2. Sınıf Türkçe 188-189-190-191. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

2. Sınıf Türkçe 188-189-190-191. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ormanlar Dinleme Metni Etkinlik Cevapları Sayfa 188, 189, 190, 191


Ormanlar Dinleme Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 188 Cevabı

HAZIRLIK


Soru : Sizce ağaçlar olmasaydı hayatımız nasıl olurdu? Düşüncelerinizi açıklayınız.


Cevap : Sizce ağaçlar olmasaydı hayatımız nasıl olurdu? Düşüncelerinizi açıklayınız. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Bir kişi ağaç olsaydı eğer kökleri Derine kadar iner ve kocaman Görkem’i de insanlara hayvanlara yuva ve yiyecekler sağlayarak birçok güzelliklere sahne olurdum. Eğer ben bir ağaç olsaydım Sabahları Güneş ile beraber uyanır temiz oksijenimi canlıların yaşamı için salgılar ve kocaman görkemli güzel bir ağaç olurdum.


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 189 Cevabı

1. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Şarkının konusuna en uygun görseli işaretleyiniz.


2. Sınıf Türkçe 188-189-190-191. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı


2. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Aşağıdaki soruları dinlediğiniz şarkıya göre cevaplayınız.


a. Şarkının adı nedir?


Cevap : Şarkının adı Orman olarak kabul edilir.


b. Ormanlar, kuşlar için neden önemlidir?


Cevap : Ormanlar, kuşların yuvası olduğu için önemlidir.


c. Ormanlar, doğaya ne verir?


Cevap : Ormanlar, doğaya can verir.


ç. Her insan yurdunda ne dikmelidir?


Cevap : Her insan bir fidan dikmelidir.


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 190 Cevabı

3. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Şarkıyı bir kez daha dinleyiniz. Daha sonra şarkıya göre bir ormanın hangi aşamalardan geçerek oluştuğunu yazınız.


Cevap : Şarkıya göre ; tohumlar fidana, fidandan ağaca, ağaçtan ormana geçerek oluşmaktadır.


4. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Ağaç sevgisini anlatan bir şiir yazınız. Ardından şiirinizi destekleyen bir resim yapınız.


Cevap : Ağaç sevgisini anlatan bir şiir yazınız. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Ağacım

Mahallemizde
Senden başka ağaç olsaydı
Seni bu kadar sevmezdim

Fakat eğer sen
Bizimle beraber
Kaydırak oynamasını bilseydin
Seni daha çok severdim.


2. Sınıf Türkçe 188-189-190-191. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 191 Cevabı

5. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Yaptığınız araştırma sonucunda ormanların önemi hakkında öğrendiklerinizi açıklayınız. Sonra aşağıdaki haberi okuyunuz.

Orman alanlarının korunmasının önemi hakkındaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap : Ormanların önemi hakkında öğrendiklerinizi açıklayınız. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Yaptığımız araştırmalar sonucunda ormanların dünyanın var olan ekosistem ve var olan döngünün devam ettirilmesi açısından çok büyük bir öneme sahip olduğunu anlayabiliyoruz.

Dünyada var olan yaşamın devam edebilmesi açısından insanların hayvanların ve bitkilerin var olan ormanlara büyük ihtiyaç duyduğunu gözlemleyebiliyoruz.

Ormanlar bizlere ve hayvanlara temiz oksijen sağlayarak yaşamımızı sağladıkları için hayvanlara barınak ve yiyecek olanakları sağlaması açısından var olan canlı yaşamını devam ettirmesi açısından insanların ihtiyaç duyduğu Hammaddeyi sağlaması açısından büyük bir önem arz eden ormanları sürekli olarak koruyarak geliştirmeniz gerekmektedir.

Orman alanlarının korunmasının önemi hakkındaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Orman alanları bizlerin temiz oksijen elde edebilmesi için tek yegane  ihtiyacımız olduğunu ifade etmek gerekir.

Orman alanlarının korunmasının önemi bizlerin temiz oksijen elde edebilmesi için tek olarak olması hayvanların barınacak ve yiyecek alanının olması insanların ihtiyaçlarını buradan ham madde olarak elde etmesi ve dünyamızın var olan yaşamın sürekli olarak devam ettirilmesi açısından ormanların öneminin çok büyük olduğunu ifade etmek gerekir.

İşte bu nedenle bizlerin üzerine düşen görev ormanları sürekli olarak gelecek. Tehlikelere karşı korumak ve var olan ormanları kuruduktan sonra bu ormanların ağaçlandırma ile geliştirilerek büyütülmesi olacaktır.


Değerli ziyaretçilerimiz ; 2. Sınıf Türkçe 188-189-190-191. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı konusunun video anlatımı için videoyu izleyiniz. Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Türkçe 188-189-190-191. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Ada
dünyamızda ağaçlar olmasaydı eğer insanların ihtiyaç duyduğu oksijen üreten yiyeceği için canlı Yaşamının olmasının mümkün olmayacaktır Arıca ağaçlar insanlara ve hayvanlara besin kaynağı olarak yiyecekler sağlamakta hayvanlara ve insanlara hammadde ve barınacak yer sağladığı için hayatımızda çok büyük bir öneme sahip olduğunu ifade etmek gerekir.
Ayla
Ormanların korunması ve muhafaza edilmesi için bizlerin üstüne düşen görevlerin sürekli olarak ormanların geliştirilerek yeni ağaçların ekilmesi orman arazilerinin tahrip edilmesinin engellenmesi ve Devletleri ile ve anayasalarla korunması gerektiğini ifade etmek gerekir.
Esra
2. Sınıf Türkçe ders kitabı cevaplarınız harika
Eda
2. sınıf türkçe ödevleri buradan yapılır
Oya
Ormanlar bizlerin akciğeridir. Ormanlar bizlere temiz bir yaşam ve temiz bir oksijen vermesi açısından ve hayvanlara yuva ve yiyecek kaynağı olduğundan dolayı korumamız ve geliştirmemiz gerekir.
Aslı
Ormanlar olmasaydı osiijenüreten bir bitki kalmazdı dünyada oksijen git gide azalır ve dünyamızda oksijen kalmzadı ve en sonunda nefessiz kalırdı yani ağaçlar bizim akciğerlerimizdir .
Taner
Günümüz hayatımızda nüfusun fazla gerilemesiyle kalabalıklaşan insanlar havayı kirletmek dediler. Kirlenen hava oksijen imizi azaltır. Ağaçlar bizim oksijen kaynağı mıdır. Ormanlar birer oksijen deposudur. Ormanlarımıza sahip çıkmadığı ormanlarda çıkabilecek herhangi bir yangından dolayı yağacak ormanlarımızı dikkate alarak orman yangınlarını önlemek için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Boş kalan yerlere bahçemize ya da ormanlarda atsız kalmış bölgeleri ağaçtandır arak ormanları büyütebiliriz onlar bizim akciğerimiz gibidir.bu konuyla bizi bilgilendirdiğiniz e derslerimize yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!