2. Sınıf Matematik Kitabı Pasifik Yayınları Sayfa 211-212-213-214 Cevapları


Matematik Öğretmeni

2. Sınıf Matematik Pasifik Yayınları Kitabı Ölçelim Cevapları Sayfa 211, 212, 213, 214


Ölçelim Cevapları


2. Sınıf Matematik Kitabı Pasifik Yayınları Sayfa 211-212-213-214

Arkadaşım Mert, bir çift ayakkabı almış. Telefonda bana ayakkabılarının çok güzel olduğunu söyledi. Ayakkabısı bana olur mu acaba? Merak edip sordum. Mert, küp şeklindeki yapbozlarını arka arkaya bantlayıp ayakkabısını ölçmüş. Ayakkabısının 8 küp uzunluğunda olduğunu söyledi.

Soru : Ayaklarımızın aynı uzunlukta olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?


Çözüm : Aynı bedenlere sahip olduğumuz için olacaktır. Ama küp şeklindeki yapbozlarla ayağımı ölçmem gerekir.


2. Sınıf Matematik Kitabı Pasifik Yayınları Sayfa 214

Soru : Kâğıt şeridimizi önce ikiye, eş parçalardan birini de tekrar ikiye bölelim. Elde ettiğimiz yarım ve çeyrek şeritle aşağıdaki okul gereçlerimizin boylarını ölçelim. Sonuçları örneklerdeki gibi yazalım.


Çözüm :

“2. Sınıf Matematik Kitabı Pasifik Yayınları Sayfa 214 Cevapları” 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Matematik Kitabı Pasifik Yayınları Sayfa 211-212-213-214 Cevapları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Ben matematik ödevimi yapmak istediğim zaman her zaman Forum sayfa sitesini ziyaret ediyorum. Bizler de matematik dersinde başarılı olmak istiyorsanız ve bu sayf adaki bilgilerle ödev lerinizi yapabiliriz. Ben aklıma takılan bilmediğim veya ödevlerimi güzel bir şekilde yapmak istediğim zaman bu sayfadaki bilgilerle yapıyorum sizlere de tavsiye ediyorum bu bildikler ve cevapları çok güzel buraya ziyaret edilerek Çalışkan başarılı bir öğrenci olabilirsiniz takip bilgilerini matematikle ilgili tüm konuları bulabilirsiniz.
Tuğçe
2 sınıf matematik ders kitabı Pasifik yayınları da yer alan bu ödevimizde grafiklere şöyle bir baktığımız zaman yarım çeyrek ve tam kavramlarını inceleyerek güzel kavramlar ve bilgilerle öğrendik Forum sayfa sitesini vermiş olduğu bilgilerle grafiklerdeki şekilleri çözdük sizden de Forum sayfası sizin ziyaret ederek matematikte geçmiş olduğunuz gibi çok konuyu bilgileri ve cevapları ile hemen yapabilirsiniz ben her zaman bu sayfayı ziyaret ederek ödevlerimi yapıyorum ödevlerimi yardımcı olan bu siteyi çok seviyorum ödev dostu olan bu tesisleri de tavsiye ederim. Sizler de çalışkan bir öğrenci olmak istiyorsanız bu sayfayı ziyaret edin.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!