2. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 62-63 Cevapları


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sağlıklı Yaşam Çizelgemiz Metni Cevapları Sayfa 62, 63


Sağlıklı Yaşam Çizelgemiz Metni Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 62-63

Soru : Aşağıdaki sağlıklı yaşam davranışlarını inceleyiniz. Sağlıklı yaşam davranışlarını yaptığınız günleri yeşil ile yapmadığınız günleri mavi ile boyayınız.


Cevap :

“2. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 62-63 Cevapları”


2. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 63 Cevapları

Cevap :

“2. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 63 Cevapları” 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 62-63 Cevapları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Sağlıklı bir birey olmak istiyorsan temizleme dikkat ederim temiz bir ortamda hastalanma mı ve çeşitli mikropları almadığım için her zaman temiz olurum örneğin pişirmiş olduğum yemekleri iyiymiş olduğumuz meyve sebze değişmiş oldu bu suyu ve çeşitli içecekler yiyecekleri temiz bir şekilde yıkamalı temiz bir şekilde pişirmeli ve temiz bir şekilde kullanmalıyız. Ayrıca oturduğum odaya kullanmış olduğum evi temizliğine dikkat ederim odama havalandırın tozunu alırım çamaşırlarımı toplarım ve her zaman temizliğine dikkat ederim daha bu temizliğini her zaman özenli bir şekilde yaparım paylaşa gitti kişisel bakımına da dikkat ederim dişlerimi fırçalar tırnaklarımı keser saçlarımı tarar ayaklarımı yıkar ve günlük olarak çoraplarımı değiştiririm bu köpeğin temizlik kurallarına dikkat ettiğim zaman daha sağlıklı bir yaşam sürerim.
Tuğçe
2 sınıf hayat bilgisi ders kitabımda öğrenmiş olduğum bu bilgilere göre çalışma kitabında yer alan bu ödevimde sağlıklı yaşam çizgi film adındaki ödevimi yapmak için sağlıklı bir şekilde yaşamam gereken ve yapmam gereken kuralları ve bilgileri öğrendim buradaki bilgi ve cevaplarla birçok konuyu ve cevabı iyi bir şekilde anladım sağlıklı beslenmenin hayatımızdaki rolü ve önemini öğrendim sizler de sağlıklı yaşamın anahtarı olan yapmamız gereken kurallar ve bilgileri yukarıdaki örnekteki gibi yapabilirsiniz sağlıklı yaşamak herkesin hakkı sağlıklı bir birey hastalanmaz ve kuvvetli güçlü bağışıklığa sahip olur.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!