2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Yıldırım Yayınları Sayfa 17-18-19 Cevapları


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Yıldırım Yayınları Ders Programım Etkinlik Cevapları Sayfa 17, 18, 19


Ders Programım Etkinlik Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Yıldırım Yayınları Sayfa 17-18-19

Soru : Okula giderken tüm ders araç gereçlerini yanınızda bulunduruyor musunuz? Niçin?


Cevap :
Okula giderken tüm ders araç gereçlerini yanında bulun durmuyorum. Çünkü okula giderken o gün yapacağım derslere ne olduğunu önceden çıkarılan plan dan biliyorum o plana bakıyorum ve o gün yapacağım derse konuya göre araç gereçlerimi alıyorum.
Bu sayede hem tüm araç gereçleri okula götürmek zorunda kalmıyorum hem de kendimi ağırlık yapmamış oluyorum.


Soru : Resimdeki çocuk okul araç gereçlerini neye göre hazırlıyor?


Cevap :
Resimdeki çocuk okul araç gereçlerini haftalık plana göre düzenlemektedir. Haftalık plan sayesinde o gün iş diyeceği konuyu dersi bilerek araç gereçlerini okuluna götürmektedir.


Soru : Yanına hangi ders araç gereçlerini alması gerekiyor?


Cevap :
Çarşamba gününe göstermektedir çarşamba günü okula götürecek araç gereçler hayat bilgisi kitabı Türkçe kitabı ve defteri matematik kitabı ve defteri ve beden eğitimi dersi için ise eşofman götürmesi gerekmektedir.


Soru : Ders programına uygun araç gereç götürmenin bize nasıl bir yararı olabilir?


Cevap :
Ders programına uygun araç gereç götürmemiz izle için daha iyidir. O günün derslerine göre hareket ederiz ve de çantamız ağır olmaz. Ayrıca o günün derslerine göre hareket ettiğimiz için derslerimizi çok planlı şekilde gelmiş oluruz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Yıldırım Yayınları Sayfa 18

Soru : Hasanın pazartesi gününe ait ders programı aşağıda verilmiştir. Haşanın pazartesi günü çantasında bulunan eşyaları inceleyiniz. Pazartesi günü için gereksiz olan eşyaların altındaki kutucuğun yanına “X” işareti koyunuz.


Cevap :

“2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Yıldırım Yayınları Sayfa 17-18-19 Cevapları”


Soru : Okula eksik araç gereç götürdüğünüzde yaşayabileceğiniz sorunları yazınız.


Cevap :
Okula eksik araç gereç götürdüğümüz takdirde dertlerimizden geri kalırız ve de derste sınıfta dinlemediğimiz için anlamakta zorluk çekeriz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Yıldırım Yayınları Sayfa 19

Sevgi Öğretmen görev vermişti. Onur ve arkadaşları grup çalışması yapacaklardı. Çalışmaya planlama yaparak başladılar. Arkadaşları konu ile ilgili resim ve fotoğraf, Onur ise büyük bir karton getirecekti.
Çalışma yapacakları gün gelmişti. Fakat Onur getirmesi gereken kartonu evde unutmuştu. Yapacakları çalışma yarım kaldı. Onur mahcup bir şekilde durumu arkadaşlarına açıkladı. Onlardan özür diledi. Sevgi Öğretmen “Kullanacağınız araç gereçleri ders programına göre hazırlamalısınız. Çantanızı da okula gelmeden önce mutlaka kontrol etmelisiniz.” dedi.


Soru : Sizce Onur sorumluluklarını neden yerine getirememiştir? Düşüncelerinizi yazınız.


Cevap :
Onur’un sorumluluklarını yerine getirmemesinin sebebi planlı ve programlı şekilde hazırlanmamış olmasıdır. Onur getireceği kartona evde unuttu için Grup çalışmasını tamamlayamamışlardır.


Soru : Sizin de okula araç gereç götürmeyi unuttuğunuz oldu mu? Bu durumda neler hissettiğinizi yazınız.


Cevap :
Evet olmuştu öğretmenim de bana planlı şekilde hazırlanmış olsaydım böyle olmazdı diye öğüt vermişti ben de Çok utanmıştım ve o gün anlatılan dersten hiçbir şey anlamamıştım.


Soru : Derse hazırlıklı gelmenin okuldaki başarınızı nasıl etkileyeceğini söyleyiniz.


Cevap :
Derslere hazırlıkta gelerek okuldaki dersime planlanmış şekilde gelmiş oluyorum. O gün göreceğimiz dersler ve konuyu bildiğim için okulda çok daha fazla başarılı olmuş oluyorum. 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/2-sinif-hayat-bilgisi-kitabi-yildirim-yayinlari-sayfa-17-18-19-cevaplari html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Yıldırım Yayınları Sayfa 17-18-19 Cevapları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Okula giderken elbetteki bütün okul malzemeleri mi ve araç gereçleri mi götürmüyorum. Çünkü bunların hepsini çantama doldurursam çantam hem o ağır olur hem de gereksiz eşya taşımış olurum. Bunun için öğretmenimizin bize verdiği ders programıyla kitaplarımı çantamı koyuyorum ve gerekli olan malzemeleri okula götürüyorum. Ders programına uymadığımız zaman düzensiz bir şekilde okula gittiğim zaman elbetteki ihtiyaç olan malzemeleri de götürmemiş olurum. Kulağını ve düzgün bir öğrenci ders programına uymadığı ve ders programına uygun bir şekilde kitaplarını götürmelidir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!