2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı 39-40-41 Cevapları Ata Yayıncılık


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ata Yayıncılık Kitabı Oyun Kurallarına Uyarım Metni Cevapları Sayfa 39-40-41


Oyun Kurallarına Uyarım Metni Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı 39 Cevapları Ata Yayıncılık

Soru : Oyunda kazandığınızda veya kaybettiğinizde karşınızdaki kişiye hangi ifadeleri kullanıyorsunuz? Söyleyiniz.


Kısa Cevap : “Oyunda kazandığınızda veya kaybettiğinizde karşınızdaki kişiye hangi ifadeleri kullanıyorsunuz? Söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı için tıklayınız.

Uzun Cevap :

Arkadaşlarım ile oyun oynadığım zaman bazen kazanır bazen kaybederim. Kazandığım zaman arkadaşlarımın beni tebrik etmesini ister ve onların kırılmaması için fazla sevinmem. Kaybettiğim zaman ise arkadaşlarımı tebrik ederek oyun oynamaya devam ederdim. Arkadaşlarım ile oyun oynarken kazansam da kaybetsem de her zaman nazik ve kibar ifadeler kullanırım. Arkadaşlarımın kırılacağı sözler ve hareketler asla yapmam.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı 40 Cevapları Ata Yayıncılık


Soru : Murat’ın davranışını doğru buluyor musunuz? Siz de böyle davranışlarda bulunuyor musunuz? Söyleyiniz.


Cevap :

Murat Şule ile oynadıkları oyunda kazanabilmek için Şuleyi tutmuş ve kazanmasını engellemiştir. Ben Murat’ın bu hareketini doğru bulmuyorum. Arkadaşlarımız ile oyun oynarken her zaman adil ve dürüst olmalıyız. Oynadığımız oyunlarda kazanmanın ve kaybetmenin de olduğunun farkında olmalıyız. Arkadaşlarımızı incitecek ve üzecek her türlü hareketten kaçınmalıyız.


Soru : Şule’nin yerinde siz olsaydınız ne yapardınız? Açıklayınız.


Cevap :

Şule’nin yerinde olsaydım Murat’ın yaptığı bu harekete sinirlenir ve kurallara uymadığını söyleyerek onu uyarırdım. Murat’a kurallara uyarak oyunu tekrar oynamasını söylerdim. Oyunda kurallara uyarak adil şekilde oynayarak daha fazla eğlenir ve arkadaşlıklarımız daha güzel olur.


Soru : Şule, ona karşı yapılan davranış karşısında kendisini nasıl hissetmiştir?


Cevap :

Şule kendisine yapılan bu kural dışı ve kaba hareket Şule’yi üzmüş ve kendini dışlanmış hissettirmiştir.  Şule kendini kötü hissederek oyunu kaybetmiştir. Oyunun kurallarına uymayarak kaybetmesi Şule’yi kırmış ve incitmiştir.


Soru : Sizce Murat’ın, Şule’yi yerden kaldırmamasının nedeni nedir? Tahmin ediniz.


Cevap :

Bence Murat oyunu kazanabilmek için Şule’yi itmiş ve kaldırmamıştır. Murat’ın bu hareketi yapması çok yanlış ve kural dışı bir harekettir. Murat böyle hareketler yaparak arkadaşlarını üzmüş ve kırmıştır. Murat böyle hareketlerden kaçınmalı ve oynadığı her oyunu kurallarına göre oynamalıdır.


Soru : Siz oynadığınız oyunlarda kurallara uymaya dikkat ediyor musunuz? Bunun için neler yapıyorsunuz?


Cevap :

Ben oynadığım oyunlarda her zaman kurallara uyarım. Bir oyunda kazanmanın ve kaybetmenin olduğunun farkında olarak oyunlar oynar ve arkadaşlarımla eğlenirim. Kazandığım zaman sevinir, kaybettiğim zaman ise kazanan arkadaşlarımı her zaman tebrik ederim. Arkadaşlarımla oyun oynarken kurallara uymaya her zaman özen gösteririm. Arkadaşlarımın da kurallara uymasına özen gösterir ve onları kural dışı hareketlerde kibarca uyarırım.


Soru : Arkadaşlarınızla oynarken nelere dikkat etmelisiniz? Söyleyiniz.


Kısa Cevap : “Arkadaşlarınızla oynarken nelere dikkat etmelisiniz? Söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı için tıklayınız.

Uzun Cevap :

Arkadaşlarım ile oyun oynarken her zaman kurallara uymalı ve onları kırıp üzecek hareketlerden  kaçınmalıyız. Oyun oynarken her zaman eğlenmeli ve kurallara uymalıyız. Oyunlarda asıl amacın arkadaşlığımızın pekişmesi ve eğlenmektir. Eğlenerek oyun oynamak için kurallara uyarak oyunlar oynamalı ve arkadaşlarımıza saygı göstermeliyiz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı 41 Cevapları Ata Yayıncılık


Aşağıdaki öyküyü tamamlayınız.

Şükran ve arkadaşları yakan top oynuyorlardı. Ali de oyuna katılmak istedi. Şükran, Ali’ye oyunun kurallarını anlattı. Çünkü Ali, her oyunda oyunbozanlık yapıyordu…..

Cevap :

Ali oyun kurallarını iyice öğrendikten sonra Şükran ve arkadaşları ile oyun oynamaya başladı. Ali ilk başta zorlansa da kuralları iyice öğrenmişti. Ali bir süre sonra oynadıkları oyunu kazanmaya başladı. Ali oyunları kazandıktan sonra çok seviniyordu. Şükran ve arkadaşları Ali’nin aralarında oyun oynamasından gayet memnundu. Ali de Şükran ve arkadaşları ile birlikte oyun oynarken kural ihlali yaptı. Ali’nin arkadaşları oyunun kurallarına uymadığı için Ali’yi uyardı. Ali arkadaşlarından özür dileyerek oyunlarını oynamaya devam etti. Ali ve arkadaşları gün boyu oyun oynayarak eğlendiler. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı 39-40-41 Cevapları Ata Yayıncılık

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!