2. Sınıf Matematik Kitabı Pasifik Yayınları Sayfa 215-216-217 Cevapları


Matematik Öğretmeni

2. Sınıf Matematik Pasifik Yayınları Kitabı Standart Uzunluk Ölçme Araçları Cevapları Sayfa 215, 216, 217


Standart Uzunluk Ölçme Araçları Cevapları


2. Sınıf Matematik Kitabı Pasifik Yayınları Sayfa 215-216-217

İlker’in odasına dolap yapılacak. Dolabı yapacak usta geldi ve bazı ölçüler aldı. Elinde bir araç vardı. İlker in kardeşi, ustaya o aracın ne olduğunu sordu. Usta, “Bu, ölçüm yapmak için kullandığımız ölçme aracı dedi.

Soru : Usta, ölçme için neden adımını ya da karışını kullanmamıştı?


Çözüm : Çünkü kesin bir ölçüm yapmak ve hata payı olmadan dolap yapmak için metre kullanmıştır.


2. Sınıf Matematik Kitabı Pasifik Yayınları Sayfa 217

1. Aşağıdaki araç ve eşyaların uzunluklarını ölçmek için hangi ölçü birimini kullanmak uygundur? Örnekteki gibi eşleştirerek gösterelim.


Çözüm :

“2. Sınıf Matematik Kitabı Pasifik Yayınları Sayfa 217 Cevapları” 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Matematik Kitabı Pasifik Yayınları Sayfa 215-216-217 Cevapları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Yukarıdaki matematik ödev imiz vardı ölçü birimleri ile çevremizde görmüş olduğumuz nesnelerin ve varlıkları nasıl ölçebileceğimizi görsellerle ve örneklerle pekiştirerek öğrendim verdiğiniz bilgi ve cevaplarla her zaman ödevimi yaparken güzel bir şekilde yapıyor zorlanmadığım aklıma takılan konulara örnekleriyle bu sitede buluyorum mesela başarılı olmak istiyorsanız matematikte başarılı bir öğrenci olmak istiyorsanız ve tüm ders konularını güzel bilgilerle yapmak istiyorsanız Forum sayfası sitesine sizin tavsiye ederim.
Tuğçe
Kullanmış olduğunuz ölçüm uzunluk araçları olan metre gibi birçok aletler ve ölçümlerimizi yapabiliriz metre santimetre ve milimetre gibi birçok özelliği çevremizde gördüğümüz nesneleri ve eşyaları ölçerek değerlendirebiliriz standart ölçü birimi olan metreyi bu şekilde kullanabiliriz ölçüm birimlerini nasıl kullandığımız yukarıdaki örneklerle görebilirsiniz yukarıdaki örnekleri ziyaret ederek birçok konuyu hemen anlayabilirsiniz. Bu sitede bulunan bilgilerle özellikle matematik dersinde birçok konuyu hemen yapabilirsiniz ben her zaman bu siteyi ziyaret ederek ödevlerimi yapıyorum.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!