri dağıttı. Bir yandan yiyecekler hazırlandı. Sonunda bütün hısım akrabamız, konu komşumuzla çok güzel bir düğün yaptık. Düğün bittiğinde birbirimize ‘’Ağaç yaprağı ile gürler.’’ demiştik. Anlayacağınız hepimiz, akraba ve dostlarımız ile güçlüyüz, sevgili çocuklarım.


Soru : • Siz de akrabalarınızla geçirdiğiniz güzel bir günün resmini yapınız. Resminiz düğün, bayram, piknik, aile ziyareti ile ilgili olabilir.


Cevap :

“2. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 44-45 Cevapları” 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/2-sinif-hayat-bilgisi-calisma-kitabi-sayfa-44-45-cevaplari html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 44-45 Cevapları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Akrabalarımız bizim en yakınlarımız dır. Akrabalarımız da iyi ilişkiler kurmak ve birbirimize destek çıkarak her zaman yardımlarda bulunmak temel ahlaki özelliklerimizi arasında yer alıyor. Akrabalarımız kan bağı bulunan ve zor zamanlarımızda ve sevinçlerimiz de yanımızda olan en yakınlarımız olarak bilinmektedir ile. Akrabalarımızın değerini iyi bilmeli , akrabalarımız da iletişime ve muhabbeti kesmemeli ve akrabalarımızın desteklerimizi maddi manevi olarak esirgememeliyiz. Akrabalar anne veya babamızın kan bağı bulunan ve bizim için önemli olan bireyleri den oluşuyor.
adnan
Hayat bilgisi sayfa 44
Tuğçe
Akrabalık ilişkilerimize her zaman dikkat etmeliyiz akrabalık ilişkilerimiz her zaman birbirine bağlı olmalıdır akrabalık ilişkileri denince aklımıza birbirimizi sevmek birbirimize yardımcı olma birbirimize her zaman destek çıkmak ve birbirimizi her zaman gözetmek anlamına gelen ilişkiler gelmektedir akrabalık geciklerimiz her zaman mutlu huzurlu ve birbirini izleyen birbirinizi seven ilişkilerde devam ettiğini söyleyebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!