2. Sınıf Türkçe 161. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

2. Sınıf Türkçe 161. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Bayrak Serbest Okuma Metni Etkinlik Cevapları Sayfa 161


Bayrak Serbest Okuma Metni


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 161 Cevapları

Minnacık ellerine,
Ne de yakışmış bayrak.
Övün, sevin, mutlu ol,
Türk çocuğu olarak.
İyi koru, sev onu.
Çiğnetme hiç kimseye.
Dalgalandır göklerde,
Göğsünü gere gere.

Ülkü DUYSAK


Sonraki Derse Hazırlık


Soru : Çiçeklerin yaşamımızdaki önemini aile büyüklerinizden yardım alarak araştırınız.


Cevap : Çiçeklerin yaşamımızdaki önemini aile büyüklerinizden yardım alarak araştırınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Çiçeklerin yaşamımızdaki önemi aslında çok büyüktür. Çiçekleri herkes çok sever. Ben ve ailem çiçek gördüğümüz zaman çok mutlu oluruz. Çiçekler hem sokakları ve girdikleri süsler hemde böcekleri besler. Mesela arılar , çiçekleri dolaşarak bal yapmak için gerekli şeyleri toplarlar.  Çiçekler böceklere ev olurlar. Böceklerde onlarla beslenir.

Çiçekler ve bitkiler ilaç yapımında da kullanılır. Hepimiz zaman zaman hasta oluruz. Mesela gül yağının bile birçok şifası vardır. Birçok çiçek vardır. Hepsininde doğada görevi vardır. Kendi görevlerini biliyormuş gibi çok güzel hareket ederler. İnsanlar doğada olan bu çiçekleri toparlar ve bunları ilaç yapan şirketlere yollarlar. Bizde o ilaçları eczanelerden alırız.

Ayrıca çiçekler insanların ruhuna da etkileri vardır. Bunu doktorlar söylemiştir. Ayrıca çiçeklerle uğraşan insanlarda stresi daha kolay yenebilirler.

Ben çiçeklerin kokularını da çok severim . Çiçekleri koklayan insanlar her çiçekte farklı duygular hissederler. Parfüm kokuları her ne kadar güzel olsa da sağlığa zararı vardır. Ama çiçeklerde böyle zarar verici bir şey yoktur.

Birçok insanda kendilerine verilen çiçekleri hatıra olarak saklar ve kuruturlar. Böylece çiçekleri uzun süre saklayabilirler. Bu çiçekleri gördükçe hatıraları akıllarına gelir ve mutlu olurlar. Çiçeklerin yararı saymakla bitmez. Bunlar sadece birkaç faydası. Daha birçok yararı vardır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Türkçe 161. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Çiçekler canlı ve cansızken çevrenin organik yapısına katkıda bulunurlar.Çiçekleri dünyadaki en önemli üreticiler olarak tanımlayabiliriz.Ürettikleri basit şeker neredeyse tüm böcekleri besleyen türdendir.Bazı çiçek türlerinden beslenen böceklerle vardır. KAYNAK=Marmara Çiçek
Aslı
Çok güzel bir şiir olmuş elinize sağlık bürün derslerimi buradan yapıyorum herkeslere çok teşekkür ederim.
Yahya
Bahçeye gittiğimiz çiçekleri her gün suluyorum. Suladığim çiçeklerin bakımını da ihmal etmiyorum.sabah kalktığım zaman çiçeklerin verdi o ferah koku bizim günümüzü daha güzel yapıyor. Dedem ile beraber boş kalan yerlere yeni çiçeklere ekeceğim.Çiçekleri suladım dan sonra ne kadar büyüdüğünü görmek beni çok mutlu ediyor.Arkadaşımla beraber yetiştirdiniz çiçeklerin ne kadar büyüdüğünü her gün birbirimize söyleyerek sohbetler ediyoruz. Ağaç çiçek gibi bitkileri ekmek insanları huzur veriyor.bu değerlendirme sorusu ile da bu konuda daha çok ilgilendiğin için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!