2. Sınıf Türkçe Dersine Nasıl Çalışılır? | Forum Sayfa Cevapları

2. Sınıf Türkçe Dersine Nasıl Çalışılır?


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Dersinde Nasıl Başarılı Alma Sırrı

2. sınıf Türkçe dersi biz çocukların okuma yazma öğrendikten sonra dikkat etmesi gereken temel taşlarını oluşturan bir ders olarak kabul edilmektedir. 1. sınıf bittikten sonra yavaş yavaş derslerin ağırlaştığı bu dönemi iyi bir şekilde değerlendirmek gerekmektedir. 2. Sınıf Türkçe dersinde başarılı olmak için bol bol okuma kitaplarının alınması gerekmektedir. Okuma alışkanlığı edinen bireylerin başarılı olacağı bir dönem olduğunu aklımızdan çıkarmamak gerekmektedir.

2. Sınıf Türkçe Dersi’ne Nasıl Çalışılır ve Öğretilir

2. sınıf Türkçe dersi öğrencimizin okuma düzeni üst seviyede olmasını amaçlayan bir ders olarak dikkat çeker. Burada Türkçe ders kitabında yer alan metinlerin iyi bir şekilde okutulması ve anlaşılması gerekir. 2. Sınıf Türkçe kitabında öğrencilerimizin eş anlamlı, zıt anlamlı gibi kelimeleri öğretilmesi ve bu kelimelerin kavranması amaçlanmaktadır.

Çocuklarımıza Türkçe dersi öğretirken dikkat edilmesi gereken konular ;

  1. Dersine çalış,
  2. Çalışmazsan öğretmenine söylerim
  3. Çalışmazsan babana söylerim
  4. Bunu yapmak zorundasın

gibi ifadelerin kullanılması çocuk üzerinde olumsuz etkiler doğuracağını unutmamak gerekmektedir. 2. Sınıf Türkçe dersi çocukların eğitim yılına tam olarak adapte olması ve gerçek derslerin ortaya çıkması ile çocukların zorlanacağı bir dönemdir. Bunun yerine çocuklarımıza ;

  1. Beraber okuma yapalım mı?
  2. Hikaye okuyalım mı?
  3. Bana derste yardımcı olur musun ?

gibi ifadeler sizide derse katacağı için çocuklar sizinle beraber daha eğlenceli ve anlamlı bir ders işlemesine yardımcı olcağı açısından daha başarılı bir metodu olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle çocuklarımızı bu derslerde oyun oynar gibi çalıştırmak dersleri anlamalarına ve okul hayatların temel taşı olarak başarılı olacağı göstergesidir.

2. Sınıf Türkçe Dersi Yazılı Sorularında Neler Gelebilir ?

2. Sınıf Türkçe ders kitabı cevaplarınızı buraya tıklayarak ödevlerinizi kontrol etmek ister misiniz ? Türkçe dersi cevapları için tıklayınız. 

2. Sınıf Türkçe ders kitabı yazılı soruları genel olarak metinlerde yer alan kelime, metin anlamı, zıt anlamlı kelimeler, eş anlamlı kelimeler gibi soru öbeklerinden meydana gelebilir. Bu nedenle 2. sınıf Türkçe kitabında yer alan etkinlik cevapların yazılıdan önce bir göz atılmasında fayda olacağı konusunda eğitimciler ortak karar almaktadır.

Türkçe dersinde 2. sınıfa başlamadan önce öğrencilerimizin resimli eğlenceli hikaye kitapları eğlenceli bir şekilde okutulması gerekmektedir. Bu şekilde çocuk gelecek ders yılında bir adım önde başlayarak eğitim seviyesini üst taraflara çıkarabilmektedir. 

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Türkçe Dersine Nasıl Çalışılır?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Nisan
2. Sınıf Türkçe ders kitapları hakkında Vermiş olduğunuz bilgiler için sizlere Çok teşekkür ederim 2. Sınıf Türkçe ders kitabı akıl vermiş olduğunuz sayfa cevapları ve video anlatımları ile beraber kız kardeşimin ödevlerini kolay bir şekilde yapabildim ve anlamadığı konular hakkında eğitici bilgiler verebildim ona bu saygı Kız kardeşim okul hayatında başarılı olacağına inanıyorum sizleri çok teşekkür ederim forum sayfa cevapları ailesi
Nurgül
Çocuğumun 1. sınıfta Türkçe dersini çok düşüktü 2. Sınıfta bu olayı düzeltmeye karar verdim sitenize ulaştım ve gerçekten çocuğumun başarısını büyük farkla görebiliyorum Hepinize çok teşekkür ederim
Tulay
2. Sınıf hayat bilgisi ders kitabına nasıl çalışmamız gerektiği hakkında bizlere Vermiş olduğunuz çalışma yöntemleri için siz Forum sayfa cevapları ailesine çok çok teşekkür ederim.
Aslı
Türkçe ödevlerime çok yardımcı oldunuz ve bu tavsiyeleriniz bir harika olmuş emeği geçen herkesten Allah razı olsun .
Hamdiye
İkinci sınıfa geçtikten sonra kitaplarımı daha hızlı ve akıcı okuyabiliyorum.Ödevlerimi annem ve babamın yardımı olmadan hızlıca yapabiliyorum.ödevlerini takıldığım yerleri sesindeki cevaplara bakarak cevaplıyorum. Derslerime çok yardımcı oluyorsunuz. Derslerimde başarılı olduğum için öğretmenim beni takdir ediyor. Derslerime yardımcı olduğunuz için size çok teşekkür ediyorum.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 24 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Bebekkk
error: Kopya Yasak