2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 25-26 Cevapları ATA Yayıncılık

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ata Yayıncılık Kitabı Kararlara Katılırım Metni Cevapları Sayfa 25-26


Okulumun Yeri Metni Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı 25 Cevapları Ata Yayıncılık


Soru : Okulunuza giderken hangi cadde ve sokaklardan geçiyorsunuz?


Cevap :

Okula giderken Mustafa Kemal caddesinden geçiyorum. Mustafa Kemal caddesini bitirdikten sonra Lale sokaktan geçip okuluma varıyorum.


Soru : Okulunuzun çevresinde hangi yapı ve kurumlar var?


Cevap :

Okulumun çevresinde kırtasiyeler ve bir sürü market var. Okulumuzun hemen yanında bulunan sağlık ocağı ve eczane de önemli yapılardandır.


Soru : Okulunuzun yakın çevresini nasıl tanıtırsınız?


Cevap :

Okulumun yakın çevresini orada bulunan yapılardan ve kurumlardan tanırım. Mesela benim okulumun hemen yanında bir sağlık ocağı var. Okulumu tanıtırken yanında bir sağlık ocağı olduğu söylerim.


Gülay : Benim okulum Yeşilbük Caddesi üzerinde, belediye binası ile parkın arasındadır. Okulumun arkasında Kaçkar Sokak, PTT binası, cami, hastane ve eczane vardır.


Soru : Siz de Gülay’ın okulunun bulunduğu yeri tanıtınız.


Cevap :

Gülay’ın okulunun hemen yanında güzel bir park ve diğer yanında ise belediye binası vardır. Gülay okulunu tanıtırken bu iki yapıyı söyleyebilir.


Soru : Okulunuzun yakın çevresini tanıtınız.


Cevap :

Benim okulumun yakın çevresinde bir çok yapı ve kurum vardır. Okulumun önünden geçen sokağın ismi Lale sokaktır. Lale sokakta sağlık ocağı ve eczane gibi kurumlar var. Okulumun çevresinde bir çok kırtasiye ve markette yer almaktadır.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı 26 Cevapları Ata Yayıncılık


Okulunuzun yakın çevresini tanıtan bir resim çiziniz.


Cevap :

( Bunu kendiniz Yapmalısınız. )


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tuğçe dedi ki:

    2 sınıf hayat bilgisi ders kitabınızdaki bu ödevinize baktığınız zaman ve bu konu hakkında bilgi edindiğiniz zaman okulunuzun çevresinde neler bulunduğunu sizler de öğrenerek yazabilirsiniz ben bu konudaki bilgi ve cevaplara bakarak okulumun etrafında bulunan market manav terzi ve çeşitli birçok kurumu yazarak okulumu tarif ettim ve krokisini çizdim okulumuzun adresini bilmek elbette ki bize yardımcı olacak birçok konu ve bilgi sayesinde okulumuzun adresini ve tarifini öğrenerek defterime yazdım size çok teşekkür ederim sizi çok severek takip ediyorum sizin verdiğiniz cevaplara çok severek takip ediyorum.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.