2. Sınıf Türkçe 282-283-284-285-286-287-288-289. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

2. Sınıf Türkçe 282-283-284-285-286-287-288-289. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Bardaktan Telefon Yapma Etkinlik Cevapları Sayfa 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289


Bardaktan Telefon Yapma Etkinlik Sorular ve Cevapları


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 282 Cevabı

HAZIRLIK


Soru : Günümüzde kullanılan en önemli iletişim araçları nelerdir? Bunların hayatımızda olmaması hangi sıkıntılara yol açabilir? Neden?


Cevap : Günümüzde kullanılan en önemli iletişim araçları nelerdir? Bunların hayatımızda olmaması hangi sıkıntılara yol açabilir? Neden? konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

İletişim araçları günlük hayatta insanların kolay bir şekilde birbirleriyle ulaşabilmeleri için haberleşmeleri için ve dünyada var olan olaylar hakkında daha ayrıntılı ve doğru haberleri alabilmeleri açısından iletişim araçları çok büyük bir önem taşımaktadır.

Günümüzde kullanılan iletişim araçlarının olmaması durumunda insanlar tanıdıklarıyla veya iş yaptıkları insanlarla ulaşımda haberleşmede zorluklar yaşayacağı için hem insan hayatının haberleşmesinde hem de Ticaret konusunda çok büyük sıkıntılar çekeceğini belirtmek gerekir.

Ayrıca günümüzde yer alan iletişim araçlarının olmaması durumunda insanlar dünyada yer alan haberler hakkında dünyada yaşanmış olaylar hakkında ve var olan sorunlar ve gelişmelerle ilgili bilgiler alamayacağı için soyutlanmış ve kısıtlanmış bilgiye sahip olacaklarını ifade edelim.


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 285 Cevabı

1. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Metinde anlamını bilmediğiniz kelimeleri belirleyiniz.

Bunların anlamlarını tahmin ederek aşağıya yazınız. Tahmin yapabilmek için kelimelerin içinde geçtiği cümleleri
bir kez daha okuyunuz. Ayrıca metinle ilgili verilen görsellerden hareketle de tahmin edebilirsiniz.
Tahminlerinizin doğru olup olmadığını anlamak için kelimelerin sözlük anlamlarına bakınız.
Anlamını öğrendiğiniz kelimeleri ve anlamlarını sözlüğünüze de yazınız.
Anlamını öğrendiğiniz iki kelimeyi cümle içerisinde kullanarak yazınız.


Cevap :

Kelimeler : Gergin

Tahminlerim : Gerilmiş olan eşya

Cümlelerim : Gergin yaydan oku fırlattı.


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 286 Cevabı

2. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Aşağıdaki kelimelerin zıt anlamlılarını metinde bularak yazınız. Bu kelimeleri birer cümlede kullanınız.


Önce :  Sonra

Cümle :  İş bittikten sonra eve gidecekti.

Üstüne : Altında

Cümle : Masanın altında kalem vardı.

Düz : Yamuk

Cümle : Yamuk olan çiviyi düzeltti.

Dışından : İçinde

Cümle : Çantanın içinde elma vardı..

Hayır : Evet

Cümle : Evet. sana yardım edeceğim.

Öncesi : Sonrası

Cümle : Deprem sonrası yardım bekliyordu.


3. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Satır sonlarına sığmayan kelimelerin hecelerinden bölünerek yazılması gerektiğini biliyorsunuz. Aşağıdaki kelimeleri hecelerine ayırınız.


Telefon : te-le-fon

Bardaklarımız : bar-dak-la-r-ı-m-ı-z

Gergin : ger-gin

Önemli : ö-nem-li


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 287 Cevabı

4. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Günlük hayatımızdaki pek çok şey gibi telefonla konuşmanın da kuralları vardır. Telefonla konuşurken nelere dikkat ettiğinizi yazınız.
Bu kurallardan biriyle ilgili bir resim yapınız.


Cevap : Telefonla konuşurken nelere dikkat ettiğinizi yazınız. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

İnsanların telefonla konuşurken dikkat etmesi gereken birçok husus bulunduğunu ifade etmek gerekir. Telefonla konuşurken dikkat etmemiz gereken hususlar toplumsal görgü kuralları başlığı altında toplanmaktadır.

Insanların telefonla konuşurken dikkat etmesi gereken hususlar şunlardır;

  •  Yüksek sesle konuşmamak
  • Argo ifadeler kullanmamak
  • Anlaşılır net cümleler kullanmak
  • Karşıdakinin sözünü kesmemek
  • Kendimize en iyi şekilde ifade etmek
  • Ihtiyaç doğrultusunda en kısa sürede konuşmak

Gibi maddeler telefonla konuşurken dikkat etmemiz gereken hususlar örnek olarak verilebilir.


2. Sınıf Türkçe 282-283-284-285-286-287-288-289. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 288 Cevabı

5. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : “Sonraki Derse Hazırlık” aşamasında sınıfa getirdiğiniz malzemeleri kullanarak pervane yapmaya ne dersiniz? Bunun için öğretmeninizin yönlendirmesiyle dörderli veya beşerli gruplara ayrılınız. Etkinliğinizi yaparken gerekli güvenlik önlemlerini almayı unutmayınız. Bu konuda öğretmeninizin yönlendirmelerine dikkat ediniz.


Cevap : Bu etkinliği aşamalara göre sizin yapmanız gerekmektedir.


Soru : Grup çalışmasıyla bu etkinliği yapmak hoşunuza gitti mi? Açıklayınız.


Cevap : Evet gitti. Grup olarak yapılan çalışmalar daha güzel ve eğlenceli olmaktadır.


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 289 Cevabı

6. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : İletişim araçlarının hayatımızdaki önemini, kendi hayatınızdan örnekler vererek açıklayınız.


Cevap : İletişim araçlarının hayatımızdaki önemini, kendi hayatınızdan örnekler vererek açıklayınız. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

İletişim araçlarının hayatımızdaki önemi çok büyük olduğunu ifade etmek gerekir. İletişim araçları ile beraber insanlar zaman yer mesafe fark etmeden kolaylıkla kişilere ulaşabiliyorlar.

İletişim araçlarının hayatımızdaki önemini kendi hayatımızdan örnek verecek olursak Eğer uzakta var. Orada akrabalar ama telefonla ulaşabiliyor. Bilgisayardan görüntülü olarak konuşabiliyor. Birbirimize mesajlar gönderebiliyor ve dünyada var olan sıkıntılar sorunlar savaşlar ve bütün haberler hakkında kolaylıkla iletişim araçları sayesinde bilgi edinebilmemiz olarak hayatımızdan örnek olarak verilebilecek olaylardır.


Sonraki Derse Hazırlık


Soru : Aile büyüklerinize sorarak en çok hangi teknolojik ürünlerin hayatlarını kolaylaştırdığını öğreniniz.


Cevap Aile büyüklerinize sorarak en çok hangi teknolojik ürünlerin hayatlarını kolaylaştırdığını öğreniniz. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Aile büyüklerimize sorduğumuz zaman hayatımızı kolaylaştıran birçok teknolojik ürünün olduğunu bizlere sıralamaktadırlar.

En çok teknolojik ürünü hayatımızı kolaylaştırdığını söylemek gerekirse ulaşım aracında var olan teknolojik gelişmelerle beraber arabaların hızlı bir şekilde istediğimiz yere gitmeleri uçakların kolaylıkla zaman kaybı olmadan istediğimiz yere dünyanın herhangi bir yerine giderek seyahat etmemiz olarak örnek verilebilir.


Değerli ziyaretçilerimiz ; 2. Sınıf Türkçe 282-283-284-285-286-287-288-289. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı konusunun video anlatımı için videoyu izleyiniz.

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Türkçe 282-283-284-285-286-287-288-289. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Nisa
Bana göre günümüzde kullandığımız en önemli ulaşım araçları uçak olarak kabul edilmesi gerekmektedir uçaklar ile beraber istediğimiz yere en kısa sürede gidebiliyor ve hayatımızda çok kısa zamanda çok uzak yerlere giderek İstediğimiz her şeyi istediğimiz Her ülkeyi görme imkanı sağlayabiliyoruz.
Osman
günümüzde var olan iletişim araçları ile beraber dünyada var olan bütün haberler hakkında kolaylıkla bilgi Edirne biliyor ve nerede olursa olsun akrabalarımızla veya ihtiyacımız olan insanlarla kısa sürede mesafe farkı olmadan iletişim kurabiliyor ve ihtiyaçlarımızı gidebiliyoruz.
Oya
Günümüzde en önemli teknoloji araçları iletişim araçları olarak görülmesi gerekir. İletişim araçları ile birlikte insanları kolay bir şekilde konu hakkında bilgi alabiliyor ve istediği kişilerde iletişim kurabiliyordur.
Emel
Arkadaşlar 2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Bardaktan Telefon Yapma Etkinlik Cevapları Sayfa 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289 sayfalarının videodan izleyerek kolay bir şekilde ödevlerinizi yapabilirsiniz.
Hamdiye
Günümüzde kullanılan önemli iletişim araçlarından biri ise televizyondur.Televizyon sayesinde kolayca dünyada ne olup bittiğini öğrenebiliyoruz.Telefonda günümüzde oldukça kullanılan bir iletişim aracıdır.Telefon sayesinde istediğimiz kişiye kolaylıkla ulaşabiliyoruz.Radyo eski zamanlarda sıklıkla kullanılırdı.Ama halen günümüzde kullanılıyor.Mektupta eski zamanlarda kullanılırdı.Ama günümüzdeki insanlar hala severek kullanmakta.  
Hamdiye
Günümüzde kullanılan önemli iletişim araçlarından biri ise televizyondur.Televizyon sayesinde kolayca dünyada ne olup bittiğini öğrenebiliyoruz.Telefonda günümüzde oldukça kullanılan bir iletişim aracıdır.Telefon sayesinde istediğimiz kişiye kolaylıkla ulaşabiliyoruz.Radyo eski zamanlarda sıklıkla kullanılırdı.Ama halen günümüzde kullanılıyor.Mektupta eski zamanlarda kullanılırdı.Ama günümüzdeki insanlar hala severek kullanmakta.  
Aslı
Günümüzde en çok kullanılan teknoloji İnternet ve cep telefonu olmaktadır. telefonla konuşurken yanımızdaki kişiyi rahatsız etmeyecek şekilde konuşmamız gerekmektedir . Çünkü biz telefonla konuşurken yanımdaki kişi rahatsız olabilir.
Gaye
Eskiden insanlar iletişim kurabilmek için güvercinleri Duman yolunu kullanırlardı. Daha sonraki yıllarda ise hep mektup telgraf ve Elçi yoluyla iletişimlerini devam ettiler. Günümüzde ise teknolojinin ilerlemesi ile beraber akıllı telefonlar ortaya çıkmıştır. Akıllı telefonlar sayesinde çok zaman kaybetmeden kısa bir sürede karşımızdaki insanla iletişim kurabilir ondan haber alabiliriz. İletişim aletlerinin günümüzde önemli yerleri vardır. Örneğin sıkıntılı bir durum olduğu zaman akıllı telefonlar sayesinde acil servisi veya bir aklımızı arayarak olay yerine gelmesini geçmişten günümüze iletişimin ne kadar ilerlediğine bu konuda beraber görüyor ve kavuruyoruz. Verdiğiniz cevaplar çok güzel olmuş.Derslerime yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Arkadaşlarıma da buraya bakarak ödevlerini yapmalarını söyleyebilirim.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!