2. Sınıf Türkçe 222-223-224-225-226. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

2. Sınıf Türkçe 222-223-224-225-226. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Para Nedir? Dinleme Metni Etkinlik Cevapları Sayfa 222, 223, 224, 225, 226


Para Nedir? Dinleme Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 222 Cevabı

HAZIRLIK


1. Sizce paranın hayatımızdaki önemi nedir?


Cevap : Sizce paranın hayatımızdaki önemi nedir? konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Günümüzde insanların sürekli olarak Belli başlı ihtiyaçları olduğundan dolayı para hayatımızda büyük bir önem taşımaktadır.

Paranın öneminin temel nedeni insanların geçilebilmesi için barına bilmesi için yiyecek alabilmesi için ve belli başlı temel ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılayan bilmeleri amacıyla paranın gereksinimi nedeniyle para hayatımızda büyük bir önem arz etmektedir.

İnsanlar belli işlerde çalışarak maddi getiri olan parayı elde eder ve para ile beraber istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilirler.


2. Her ülkenin kendine özgü parası vardır. Ülkemizin parasının adı nedir?


Cevap : Her ülkenin kendine özgü parası vardır. Ülkemizin parasının adı nedir? konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Bağımsızlık simgemiz olan özgü para birimimiz Türk lirası Olarak kabul edilir.

Türk lirası ön tarafında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün resmi yer almaktadır. Türk lirasının arka kısmında ise Türk milleti için önemli çalışmalarda bulunmuş insanların resimleri yer aldığı görülmektedir.


3. Aşağıdaki görselleri inceleyerek metnin konusunu tahmin edip söyleyiniz.


Cevap : Aşağıdaki görsellere bakıldığında İnsan yaşamında paranın önemi konu olarak kabul edilir.


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 223 Cevabı

1. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Aşağıdaki soruları metne göre cevaplayınız.


a. Hangi durumlarda paraya ihtiyaç duyarız?


Cevap : Hangi durumlarda paraya ihtiyaç duyarız? konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Günümüzde insanlar belli başlı ihtiyaçlarını gidermek amacıyla belli emek sarf ederek kazanmış oldukları paraları istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda hemen hemen bütün alanlarda kullanılabilirler.

Insanların Paraya ihtiyaç duyduğu durumlara Örnek vermek gerekirse market alışverişi cep telefonu ve bilgisayar gibi teknolojik aletlerin alınması kira yakacak. Elektrik su faturaları gibi Hemen hemen bir çok alanda insanlar Paraya ihtiyaç duyduğunu ifade edebiliriz.


b. Paramızı kaybetmemek için ne yapmalıyız?


Cevap : Paramızı kaybetmemek için ne yapmalıyız? konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Paramızı kaybetmemek ve harçlığımızı korumak için sürekli olarak dikkat etmemiz gerekir.

Bir öğrenci ve 1 çocuk olarak paramızı kaybetmemek için Güvenilir bir yer olan kalem  tıraş kutunuza veya çantamıza koyarak paramızı muhafaza etmemiz gerekir.


c. Sizce “göz kulak olmak” ne demektir?


Cevap : Sizce “göz kulak olmak” ne demektir? konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Bence göz kulak olmak deyimi bizlere verilen bir şeyi veya bizlere emanet edilen bir kişiyi sahiplenmek korumak ve onlara karşı gelecek. Tehlikelere karşı önlemler almak olarak ifade etmek gereken bir deyim olarak kabul edilir.


ç. Paramızı harcamadan önce ne yapmalıyız?


Cevap : Paramızı harcamadan önce ne yapmalıyız? konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Bizlere verilen kaynaklar sınırlı olduğundan dolayı paramızı harcamadan önce ilk olarak ihtiyaçlarımızı hesap etmeli ve ihtiyaçlarımızı alarak rahat etmeniz gerekmektedir.

Temel ihtiyaçlarımız karşıladıktan sonra kalan paramız ile var olan isteklerimizi yani oyuncak çikolata gibi maddeleri almamız gerekmektedir.


d. İstediklerimizi satın alabilmek için ne yapmak gerekir?


Cevap : İstediklerimizi satın alabilmek için ne yapmak gerekir? konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

İsteklerimize satın almak için var olan fazla paramızı kullanmamız gerekir.

İsteklerimizi satın almadan önce ilk olarak var olan ihtiyaçlarımızı karşılamalı ve temel ihtiyaçlarımızı karşıladıktan sonra ihtiyaçlarımıza yer verdikten sonra isteklerimizi yerine getirmeniz gerekmektedir.

Çünkü bizlerin iyi bir şekilde yaşayabilmesi için ilk olarak ihtiyaçlarımızın ardından isteklerimizin yerine getirilmesi gerekir.


e. İstediğimiz her şeyi satın almak bizi mutlu eder mi? Neden?


Cevap : İstediğimiz her şeyi satın almak bizi mutlu eder mi? Neden? konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Günümüzde İstediğimiz her şeyi satın alma bizleri mutlu etse de zaman içerisinde bizleri birçok sıkıntıyla karşı karşıya geleceğini ifade etmek gerekir.

Hayatımızda ihtiyacımız olan her şeyi alarak belli bir istek mi ihtiyaç sırası gözetmeden bütün isteklerimizin yerine gelmesi bizleri mutsuz bir yapacak ve gelecek. Hayat için var olan sıkıntılar ve tehlikelere karşı gücüm sınırlayıcı ondan dolayı olumsuz bir davranış olarak kabul edilmektedir.


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 224 Cevabı

2. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Aşağıda verilen paraları inceleyiniz. Aile büyüklerinizle veya kendi başınıza bu paralarla neler aldığınızı ya da alabileceğinizi altlarına yazınız.


  • 50 kuruş : Sakız, çikolata ve meyve suyu alabiliriz.
  • 1 Lira : Meyve suyu, silgi, kalem, simit, ayran, cips alabiliriz.
  • 5 Lira : Kavurma, simit, kola, meyve, çekirdek alabiliriz.
  • 10 Lira : Döner, kola, Ayran, Kalem, defter, çiğ köfte alabiliriz.

2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 225 Cevabı

3. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Zeynep ve Feraye’nin davranışlarını karşılaştırınız. Hangisinin parasını doğru şekilde kullandığını nedenleriyle açıklayınız.


Cevap : Zeynep tüm parasını harcaması doğru değildir. Feraye’nin ihtiyaçlarını alması ve parasını saklaması doğrudur.


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 226 Cevabı

4. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Paranızı idareli kullanmak için neler yaptığınızı yazınız. Yazdıklarınızı destekleyen bir resim yapınız.


Cevap : Paranızı idareli kullanmak için neler yaptığınızı yazınız. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Bir öğrenci olarak paramızı idareli kullanma bizlere gelecekte temel ihtiyaçlarımızı karşılamamıza temel ihtiyaçlarımızı karşıladıktan sonra isteklerimizin yerine gelmesine seçenek verecektir.

Bir öğrenci olarak bizlere verilen harçlıkları ile ilk olarak okul için var olan araç gereçlerimızı karşılamakta okul için ihtiyacımız olan yemekleri almakta ve temel ihtiyaçlarımızı karşılamak da kullanmalıyız.

Paramızı idareli kullanmak için temel ihtiyaçlarımızı karşıladıktan sonra var olan para miktarını kumbaraya atarak tasarruf yapabiliriz.


2. Sınıf Türkçe 222-223-224-225-226. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı


Değerli ziyaretçilerimiz ; 2. Sınıf Türkçe 222-223-224-225-226. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı konusunun video anlatımı için videoyu izleyiniz. 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,istediklerimizi satın alabilmek için ne yapmak gerekir


Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Türkçe 222-223-224-225-226. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Yonca
İnsanların hayatında para ihtiyaçlarını ve isteklerini elde edebilmesi açısından çok büyük bir öneme sahip olduğunu ifade etmek gerekir insanların hayatını devam ettirebilmek amacıyla sürekli olarak bir işte çalışması ve gelir elde etmesi gelir doğrultusunda da istek ve ihtiyaçlarını karşılaması gerekmektedir.
Jale
Elde etmiş olduğunuz harçlıklarım de sürekli olarak düzgün olarak kullanmalı boş yere harcama malı ve ileride isteklerimizi karşılamak amacıyla ailemize yük olmadan isteklerimizi elde etmek için kumbarada biriktir dikten sonra kendi isteklerimizi veya ailemize hediyeler almak için harçlık larımızı biriktirmem iz gerektiğini Aklımızdan çıkarmamak gerekir.
Oya
Paramızı harcarken dikkatli olmalıyız. Paramızı harcarken ilk olarak temel ihtiyaçlarımızı karşılamalıyız. Ardından kalan para olursa , isteklerimizi karşılamamız gerekmektedir.
Mesut
2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Para Nedir? Dinleme Metni Etkinlik Cevapları Sayfa 222, 223, 224, 225, 226 sayfa cevaplarını bizlere yardımcı olduğunuz için öğretmenlerime minnettarım
Aslı
Bence para çok önemli birşeydir para olmasa sağlık olmaz . Para çok olunca da mutluluk olmaz çünkü para olunca herşeyi satın alabilriz ama mutluluğu para ile satın alamayız .
Gaye
Belli gereksinimlerimizi karşılamak için paraya ihtiyacımız vardır.paranın hayatımızdaki önemi ve ihtiyaçlarımızı giderek hayatımızı sürdürebilmek tir. Büyüklerimiz belli işlerde çalışarak belini giderlerimizi karşılarlar. Giderleri karşılamak ve hayatımızı sürdürmek için paraya ihtiyaç duyarız. Günümüz hayatımızda bütün alışverişler parayla sağlanmaktadır.biz çocukları iste paramızın kıymetini bilmeli harçlık larımızı kumbarada biriktirmeliyiz. Biriktirdiğimiz harçlık larımızla ihtiyaçlarımızı alarak aile bütçesine katkıda bulunabiliriz. Bu konuyu sizin sayenizde çok iyi öğrenip bilgilendiririm.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!