2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sayfa 61-62-63 Cevapları Ata Yayıncılık


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ata Yayıncılık Kitabı Tasarrufluyum Cevapları Sayfa 61-62-63


Tasarrufluyum Metni Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı 61 Cevapları Ata Yayıncılık


Soru : Evde kaynakları tasarruflu kullandığınızı düşünüyor musunuz? Açıklayınız.


Kısa Cevap “Evde kaynakları tasarruflu kullandığınızı düşünüyor musunuz? Açıklayınız.” ile ilgili kısa cevabı  için tıklayınız.

Uzun Cevap : Evde kaynakları her zaman verimli ve tasarruflu kullanmamız gerekmektedir. Evde de tasarrufa her zaman önem göstermeliyiz. Örnek vermek gerekirse gündüzleri ışıkları kapatmalıyız. Dişimizi fırçaladığımız sırada musluğu kapalı tutmalıyız. Bunun gibi bir çok unsura dikkat ederek tasarrufa dikkat etmiş oluruz.


Soru : Evinizde kullandığınız kaynakları söyleyiniz.


Cevap :

Evimizde bir çok kaynağı kullanırız. Bunlardan en önemlisi Elektrik, su ve doğalgazdır. Bu kaynakları her zaman verimli ve tasarruflu kullanmalıyız.


Soru : Evinizde kullandığınız temizlik malzemelerini söyleyiniz


Cevap :

Evimizde çeşitli amaçlar için bir çok farklı temizlik ürünü vardır. Kıyafetlerimiz için farklı, banyo için ayrı bulaşıklar için ayrı temizlik malzemesi kullanırız. Kıyafetlerimiz için yumuşatıcı, bulaşıklar için bulaşık deterjanı ve banyo içinse çamaşır suyu gibi temizlik malzemeleri kullanırız.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı 62 Cevapları Ata Yayıncılık


Soru : Figen’in ailesi temizlik ürünlerini tasarruflu kullanıyor mu? Neden Açıklayınız.


Cevap :

Figen’in annesi çamaşır suyu ve tuvalet kağıdını biraz fazla kullanarak israfa yol açmıştır. Bu malzemeleri daha verimli kullanarak tasarruflu kullanması gerekmektedir.


Soru : Figen’in ailesine tasarruf konusunda ne tür önerilerde bulunursunuz Söyleyiniz.


Cevap :

Figen’in ailesine temizlik ürünlerini daha verimli kullanabilmesi için tasarruflu olması gerekmektedir. Figen’in ailesine önerim temizlik ürünlerini daha verimli ve azar azar kullanmasıdır.


Soru : Evdeki kaynakları tasarruflu kullanmanın faydaları nelerdir? Söyleyiniz.


Kısa Cevap : “Evdeki kaynakları tasarruflu kullanmanın faydaları nelerdir? Söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı için tıklayınız.

Uzun Cevap :

Bu kaynakları tasarruflu kullanarak gelecek olan faturaların fiyatlarını düşürebiliriz. Düşen fatura fiyatları bize maddi olarak kazanç sağlayacaktır. Kaynakları her zaman her koşulda verimli ve tasarruflu kullanmaya özen göstermeliyiz. Evimizde kullandığımız bazı kaynaklar tükenilebilir kaynaklardan olduğundan dolayı bilinçli bir tüketici olarak tasarruflu kullanmaya özen göstermeliyiz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı 63 Cevapları Ata Yayıncılık


Aşağıda gördüğünüz arkadaşınız evdeki kaynakları tasarruflu kullanma konusunda bir ödev hazırlıyor. Ödevini tamamlaması için ona yardımcı olur musunuz?


Cevap :

1. Ellerimi yıkarken yeteri kadar sabun kullanırım.
2. Televizyonu izlemediğimde düğmesinden kapatırım.
3. Odamdaki eşyalarıma zarar vermem, onları özenli kullanırım.
4. Gündüzleri lambaları kullanmam.
5. Geceleri uyumadan önce İnternet modemini kapatırım.
6. Bulaşıkları elle değil makinede yıkarız.
7. Geceleri uyumadan önce elektronik cihazların fişini çekerim. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sayfa 61-62-63 Cevapları Ata Yayıncılık

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Bilinçli bir vatandaş çevresinin dışında bir vatandaş her zaman kullanmış olduğu doğal kaynakları tasarruflu bilinçli bir şekilde kullanmaya Özen gösterir çünkü tasarruflu bir şekilde kullanmış olduğumuz tüm ürünler tüketmiş olduğumuz tüm ürünler her zaman yeteri miktarda tüketmiş olduğumuz doğal kaynaklar ve tüketmiş olduğumuz ürünler çevremize karşı duyarlı olduğumuzu gösterir yalnız bizler değil dünyada bulunan hayvanlar bitkiler ve gelecek nesiller için yaşanabilir ortamlar için her zaman tasarruflu olmaya dikkat etmeliyiz tasarruf ayrıca sahip olduğumuz birikimlerin ve paranın tasarruflu bir şekilde kullanılması ziyan edilmemesi ve öncelikleri ihtiyacına verilerek harcanması gibi bilgiler de yer almaktadır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!