2. Sınıf Türkçe 124-125. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

2. Sınıf Türkçe 124-125. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Sarman Kedinin Yavruları Serbest Okuma Metni Etkinlik Cevapları Sayfa 124, 125


Sarman Kedinin Yavruları Serbest Okuma Metni


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 124 Cevapları

SARMAN KEDİNİN YAVRULARI

Sarman’ı ilk kez bahçede görmüştüm. Yeşil çimenlerin üstüne yatmıştı. Güneşleniyordu. Tüyleri sarıydı. Kuyruğu uzun ve bol tüylüydü. Kirli yüzüne bakınca anladım. O bir sokak kedisiydi. Ama onu yine de çok sevdim. Onu ikinci kez gördüğümde anne olmuştu. Altı yavrusu vardı. Dördü kendisi gibi sarıydı, ikisi ise siyahtı. Ona yaklaşınca beni fark etti. Yeşil gözlerini açıp kapadı. Sırtını okşadım. Hoşuna gitmişti. Sarı tüylü yavrulardan birini aldım. Dişlerini gösterip, “Fıff” diye ses çıkardı. Ben de onu annesinin yanına bıraktım.

O gün ilk iş olarak bakkala gidip süt aldım. Küçük bir tabak buldum sonra. Yavrular sütü keyifle içtiler. Kalanını da anneleri içti. Kedicikleri, her sabah böyle besledim. Bana alıştılar. Onları sevmeme, onlarla oynamama izin verdiler. Evimde bir köpeğim vardı. Olmasaydı, yavrularından birini alır, evime götürürdüm. Çok da mutlu olurduk. Günler geçti, yavrular azaldı. En son gördüğümde iki yavru kalmıştı.

Dilerim, o dört yavruyu kedi sevenler götürmüştür. Kalan iki yavruya ne olur, bilemem. Birileri almazsa da yaşayabilirler. Yaşasınlar. Onlar ne ilk ne de son sokak kedisi olacaklar.

Aziz SIVASLIOĞLU


Sonraki Derse Hazırlık


Soru : Beslenme çantanıza, ülkemize özgü ürünler koyunuz.


Cevap : Bu etkinliği sizin yapmanız gerekmektedir. Bayrak, yöresel eşyalar, Atatürk resmi gibi şeyleri koyabilirsiniz.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Türkçe 124-125. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Bu siteden gerçekten çok memnunum.Aradığınız soruların cevapları burada.Ödevlerinizin doğru olup olmadığını buradan güvenli ve kolay bir şekilde kontrol edebilirsiniz.Kısacası herkese bu siteyi tavsiye ederim.
Aslı
Çok iyi hazırlanmış bir metin olmuş hepinizin emeğine sağlık 2 . sınıf Türkçe cevapları için çok teşekkür ederim hepinizin eline sağlık çok teşekkür ederim .
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!