2. Sınıf Matematik Ders Kitabı

2. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 222-223 Cevapları Pasifik Yayınları

2. Sınıf Matematik Pasifik Yayınları Kitabı Uzunluk Modelleri Yapalım Cevapları Sayfa 222, 223


Uzunluk Modelleri Yapalım Cevapları


2. Sınıf Matematik Kitabı Pasifik Yayınları Sayfa 222-223


Soru : Kendinize bir ölçme aracı yapacak olsanız nasıl bir araç yapardınız? Yaptığınız araçla hangi uzunluklar, ölçebilirdiniz? Arkadaşlarınızla tartısınız.


Çözüm :
Elektronik olarak bir cismin resmini çekerek hesaplayan bir ölçme aracı yapmak isterdim. Elektronik ölçme cihazıyla birlikte çevremizde, evimizde ve okulumuzda bütün alanlarda bir çok maddenin kolay bir şekilde ölçülebileceğini düşünüyorum.


2. Sınıf Matematik Kitabı Pasifik Yayınları Sayfa 223


Soru : Hazırladığımız ölçme aracını kullanarak grup arkadaşımızla birlikte aşağıdaki nesnelerin uzunluğunu ölçelim. Uzunlukları, kullandığımız birim cinsinden yazalım. İki ölçüm ile kullandığımız birim arasındaki ilişkiyi yorumlayalım.


Çözüm :

2. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 222-223 Cevapları Pasifik Yayınları
“2. Sınıf Matematik Kitabı Pasifik Yayınları Sayfa 223 Cevapları”

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Matematik ders kitabımızda bulunan uzunluk birimlerinin hangi alanlarda ve hangi nesnelerde kullanıldığını yukarıdaki ilgili örneklerle ve vermiş olduğunuz güzellerdeki uzunluk birimleri ile güzel bir şekilde anlayarak bunları örnekleri ile pekiştirdik verdiğiniz bilgi gibi örnekler çok güzel her zaman bu sayfadaki bilgi ve cevaplarla matematik dersini yaptığım zaman öğretmenden artı alıyorum matematik derslerinde ve notlarımda yükseldiğime ve yazılardan yüksek not aldığımı görebiliyorum çünkü doğru bir şekilde ödevimi yapıyorum veya anlamadım konuları burada tekrar ederek öğreniyorum sizler sayesinde birçok konuya ulaşıyorum size çok teşekkür ederim burayı takip ederim başarılı bir öğrenci oldum.

  2. Tuğçe dedi ki:

    Diğer dersimizin devamı olan bu dersimizde yine uzunluk ölçüm birimleri neler olduğunu ve uzunluk biçimi araçlarının ne gibi alanlarda kullanıldığını öğrenerek bu ödevimizi de anladık Forum sayfa sitesini vermiş olduğu bilgi ve cevapları ve her zaman birçok konuya ve bilgiye hızlı ve pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz özellikle matematik dersine verdiğiniz bilgi ve cevapları burada bulabilirsiniz. Ben her zaman tüm derslerimdeki kitaplarımda yer alan ödevlerimi tüm bilgi ve cevapları ile Forum sayfası yapıyorum.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.