2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 27-28-29 Cevapları ATA Yayıncılık

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ata Yayıncılık Kitabı Özenli Kullanabilirim Metni Cevapları Sayfa 27-28-29


Özenli Kullanabilirim Metni Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı 27 Cevapları Ata Yayıncılık


Soru : “Tasarruf” nedir? Öğrenerek söyleyiniz.


Kısa Cevap ““Tasarruf” nedir? Öğrenerek söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı için tıklayınız.

Uzun Cevap :

Tasarruf kelime anlamı olarak bir parayı, yiyeceği veya herhangi bir şeyi yeteri kadar, israf etmeden kullanmak veya harcamaktır. Bireylerin tasarruflu olması her zaman maddi ve manevi olarak yararlıdır. Mesela bir öğrenci haftalık harçlığını gereksiz yere harcamaz, sadece ihtiyacı olanları almak için kullanırsa tasarruf etmiş olur. Tasarruf aynı zamanda kişilerin parasını ve her hangi bir eşyasını daha verimli kullanmasına da olanak sağlar.


Soru : Elektrik, su, temizlik malzemeleri ve okula ait ders araç gereçleri kullanılırken nelere dikkat edilmelidir?


Kısa Cevap :“Elektrik, su, temizlik malzemeleri ve okula ait ders araç gereçleri kullanılırken nelere dikkat edilmelidir?” ile ilgili kısa cevabı için tıklayınız.

Uzun Cevap :

Elektrik, su ve temizlik malzemeleri kullanmayı bilen kişiler tarafından kullanılmalıdır. Bu tür malzemeler yanlış yerlerde ve zamanlarda kullanılırsa kişilere zararlar verebilir. Okula ait ders ve araç gereçlere de aynı özenle yaklaşmalıyız. Bu tür araç gereçler bizlerin eğitimini en iyi şekilde alması için vardır. Bu sebepten dolayı söz konusu malzemeleri kullanırken bilinçli olmalı ve verimli kullanmalıyız.


Resme göre öğrenciler okul araç gereçlerini özenli kullanıyorlar mı? Açıklayınız.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı 28 Cevapları Ata Yayıncılık


Aşağıdaki resimlerde anlatılmak istenen nedir? Söyleyiniz.


Cevap:

Görsele göre öğrenciler okul çıkışında ışıkları ve lavabo musluklarını açık bırakmışlardır. Bu tür davranışlar kurallara uygun değildir. Kendi evimizde nasıl eşyalara ve aletlere  dikkatli ve özenli kullanıyorsak okulda bizim ikinci evimiz olduğundan dolayı aynı hassasiyeti göstermeliyiz. Okulda bulunan bütün araç gereçleri doğru ve temiz şekilde kullanmamız gerekmektedir.


Soru : Tasarruflu olmak için neler yapıyorsunuz? Söyleyiniz.


Kısa Cevap :”Tasarruflu olmak için neler yapıyorsunuz? Söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı için tıklayınız.

Uzun Cevap :

Tasarruflu olmak için harcamalarıma her zaman dikkat ederim. Harcamalarıma dikkat ederek paramdan tasarruf ederim. Tasarruf bizim ve ailemiz için çok önemlidir. Tasarruflu bireyler çevrelerinde bulunan her şeyden daha fazla verim alırlar. Tasarruflu olmanın en önemli bir diğer faydası ise tasarruf ettikleri her şeyi daha fazla ve daha uzun ömürlü kullanmalarıdır.


Soru : Okul eşyalarını kullanırken nelere dikkat etmelisiniz? Belirtiniz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı 29 Cevapları Ata Yayıncılık


Tablodaki ifadelerden size en uygun olanı işaretleyiniz.


Cevap: Hepsini evet olarak işaretleyiniz.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 2 sınıf hayat bilgisi Ata yayıncılık ders kitabımızda yer alan bilgi ve cevaplarla öğrenmek istediğim en temel kuralları öğrendim bunların arasında doğal kaynaklarımı tasarruflu bilinçli bir şekilde kullanmayı öğrendim elektrik su gibi doğal kaynakların her zaman tasarruflu ve bilinçli bir şekilde kullanmak vatandaşlık ve insanlık görevimizdir. Ayrıca kullanmış olduğum tüm eşyaları ve ortak kullandığım tüm alanları düzenli ve dikkatli bir şekilde kullanmanın kurallarını ve bilgilerini yukarıdaki örnekte ve cevapları da görebiliyorum.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.