2. Sınıf Türkçe 88-89. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

2. Sınıf Türkçe 88-89. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Asker Ağlamaz Arkadaş Serbest Okuma Metni Etkinlik Cevapları Sayfa 88, 89


Asker Ağlamaz Arkadaş Serbest Okuma Metni


2. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 88 Cevapları

ASKER AĞLAMAZ ARKADAŞ

Atatürk, 19 Mayıs bin dokuz yüz on dokuzda Samsun’açıktıktan sonra kentte dolaşır. Halkla görüşmeler yaparken bir yerde üstü başı yırtık, postalları delinmiş bir er hemen dikkatini çeker. Bir deri bir kemik kalmış, yüzü bakır rengini almış bu erin durumuyla ilgilenmek ister.Yanındakilerle birlikte bu perişan kılıklı ere doğru ilerler.Erin içini çeke çeke ağladığını görür.

Ona sorar:– Asker ağlamaz arkadaş! Sen niçin ağlıyorsun?Er irkilir, başını kaldırır. Kendisine seslenen kişinin yüzü, ona hiç de yabancı gelmez. Bir an gözlerini kapar,belleğini zorlar. Karşısındaki kalpaklı kişinin Çanakkale’de kendilerine komutanlık yapmış olan Mustafa Kemal olduğunu anlar. Hemen toparlanır, yay gibi selam durumuna geçer.


Cevap : 2. Sınıf Türkçe 88-89. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı konusunda siz değerli ziyaretçilerimiz için soru bulunmaktadır. Sizlerden okuma metnin bir iki defa okumanızı tavsiye ederiz.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Türkçe 88-89. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
2 .Sınıf Türkçe Sayfa 88-89 için çok teşekkür ederim. Bu site sayesinde küçüklerimin ödevlerini buradan kontrol edebiliyorum.
Aslı
Çok güzel bir okuma metni olmuş . hepinize bu ödevlerin cevaplarını verdiğiniz için sizlere çok minnettarım .
Helin
Türk vatanını korumak için Türk milleti yetişmiş sağlığı yerinde olan erkek çocuklarına askere göndermektedir. Asker çocukları vatanları için elinden gelen her mücadeleyi yaparlar. Vatanımızın düşmanlara karşı korunmasını üstlenirler. Askerlerimiz dıştan ve içten gelecek tehditlere karşı Türk milletinin korurlar Vatanımız ve milletimiz onlara emanettir.  
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!