2. Sınıf Türkçe Kitabı Ada Yayıncılık Sayfa 160-161-162 Cevapları | Forum Sayfa Cevapları

2. Sınıf Türkçe Kitabı Ada Yayıncılık Sayfa 160-161-162 Cevapları


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Ada Matbaacılık Yayıncılık Aklımdaki İcatlar Serbest Okuma Metni Etkinlik Cevapları Sayfa 160, 161, 162


Aklımdaki İcatlar Serbest Okuma Metni


2. Sınıf Türkçe Kitabı Ada Yayıncılık Sayfa 160-161-162

Adım Zeynep. İlçemizde yapılacak icat yarışmasına katılacağım. Herkes bana güveniyor. Tam bir şeyler bulmuşken okulda düştüm. Bunun üzerine biraz aklım karıştı. Yine de ne icat edebilirim diye düşünüyorum. Bir gün arkadaşım Dilara bana çok güzel bir kalem hediye etti. Işıklı… Evet evet, tam tepesinde bir ışığı var. Ne kadar da güzel.

Dilara bana bu ışığı verince aklıma parlak bir fikir geldi, ışıklı terlik yapmak. Yaşasın! Daha önce neden aklıma gelmedi. Gece yataktan kalkıp su içmek isteyen biri olduğunda, ışıklı terlikle, karanlık evde yolunu bulabilir. Ne kadar güzel ve yararlı bir icat, öyle değil mi? Artık işe koyulmalıyım. Öğretmenimin yanına koştum ve fikrini aldım.


2. Sınıf Türkçe Kitabı Ada Yayıncılık Sayfa 161 Cevapları

Işıklı terlikle ilgili çalışmalara hemen başladık. (…) Bir hafta içinde öğretmenimle beraber el ele vererek güzel bir ışıklı terlik yaptık. Başka bir zaman da, uçan terlik yapsak ne güzel olur. Öğretmenime söyledim, gülümsedi. Uçan bir terliğim olsa ayağıma takar, sabahtan akşama kadar uçar dururdum.

– Çocukların hayalleri çok geniş oluyor, dedi öğretmenim. Ama senin hayallerinin ucu bucağı yok, diye de ekledi.


2. Sınıf Türkçe Kitabı Ada Yayıncılık Sayfa 162 Cevapları

Ben biraz daha tuhaf bir çocuktum demek. Ne yapayım işte ben de böyle biriydim. İcadımı tanıtma zamanına kadar güzel bir sunuş hazırlamam gerekiyordu. (…) Bu icadın ne kadar faydalı olduğunu jüri üyelerine anlatmalıydım. (…) İnşallah bu işin altından kalkabilirim. Çünkü icat yapmakla iş bitmiyor. Bir de icadını anlatmak ve karşındakini ikna etmek gerekiyor. (…) Sonunda icadımı tanıttım. Yarışmaya katıldım ve birinci oldum!

Şebnem Güler KARACAN


Cevap : 2. Sınıf Türkçe Ada Yayıncılık Sayfa 160-161-162 Cevapları konusunda siz değerli öğrencilerimiz için soru bulunmamaktadır. Okuma metnini bir iki defa okumanızı tavsiye ederiz. İyi dersler dileriz. 


Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Türkçe Kitabı Ada Yayıncılık Sayfa 160-161-162 Cevapları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Tarihte yapılan birçok icatlar çeşitli araştırmalar ve çeşitlidir öğleden sonra ortaya çıktığı söylenebilir. Günümüzde bilim adamları ve büyük yok icat yapmak isteyen insanlar çeşitli deneyler deneyim lemeler örnekler araştırmalar yaparak buluşları ortaya çıkarırlar. Fen bilgisi dersimiz araştırmak deneyimlemek ve bilgilenmek amacıyla birçok konuyu ele alır. Bizlerde çevremizde gördüğümüz birçok olana ve birçok icadı inceleyerek bu icatların nasıl ortaya çıktığını nasıl meydana geldiğine ve çeşitli hangi aşamalardan geçerek oluştuğunu öğrenebiliriz.
Mustafa
Pis ve çevremize şöyle bir baktığımız zaman veya günlük hayatımızı kolaylaştırmak amacıyla küçük icatları geliştirebilir veya yeni icatlar elde edebiliriz. Tarihin boyunca araştırmalar ve buluşlar sayesinde birçok insanın hayatına giren icatlar elbette hayatını kolaylaştırmak da beraber birçok yenilikleri de imkan hazırlamıştır. İcat yarışmasında birçok konuda icat yapabileceğimiz gibi elbette ki günümüzün en büyük sorunu olan geri dönüşüm ve çevre kirliliğinin önüne geçmek amacıyla çeşitli icatlar da yapabiliriz. Örneğin çevremize ve denizlerimizi kirletmemek için yapılmış olan icatları geliştirerek veya farklı icatlar elde ederek çevre temizliğine dikkat çekmeliyiz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 16 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Aziz
error: Kopya Yasak