2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sayfa 64-65-66 Cevapları Ata Yayıncılık


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ata Yayıncılık Kitabı Yardımcı Olalım Cevapları Sayfa 64-65-66


Yardımcı Olalım Metni Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı 64 Cevapları Ata Yayıncılık


Soru : İyilik ve yardım ne demektir? Araştırarak arkadaşlarınızla paylaşınız.


Kısa Cevap : “İyilik ve yardım ne demektir?” ile ilgili kısa cevabı için tıklayınız.

Uzun Cevap :

İyilik ve yardımlarda bulunmak her bireyin yapması gereken davranışların başında gelmektedir. İyilik ve yardımlarda bulunmak insanlara manevi olarak huzur verir. İnsanların hayatını kolaylaştırmak destek olmak insanlar arasında manevi bir dayanışma oluşmasını sağlar. İyilik ve yardım gibi davranışlar toplumsal olarak ta gelişmemizi ve gücümüzü arttırmaktadır.


Soru : Yapamadığınız bir işiniz ya da ödeviniz olduğunda ne yapıyorsunuz? Size kimler destek veriyor?


Cevap :

Yapamadığım bir iş veya ödevim olduğu zaman ailemden yardım isterim. Ödevlerimde zorlandığım zaman annem veya babamdan bana yardım etmesini rica ederim. Ailemden yardım aldığım zaman yapamadığım işlerimi ve ödevlerimi daha hızlı ve doğru şekilde yaparım.


Soru : Peki, yakın çevremizde yardıma ihtiyaç duyan insanlar için neler yapıyoruz?


Kısa Cevap : “Peki, yakın çevremizde yardıma ihtiyaç duyan insanlar için neler yapıyoruz?” ile ilgili kısa cevabı için tıklayınız.

Uzun Cevap :

Yakın çevremizde yardıma ihtiyacı olan birisi olduğu zaman karşımızda ki kişiyi incitmeden ona destek olmalıyız. Yaptığımız yardım ve destekleri herkese duyurmadan yapmaya özen göstermeliyiz. Çevremize ve yakınlarımıza destek olmak için her zaman istekli ve gönüllü olmamız gerekmektedir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı 65 Cevapları Ata Yayıncılık


Soru : Yakın çevrenizde yardıma ihtiyaç duyan insanlar için neler yapabilirsiniz? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.


Kısa Cevap : “Yakın çevrenizde yardıma ihtiyaç duyan insanlar için neler yapabilirsiniz?” ile ilgili kısa cevabı  için tıklayınız.

Uzun Cevap :

Yakın çevremizde ödevini yapmakta zorlanan kuzenlerimiz olabilir. Onlara ödevlerini daha kolay anlayabilmesi ve yapabilmesi için yardımlar edebiliriz. Bizim bildiğimiz ama onların bilmediği konularda bilgi alışverişi yaparak onlara destek verebiliriz. Bu tür destek ve yardımlaşmalar aramızda ki yakınlık bağını daha da güçlendirecektir.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı 66 Cevapları Ata Yayıncılık


a) Geçen hafta kimlerden, nasıl bir yardım aldınız? Yazınız.


Cevap :

Geçen hafta ödevlerimi yaparken bir matematik sorusunda zorlandım. Bu soruyu çözmemde yardımcı olması için ablamdan yardım istedim.


b) Geçen hafta kimlere, nasıl bir yardımda bulundunuz? Yazınız.


Cevap :

Geçen hafta sınıf arkadaşıma kalemini evde unuttuğu için yardım etmiştim. Ona fazladan kalemimi vererek derslerden geri kalmamasını sağladım ve yardımcı oldum. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sayfa 64-65-66 Cevapları Ata Yayıncılık

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!