2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sayfa 56-57-58 Cevapları Ata Yayıncılık


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ata Yayıncılık Kitabı Evde Neler Yaparım Cevapları Sayfa 56-57-58


Evde Neler Yaparım Metni Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı 56 Cevapları Ata Yayıncılık


Soru : Bir arkadaşınız sizi ziyaret etmek istediğinde ona ev adresinizi nasıl tarif edersiniz? Söyleyiniz.


Kısa Cevap :  “Bir arkadaşınız sizi ziyaret etmek istediğinde ona ev adresinizi nasıl tarif edersiniz? Söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı için tıklayınız.

Uzun Cevap :

Arkadaşıma evimi tarif edeceğim zaman mahalle, sokak ve evimin kapı numarasını söylerim. Arkadaşımın evi daha kolay bir şekilde bulabilmesi için evimizin yakınlarında bulunan cami, kurum veya kuruluşlardan tarif ederim. Evimizin adresini birine söylerken bu şekilde bilindik yapıları kullanırsak daha kolay adresimizi anlatmış oluruz.  Bu yüzden evimize yakın olan yapı ve kurumları bilmemiz gerekmektedir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı 57 Cevapları Ata Yayıncılık


Soru : Evde aldığınız sorumluluklar nelerdir? Bu sorumlulukları yerine getirirken neler hissediyorsunuz? Açıklayınız.


Kısa Cevap : “Evde aldığınız sorumluluklar nelerdir? Bu sorumlulukları yerine getirirken neler hissediyorsunuz? Açıklayınız.” ile ilgili kısa cevabı  için tıklayınız.

Uzun Cevap :

Evde çocuk olarak bir çok sorumluluğum vardır. Öncelikle odamda ki her şeyin sorumluluğu bendedir. Yatağımı toplamak, kıyafetlerimi düzenli bir şekilde kullanmak gibi temel görevler benim sorumluluğumdadır. Bir diğer önemli sorumluluğum ise derslerimde başarılı olmak ve verilen ödevlerimi zamanında yapmaktır. Bir öğrenci olarak bu sorumlulukları yerine getirirken kendimi çok iyi ve mutlu hissediyorum.


Soru : Evde kişisel eşyalarınızı kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz? Söyleyiniz.


Kısa Cevap : “Evde kişisel eşyalarınızı kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz? Söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı için tıklayınız.

Uzun Cevap :

Evde bana ait bir çok kişisel eşya vardır. Bunlar benim kullandığım parfüm, telefon, bilgisayar ve temizlik ürünleridir. Bu tür kişisel eşyalarımı kullanırken düzenlerine ve kullanımlarına dikkat ederim. Eşyalarımı kullandıktan sonra yerlerine koyar ve ortalıkta bırakmam. Kişisel eşyalarımın bütün sorumlukları bana ait olduğundan dolayı bu tür unsurlara her zaman dikkat ederim.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı 58 Cevapları Ata Yayıncılık


Aşağıdaki resimlerden hangileri, öğrencinin belirttiği sorumlulukların yerine getirildiğini gösterir? Kutucuğu boyayarak belirleyiniz.


Cevap : 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sayfa 56-57-58 Cevapları Ata Yayıncılık

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Sabah uyandığımız zaman evde olan görev ve sorumluluklarımız nelerdir neler yapıyorsunuz ve evdeki görev ve sorumluluklarınız evde yaşayan aile bireylerine karşı saygılı ve sevgili olduğunuzu göstermektedir. Sabah uyandığım zaman öncelikle bir çabalarımı değiştirip katlayarak dolabıma koyarım yatağımı düzeltirim odamı havalandırırım daha sonra banyoya geçerek ellerimin yüzümü yıkar ve annemin hazırlamış olduğu nefis kahvaltıyı yerim daha sonra okul çantamı alarak okula giderim okulda belirli görev ve sorumluluklarım vardır okuldan geldikten sonra akşam yemeği için yine ellerimi yıkar anneme yardım eder ve eve evde bana düşen belini görevleri yerine getiririm yukarıdaki bilgi ve cevaplara baktığımız zaman biz çocukların da görev ve sorumlulukları yerine getirdiği zaman yetişmesine faydalı olan bu görev ve sorumluluklarını eksiksiz bir şekilde yaptığı zaman ne kadar faydalı ve akıllı bir birey olduğunu görebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!