2. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 47 Cevapları


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Görev ve Sorumluluklarımız Metni Cevapları Sayfa 47


Görev ve Sorumluluklarımız Metni Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Çalışma Kitabı Sayfa 47 Cevapları

Soru : Evdeki görev ve sorumluluklarınız ile ilgili kutuları sarı renge boyayınız. Bakalım tablodaki gizli görseli bulabilecek misiniz?


Cevap :

“2. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 47 Cevapları”


1. Sorumluluklarınızı yerine getirmediğinizi düşününüz. Ailenizdeki diğer bireyler bu durumdan nasıl etkilenir?


Cevap :
Ailemizdeki diğer bireyler olumsuz bir şekilde etkilenecektir. Anne ve babam sorumluluklarımız yerine getirmediğimde üzülecektir.
Sonrasında sorumluluklarım hakkında ailem benimle konuşarak doğru bir şekilde sorumluklarımı yerine getirmeme gerektiği hakkında konuşacaktır. Sonra ben hatamı anlar ve sorumluluklarımı daha iyi bir şekilde yapmaya başlarım. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 47 Cevapları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Her yaştaki insanın görev ve sorumluluklarını bilmesi ve görev ve sorumluluklarını tam bir şekilde yerine getirilmesi gerekmektedir. Görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmediğimiz zaman hem kendi yaşamımızda aksaklıklar hem de çevremizdeki insanlarla birçok sorunlar çıkmasına sebep olabilir. Görev ve sorumluluklarımızın başında elbet yaşımıza göre değişen birçok örnekler vardır. Örneğin biz öğrencilerin evde okulda veya toplu olarak kullandığımız birçok alanda birçok görev ve sorumluluğumuz vardır. Örneğin okula gittiğimiz zaman elimizi yüzümüzü yıkamak dişlerimizi fırçalamak kahvaltımızı yapmak kahvaltı sofrasını kurulmasına yardım etmek çantamızı eksiksiz bir şekilde okula hazırlamak soymuş olduğumuz bir cama larımızı katlayarak dolabımıza koymak yatağımızı düzeltmek ve annemize sofrayı kaldırma da yardımcı olmak gibi örnekleri verebilmek mümkündür.
Tuğçe
Yukarıda görmüş olduğunuz ödevimizde bize anlatılmak istenen görev ve sorumluluklarımızın neler olduğudur biz çocukların bile sahip olduğu görevler ve sorumluluklar vardır örneğin birbirinize karşı sorumlulukları görevlerimiz okula gittiğimiz zaman bir öğrenci olarak görev ve sorumluluklarımız bunun yanı sıra evin içerisinde olduğumuz zaman evde bulunan aile bireylerine karşı olan görev ve sorumluluklarımızı örnek olarak verilebilmektedir her zaman görev ve sorumluluklarını bilen bir öğrenci başarılı aktif birbirine karşı duyarlı ve ahlaklı bir vatandaş olarak büyüdüğünü görebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!