2. Sınıf Türkçe 234-235-236-237-238-239-240-241. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

2. Sınıf Türkçe 234-235-236-237-238-239-240-241. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Selim ve Pelin Metni Etkinlik Cevapları Sayfa 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241


Selim ve Pelin Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 234 Cevabı

HAZIRLIK


1. Sağlıksız beslenirseniz ne tür sıkıntılar yaşarsınız?


Cevap : Sağlıksız beslenirseniz ne tür sıkıntılar yaşarsınız? konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Sağlıksız beslenen insanlar vücut fonksiyonlarında çeşitli hastalıklar ve vücut fonksiyonlarının düzgün çalışmaması gibi birçok sorunla karşı karşıya kalacaklarını ifade edebiliriz.

Sağlıksız beslenen insanlar genel olarak obezite sorunu ile karşı karşıya kalarak akciğer ve kalp gibi birçok sorunla karşı karşıya gelirler. Ayrıca sağlıksız beslenen insanlar kemik yapısı kas yapısı zihin yapısı ve vücut yapısı düzgün bir şekilde gelişmemesi açısından Hayat içerisinde istedikleri amaçları kolay bir şekilde ulaşamayacakları ifade edebiliriz.

Sonuç olarak insanın vücut ve zihin yapısının en iyi şekilde gelişmesi açısından dengeli ve sağlıklı beslenerek spor yapması gerektiğini bu konu muzdan özetle anlayabiliriz.


2. Diş sağlığınızı korumak için neler yapıyorsunuz?


Cevap : Diş sağlığınızı korumak için neler yapıyorsunuz? konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Günlük hayatta Diş sağlığını sağlamak amacıyla çocuklara öğretmemiz gereken birçok konu olduğunu ifade etmek gerekir.

Diş sağlığımızı korumak için ilk olarak diş fırçası ve diş macunumuzu en iyi şekilde seçmemiz gerekmektedir.

Sabahları uyandığımız zaman ve Gece uyumadan önce mutlaka dişlerimizi en az 5 dakika olacak şekilde fırçalamamız gerekmektedir.

Son olarak Diş sağlığımız için 6 ayda bir mutlaka diş doktoruna gitmeli ve dişlerimiz için. Ağız gargarası ve diş ipi kullanmamız gerektiğini ifade etmeliyiz.


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 237 Cevabı

1. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Aşağıdaki kelimelerle anlamlarını eşleştiriniz. Kelimeleri bulmacadaki yerlerine yazınız.


  • Bir oyuğun, bir kovuğun içine doldurulan madde. – Dolgu
  • Bir nesne veya bir kimsenin yaptığı iş. – Görev
  • Güç veya tehlikeli bir işe girişirken kişinin kendinde bulduğu güven. – Cesaret
  • Yemek yerine geçmeyen ve çabuk tüketilen yiyecekler. – Atıştırmalık
  • Çok pişirilmekten veya kızartılmaktan kuru ve gevrek bir duruma geçmiş olan. – Kıtır kıtır
  • Sağlam ve dayanıklı olmayan. – Çürük

2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 238 Cevabı

2. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Metnin konusu olan ifadeyi işaretleyiniz.


2. Sınıf Türkçe 234-235-236-237-238-239-240-241. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı


3. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Metindeki olayları oluş sırasına göre anlatınız.


Cevap : Selim ve Pelin Metindeki olayları oluş sırasına göre anlatınız. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Selim ve Pelin metindeki olayları kısaca anlatacak olursak Eğer Pelin’in aşırı şekilde şekerleme kullanması sonucunda dişlerinin çürümesi ve diş doktoruna Korkmasın dan dolayı bunu ailesine ifade edememesi sonucunda dişlerinin aşırı şekilde bozulması ve gece uyumaması sonuçlanan bir metindir. Pelin dişleri tam olarak bozulduktan sonra ve vurguları kaçtıktan sonra ailesine söylemiş ve diş doktoruna giderek çürüyen dişleri çekmesi ile Metin sonlanmıştır.

İlk olarak çok fazla şekerleme ve çikolata yemesi, dişlerinin ağrıması ve bunun sonucunda dişinin çürüyerek uyutmaması ve doktora giderek çürük olan dişi çekmeleri.


2. Sınıf Türkçe 234-235-236-237-238-239-240-241. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı


4. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Metne iki yeni başlık belirleyerek yazınız.


Cevap : Selim ve Pelin Metnine iki yeni başlık belirleyerek yazınız. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Pelin ve dişleri

Dişlerimizi Fırçalama

Dişlerin dostu doktor

Gibi metne uygun başlıklar eklenebilir.


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 239 Cevabı

5. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Aşağıdaki soruları metne göre cevaplayınız. Cevaplarınızı soruların altlarına yazınız.


a. Pelin neden yemek yemiyor?


Cevap : Dişleri çürük olduğu ve ağrıdığı için yemek yemiyor.


b. Pelin, atıştırmalıkları fazla tüketmesinden dolayı nasıl bir sağlık sorunu yaşıyor?


Cevap : Dişleri çürümesi gibi bir sağlık sorunu yaşıyor.


c. Pelin’in diş ağrısı artınca ailesi ne yapıyor?


Cevap : Pelin’i diş doktoruna götürüyorlar.


ç. Pelin, diş tedavisi için arkadaşlarına ne diyor?


Cevap : Pelin, hiç acımadığını söylüyor.


6. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Aşağıda görselleri verilen kelimelerin eş anlamlılarını altlarına yazınız.


2. Sınıf Türkçe 234-235-236-237-238-239-240-241. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 240 Cevabı

7. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Fatma, dişlerini nasıl fırçalayacağını bilmiyor. Ona yardımcı olmak için diş fırçalamayla ilgili kuralları sırasıyla yazınız.


Cevap : Diş fırçalamayla ilgili kuralları sırasıyla yazınız. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Günümüzde ağız sağlığını korumak için sürekli olarak düzenli bir şekilde sabah ve akşamları dişlerimizi en iyi şekilde fırçalamamız gerekmektedir.

Fatma dişlerini nasıl fırçalar olacağı hakkında bilgi vermek gerekirse ilk olarak sert olmayan orta seviyede bir diş fırçasının seçilmesi ardından Diş fırçasını ıslatarak nohut tanesi kadar diş macunu koyularak ağzın içerisine dişleri dili ve dama sağa sola yukarı aşağı şeklinde 5 dakika ve daha fazla fırçalayarak temiz bir şekilde gargara yaparak temizlenmesi şeklinde dişlerini nasıl fırçalacağın anlatabiliriz.


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 241 Cevabı

8. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Aşağıdaki afişi inceleyiniz. Diş sağlığımızı korumanın önemi hakkında konuşunuz.


Cevap : Diş sağlığımızı korumanın önemi hakkında konuşunuz. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Dişlerimiz hayatımızda büyük bir yere sahip olduğu için sürekli olarak ağız sağlığına dikkat ederek diş sağlığımızın en üst seviyede olması gerekmektedir.

Dişlerimiz ile beraber yiyecekleri ve içecekleri hazm ettiğimiz için ve gelecekte dişlerimize çok fazla ihtiyacımız olacağından küçük yaştan itibaren diş sağlığına önem vererek dişlerimizi korumamız gerekmektedir.

İşte bu nedenle diş sağlığımızı korumak amacıyla sabah ve akşamları dişlerimizi en az 5 dakika fırçalanmalı. 6 aylık periyotlarla diş doktoruna giderek dişlerimizin sağlığı hakkında bilgiler almamız gerekir.


Sonraki Derse Hazırlık


1. Aile büyüklerinizden yardım alarak futbolun nasıl oynandığı ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olunuz.


Cevap : Aile büyüklerinizden yardım alarak futbolun nasıl oynandığı ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olunuz. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Günümüzde futbol 11’er kişi tarafından takım oyunu şeklinde oynanan ve belli standartlara olan sahalarda 11’e 11 toplamda 22 kişi oynanan bir takım oyunu olarak kabul edilmektedir.

Futbol sporu 22 kişi tarafından oynanan ve bir takımın kazandığı veya berabere kaldı. Bir spor oyunudur. Futbolda karşılıklı takımlar bir topta gol atarak Galip gelmeye çalışırlar.

Futbol oyununda kaleci savunma orta saha ve forvet bulunmaktadır. Kaleci gelen şutları kurtarmak için savunma ise atakları engellemek ortasahada var olan oyuncular ise savunmaya yardım etmek amacıyla ve topu atağa kardırmak için ve  forvet ise gol atmak için takımını Galip etmek için çalışmaktadır.


2. Şehrinizin futbol takımlarından biriyle ilgili bilgiler edininiz.


Cevap : Şehrinizin futbol takımlarından biriyle ilgili bilgiler edininiz. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Şehrimizin futbol takımı olan Fenerbahçe sarı lacivert renkleri bağlı olan sembolü  ise Serçe olan bir futbol takımı olarak kabul edilmektedir güncel teknik direktörü Ersun Yanal ve başkanı Ali Koç olarak kabul edilir takımımız 1907 yılında kurulmuş olan kök takımlardan ve bir çok taraftarı olan bir takımdır.


Değerli ziyaretçilerimiz ; 2. Sınıf Türkçe 234-235-236-237-238-239-240-241. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı konusunun video anlatımı için videoyu izleyiniz. 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,Sayfa 241

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Türkçe 234-235-236-237-238-239-240-241. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Ufuk
Sağlıksız bir şekilde beslendiğimiz durumda vücudumuz gelişimini düzgün bir şekilde sağlayamayacağı için beden Ruh ve zihin sağlığımıza zarar göreceği için Dengeli ve düzenli olarak beslenmeli spor yapmalı ve hayatımızda sürekli olarak Yararlı besinleri zamanında tüketmemiz gerekir.
Meryem
futbol oyunu 11'er kişilerle oynanan kaleci defans orta saha ve forvet in bulundu insanların belli bir çerçevesinde mücadele ettiği ve gol atmaya çalıştı ve savunma yapmaya çalıştığı bir oyun olarak ifade etmek gerekir.
Oya
Dişlerimiz bizlerin sağlıklı bir şekilde beslenmemiz açısından çok büyük bir önem taşımaktadır. İşte bu nedenle dişlerimizi fırçalamamız ve doktora kontrole gitmemiz gerekmektedir.
Demet
Değerli öğretmenlerim 2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Selim ve Pelin Metni Etkinlik Cevapları Sayfa 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241 sayfa cevaplarınız ve abla video anlatımın çok güzel.
Aslı
Sağlıksız beslenirsek hasta oluruz ve vücudumuz hormonel dengesi bozulur bu yüzdende aşırı kilo alma yada obezite gibi hastalıklar oluşmaya başlar o yüzden sağlıklı beslenmek gerekmektedir .
Berna
Sağlıklı büyüyüp gelişmek için bazı kişisel bakımlarımızı yapmamız gerekmektedir.ister bakanlarımızın başında temizliğimize dikkat etmek dişlerimizi fırçalamak haftada en az iki kere banyo yapmak tırnaklarımızı kesmek ve saçlarımızı taramak gibi kişisel bakımlarımız dir.sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için beslenmemize dikkat etmeli aldığımız vitaminlerin tam ve düzenli olmasına Özen göstermeliyiz.sağlıklı beslendiğimiz takdirde vücudumuz sağlıklı bir şekilde büyür ve gelişir. Sağlıklı beslenmek çocuklar için çok önemlidir. Büyük gelişmemiz için hayatımızdan vitamini gıdaları eksik etmemeliyiz.dengeli ve düzenli beslenme ne renk kişisel bakımımızı dikkat ederek ve gerekli egzersizlerinizi ve sporlarımızı yaparak hayatımızı sürdürdüğümüz takdirde hastalanma yız. Biz çocuklar olarak bilmemiz ve gelişmemiz için belli egzersizleri yapmalıyız.teknolojik aletlerin karşıda zaman geçirmek yerine daha çok arkadaşlarımızla beraber oyunlar oynanmalı ve sporlar yapmalıyız. Verdiğiniz cevaplarla ödevlerimi hemen yapabildim. Anlamadığın konuları buraya bakarak çözüyorum. Derslerime çok yardımcı oluyorsunuz. Ferdi'nin cevap ver sayesinde öğretmenden takdir kazanıyorum. Emeğiniz için çok teşekkür ediyorum.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 24 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Bebekkk
error: Kopya Yasak