2. Sınıf Türkçe 298-299-300-301-302. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

2. Sınıf Türkçe 298-299-300-301-302. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Kara Kutu Dinleme Metni Etkinlik Cevapları Sayfa 298, 299, 300, 301, 302


Kara Kutu Dinleme Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 298 Cevabı

HAZIRLIK


Soru : Sizce teknolojik ürünlerin faydaları kadar zararları da olabilir mi? Örnekler vererek söyleyiniz.


Cevap : Sizce teknolojik ürünlerin faydaları kadar zararları da olabilir mi? Örnekler vererek söyleyiniz. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birçok yarar ortaya çıkmış insanların bir iş yükü üzerinden kalkarak yaptıkları işleri kısa sürede ve Konfor şeklinde yaptıkları görülmektedir.

Ancak günümüzde var olan teknolojinin yararları ile beraber Zararları da olduğu görülmektedir. Iletişim teknoloji ile beraber iletişime araçlarımıza gelen baz istasyonlarından gelen dalgalar bizlerin beyin yapısını bozmakla beraber kansere yol açtığı bilinmektedir.

Günümüzde gelişen ulaşım araçları ile beraber fosil yakıtların kullanılması çevrede var olan iklimlerin bozulmasına doğal yaşamın tahrip edilmesine ve dünya ekosisteminin bozulmasına neden olmaktadır.


Soru : Aşağıdaki ve sonraki sayfadaki resimleri inceleyiniz. Resimlerden hareketle metnin konusunu tahmin ediniz.


Cevap : Resimlerden hareketle hayvanlara karşı saygılı olmamız metnin konusu olarak kabul edilmektedir.


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 300 Cevabı

1. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Metnin konusunu yazınız.


Cevap : Kara Kutu Dinleme Metnin Konusunu Yazınız. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Kara Kutu dinleme metni ormanlara insanların girmesi ve gelen seslerle beraber hayvanların korkması ve hayvanların saklanması ile konu alan bir metin olarak ifade edilmektedir.

Kara Kutu dinleme metninin konusu hayvanların yaşam alanı olan ormanlara insanların girerek hayvanları rahatsız etmesi olarak ifade edilmesi gerekir.


2. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Aşağıdaki soruları metne göre cevaplayarak yazınız.


a. Ormandaki hangi hayvanlar, yaklaşan bir sesten dolayı tedirgin oluyor?


Cevap : Kurbağa, sincap, kirpi ve tarla faresi gelen sesten dolayı tedirgin olmaktadır.


b. Adam gelip nereye oturuyor?


Cevap : Adam gelip bir ağacın altına oturmaktadır.


c. Yüksek ses nereden çıkıyor?


Cevap : Yüksek ses radyodan çıkmaktadır.


ç. Hayvanlar, sesten iyice uzaklaşmak için ne yapıyor?


Cevap : Hayvanlar sesten iyice uzaklaşmak için yuvalarında daha derine iniyorlar.


d. Hayvanlar hangi konularda insanlardan şikâyet ediyor?


Cevap : Hayvanlar ; insanlardan çöplerini atmaları ve sesler çıkardıkları için şikayet ediyorlar.


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 301 Cevabı

3. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Metindeki olayları sırasıyla anlatınız.

Metindeki olayları oluş sırasına göre anlatınız. Metindeki olayları anlatırken “önce”, “sonra”, “daha sonra”, “en sonunda” gibi ifadeler kullanmayı unutmayınız.


Cevap : Kara Kutu Dinleme Metindeki Olayları Sırasıyla Anlatınız. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Ormanda önce uzaklardan bir ses geldi duyulmaktadır. Bunun üzerine hayvanlar saklanır saklanır. Hayvanlardan sonra ormana bir insan girerek elindeki Kara Kutu ile ağacın altında dinlenir. Ondan sonra adam elindeki kutuyla Ormandan uzaklaşır. Bunun sonucunda hayvanlar saklandıkları yerden çıkarak insanların bazı davranışlarından şikayetçi olurlar.


4. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Teknolojiyi kullanan insanların, başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapmaları gerektiği hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.


Cevap : Teknolojiyi kullanan insanların, başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapmaları gerektiği hakkındaki düşüncelerinizi yazınız. konusu hakkında farklı cevaplar ve anlatımlar için TIKLAYINIZ.

Gelişen teknoloji bizlere birçok yarar sağladığı gibi var olan teknolojinin belli kısımları da sağlığımıza zarar verdiğini ifade etmek gerekir.

Gelişen teknoloji ile beraber teknolojiyi kullanan insanların Başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi açısından sürekli olarak bu teknolojinin en sağlıklı bir şekilde geliştirilmesi gerekmektedir.

Sağlıklı teknoloji açısından fosil yakıtlarından Uzak durulmalı Bunun yerine Devamlı olan güneş enerjisi ve rüzgar gibi enerjilerin kullanılması gerekmektedir.

Ayrıca var olan radyoaktif ve karbondioksit salınımı nedeniyle insanlara zarar veren bu teknolojilerin enerji sağlayan maddeleri bilim insanları tarafından ortadan kaldırılması ve yaşanılabilir. Dünyanın devamı için çok büyük bir önem arz etmektedir.


Yazdıklarınızı destekleyen bir resim yapınız.


2. Sınıf Türkçe 298-299-300-301-302. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 302 Cevabı

5. Etkinlik Soruları ve Cevapları


Soru : Aşağıdaki karikatürleri inceleyiniz. Karikatürlerde verilen mesajlar hakkında bir konuşma yapınız.


Cevap : Aşağıda yer alan karikatürde denizlerin insanlardan tarafından kirletilmesi ve deniz canlıların yaşamlarının yok edilmesi konu alınmaktadır. Denizler ve çevremizin temizliği hakkında bilgiler verilmesi gerekmektedir. Çevremiz bizlerin geleceğe hediyemiz ve gelecekleri emaneti olduğundan korunması gerekir. İşte bu nedenle çevre kirliliği engellenmeli, toplumsal bilinçlendirme olmalı ve yasalar ile cezai yaptırım olması gerekmektedir.


Değerli ziyaretçilerimiz ; 2. Sınıf Türkçe 298-299-300-301-302. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı konusunun video anlatımı için videoyu izleyiniz.
Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Türkçe 298-299-300-301-302. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Yelda
Teknolojik aletlerin hem zararları olduğu gibi hem de yararları olduğu Doğrudur Çünkü bir teknolojik alet içinde bulunduğu mekanizma sonucunda bize yarar sağlasa bile gelen dalgalarla beraber radyoaktif alanlar oluşturmakta ve bu da bizlerin beyin ve vücut fonksiyonlarının bozulmasına vesile olmaktadır.
Pelin
Günümüzde gelişen teknolojinin insanlara zarar vermemesi için sürekli olarak varolan dalgaların azalması radyoaktif alanlarının kısıtlanması ve daha temiz ve daha insan yararına olan enerjinin teknoloji adapte edilerek hayatımızda kullanılmasına önayak olması gerekmektedir.
Oya
Hayatımızda doğanın koruması için sürekli olarak çalışarak doğanın temiz kalması ve geliştirilmesi amacıyla çalışmalar ve bilgilendirme yapılması gerekmektedir.
Asena
Arkadaşlar 2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Kara Kutu Dinleme Metni Etkinlik Cevapları Sayfa 298, 299, 300, 301, 302 sayfalarını videodan yaptım.
Hamdiye
Evet.Teknolojik ürünlerin faydaları olduğu gibi zararlarında vardır. Mesela yararlarına değinecek olursak şunları söyleyebiliriz.Bilmediğimiz bir konu hakkında bilgi edinebiliriz.Ama bunun zararlarında vardır.Teknolojik aletleri çok fazla kullanırsak göz sağlığımızı bozarız.Kilo almamızada sebep olur.Çünkü teknolojik aletleri çok kullandığımızda başka şeylerle ilgilenmeyiz.Buda kilo almamıza sebep olur.Teknolojik aletleri çok kullanmak duruşumuzuda etkileyebilir.
Aslı
Çok ama çok iyi hazırlanmış bir ödev olmuş 2. sınıf Türkçe cevapları için çok teşekkür ederim hepinizin eline sağlık . videolu konu anlatım harika olmuş hepinize çok teşekkürler
Derya
Günümüz hayatımızdaki teknolojik aletler vazgeçilmez haline gelmiştir. Teknolojik aletlerin hayatımızda olumlu ve olumsuz etkileri olabilir. Teknoloji faaliyetler sayesinde bilgilerimizi haberimizi ve birçok kaynağı bulabiliyor ve faydalanabiliyor. Yalnız olumlu faydalarının yanında olumsuz faydaları da vardır.annen çok uzun süre televizyon tablet gibi aletlere baktığımız zaman gözlerimize zarar görebilir. Uzun süre oturduğumuz için kaburgamız belimiz ve diğer eklemlerimiz de ağrı hissedebiliriz. Gerekmedikçe teknolojik aletler de vakit geçirmem eli bunun yerine egzersizleri yapmalıyız.teknolojik aletlerde uzun vakit geçiren insanlar da mutsuzluk ve sosyal yaşamda katılmama gibi birçok olumsuz etkilerde  olabilir.özellikle biz çocuklara olarak elektronik eşyaları çok vakit geçirmeme de bunun yerine arkadaşlarımızla ve ailemizde oyunlar oynayarak eğlenebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 24 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Bebekkk
error: Kopya Yasak