2. Sınıf Türkçe 250-251-252-253-254. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

2. Sınıf Türkçe 250-251-252-253-254. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Sporcu Metni Etkinlik Cevapları Sayfa 250, 251, 252, 253, 254


Sporcu Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 250 Cevabı

HAZIRLIK


Soru : Futbol dışında hangi spor dallarını biliyorsunuz? En çok hangi sporu yapmaktan hoşlanıyorsunuz?


Cevap : Futbol dışında hangi spor dallarını biliyorsunuz? En çok hangi sporu yapmaktan hoşlanıyorsunuz? konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Günümüzde futbol dışında spor dallarına Örnek vermek gerekirse basketbol hentbol masa tenisi tenis su topu plaj futbolu Amerikan futbolu gibi spor dalları örnek verilebilir.

En çok yapmaktan hoşlandığım spor dalı ise masa tenisi ve futbol olarak bu iki oyunu iyi oynayarak severek yaptığım Spor dallarıdır.


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 251 Cevabı

1. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Metinde anlamını bilmediğiniz kelimeleri belirleyiniz. Bunların anlamlarını, cümlelerden ve görsellerden tahmin ederek yazınız. Tahminlerinizi, kelimelerin sözlük anlamlarıyla karşılaştırınız.


Cevap :

Pinpon : Masa tenisi, iki veya dört oyuncunun birbirlerine topu ileri geri olarak attığı ortasında ağ olan masanın üstünde oynanan bir oyundur.

Cümle : Pinpon turnuvasına katılmak için başvuru yaptı.


2. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Metnin konusunu yazınız.


Cevap : Sporcu Metnin Konusunu Yazınız. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Sporcu metninin konusu spor dalları olarak ifade etmemiz gerekir..

Spor dalları burada bizleri anlatılmış Ve okuyucunun ilgisini çekmek amacıyla bütün spor dalları hakkında okuyucuya bilgiler verilerek teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.


3. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Metne iki yeni başlık belirleyerek yazınız.


Cevap :

 1. Sporun güzelliği
 2. Spor dolu bir dünya
 3. Sağlık ve Spor

4. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Metinle ilgili görsellerin metnin içeriğini yeterince destekleyip desteklemediğini nedenleriyle açıklayınız.


Cevap :  Metinle ilgili görsellerin metnin içeriğini yeterince desteklemektedir. Görseller metinde yer alan konu hakkında bizlere bilgiler verdiği için yeteri kadar desteklemektedir.


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 252 Cevabı

5. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Şiirde geçen bazı spor dallarının görselleri aşağıda verilmiştir. Bunların adlarını bulmacadaki yerlerine büyük harflerle yazınız.


2. Sınıf Türkçe 250-251-252-253-254. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 253 Cevabı

6. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Gelecekte iyi bir sporcu olarak Avrupa veya Amerika’daki bir spor kulübüne transfer olduğunuzu hayal ediniz. Oradaki antrenörünüz ve sporcu arkadaşlarınızla iyi bir iletişim kurmak için yapmanız gerekenleri açıklayınız.


Cevap : Gelecekte iyi bir sporcu olarak Avrupa veya Amerika’daki bir spor kulübüne transfer olduğunuzu hayal ediniz. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Gelecek dönemlerde iyi bir sporcu olarak Avrupa’ya ve Amerika’ya bir spor kulübüne transfer olduğumuzu düşünürsek Eğer en iyi şekilde ortak küresel biridir olan İngilizce gibi bir dili öğrenerek hayata adapte olabiliriz.

İngilizce ile beraber burada var olan antrenör ve arkadaşlarımızla iletişim kurabilir. Burada var olan spor felsefesini kolay bir şekilde anlayabiliriz.

Ayrıca iyi bir sporcu olmak için sürekli olarak çalışmalı var olan oyun disiplini sayesinde en iyi şekilde görevimizi yerine getirerek kendimizin başarısını ve kulübümüzün baş ağrısını en üst seviyeye çıkarmamız gerekir.


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 254 Cevabı

7. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Aşağıdaki görsellere uygun cümleler yazınız.


 • a. Sağlık gelişim için her gün spor yapmalıyız.
 • b. Arkadaşlarımızla kurallara uyarak futbol oynamalıyız.
 • c. Paten kayarken gerekli olan güvenlik tekbirlerini almalıyız.
 • ç. Bisiklet, bisiklet yolunda ve gerekli güvenlik tekbirleri alınarak kullanılmalıdır.

Sonraki Derse Hazırlık


Soru : Sağlığınız için tüketmeniz gereken besinleri araştırınız.


Cevap : Sağlığınız için tüketmeniz gereken besinleri araştırınız. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

İnsanların sağlığını en iyi şekilde oluşturan bilmeleri açısından bütün besinleri yeteri kadar alması ve sağlıklı bir şekilde gelişimini tamamlaması için spor yapması gerekmektedir.

Sağlığımız için tüketmemiz gereken besinler Örnek vermek gerekirse;

 • Süt ve süt ürünleri
 • Kırmızı ve beyaz et.
 • Et ve et ürünleri
 • Sebze ve meyveler

Gibi ürünleri vücudumuzun ihtiyacı duyduğu kadar almalı ve bütün besinlerden yararlanarak bütün vitaminlerin vücudumuza almamız gerektiğini ifade etmek gerekir.


Değerli ziyaretçilerimiz ; 2. Sınıf Türkçe 250-251-252-253-254. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı konusunun video anlatımı için videoyu izleyiniz.
Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Türkçe 250-251-252-253-254. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tansu
Futbol dışında var olan spor dallarına Örnek vermek gerekirse Amerikan futbolu masa tenisi voleybol tenis hentbol basketbol yüzme Yelken gibi birçok spor alanına çeşitli örnekler verilebilir.
Canan
sağlığımız için sürekli olarak mevsimlere göre yetişen mevsiminde oluşmuş olan meyve ve sebzeler tüketmeniz gerekmektedir sağlıklı gelişebilmesi için havuç portakal mandalina muz çilek domates salatalık patlıcan gibi meyve ve sebzeleri tüketmeli yalnız Bunları zamanında ve mevsiminde almaya Özen göstermemiz gerekir.
Oya
Spor yapmak bizlerin vücudunda en iyi güzel bir ögedir. Sporla birlikte vücudumuz güçlü olacak ve hastalıklara karşı güçlü oluruz.
Jale
2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Sporcu Metni Etkinlik Cevapları Sayfa 250, 251, 252, 253, 254 sayfalarının cevapları ve video anlatımı için teşekkür ederim.
Tuğba
Çok Güzel cevaplar ellerinize sağlık
Aslı
Ben futbol dışında bildiğim sporlar voleybol , hentbol , basketbol , masa tenisi ve en çok yapmakta zevk aldığım spor masa tenisidir  .
Hale
Sağlıklı büyüyüp gelişmek için hayatımızdan spor ve egzersiz eksik etmemeliyiz.biz çocuklar olarak spor ve egzersiz e büyümemiz için ne kadar önemli olduğunu bilmeliyiz. Yürüme mesafesi olan yerleri yürüyerek geçmeli taşları kullanmamalıyız. Egzersiz ve spor yaparak sağlığımızı koruyabiliriz. Spor yaparak kilo almanın önune geçebiliriz.hayatımıza uyuyunca sporu eski gitmemeleri sabah kalktığımız zaman 2 derslerimizi yapmalı ve hayatımızı böyle geçirerek ne kadar sağlıklı kalabileceğim görebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

 • 14 Kayıtlı Üye
 • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak