Ders Notları

2. Sınıf Sizi, diğer insanlardan farklı kılan özelliklerinizi söyleyiniz.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sizi, diğer insanlardan farklı kılan özelliklerinizi söyleyiniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Sizi, diğer insanlardan farklı kılan özelliklerinizi söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Beni diğer insanlardan farklı kılan hem fiziksel hem de kişisel özelliklerim vardır. Fiziksel olarak göz rengim, saç şeklim ve boyumdur. Kişisel olarak ta sessiz olmam, yalan söylememem ve çok sakin bir insan olmamdır.


“Sizi, diğer insanlardan farklı kılan özelliklerinizi söyleyiniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

İnsanları bir birinden ayıran bir çok özellik vardır. Bu özellikleri iki başlık altında fiziksel ve kişisel olarak ayırabiliriz. İnsanların hepsi kişisel ve fiziksel olarak bir birinden farklıdır. Benim fiziksel özelliğim ve arkadaşımın fiziksel özellikleri farklıdır. Mesela benim göz rengim mavidir ama arkadaşımın göz rengi yeşil. Bunun gibi bir çok farklı özellik bizi diğer insanlardan ayıran en önemli unsurlardır.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 2 sınıf hayat bilgisi ders kitabımıza baktığımız zaman bizleri hem farklı özelliklerimiz hem de benzer özellikleri olduğu birçok arkadaşımızı ve aile bireyimize hatta akrabamızı örnek olarak gösterebileceğimiz bu ödevimizde bazı fiziksel özelliklerimizin benzer olabileceğini bazen duygusal özelliklerimizin benzer olabileceğini veya farklı olabileceğini yukarıdaki bilgi ve cevaplarla ayrıca kendi ince demelerimizle ve verdiğimiz örneklerle iyi bir şekilde öğrenebilir ve kavrayabiliriz. Bu konuda verdiğiniz bilgi ve cevapları çok güzel hayat bilgisi dersime yardımcı olduğunuzu verdiniz bir gider sayesinde hayat bilgisi ödevimi hemen bitirdim.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.