2. Sınıf Türkçe Kitabı Ada Yayıncılık Sayfa 190-191-192-193-194 Cevapları


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Ada Matbaacılık Yayıncılık Futbolcu Efe Serbest Okuma Metni Etkinlik Cevapları Sayfa 190, 191, 192, 193, 194


Futbolcu Efe Serbest Okuma Metni


2. Sınıf Türkçe Kitabı Ada Yayıncılık Sayfa 190-191-192-193-194

Efe, futbolu çok sevdiği hâlde bir türlü oynayamazdı. Bu nedenle arkadaşları onu mahalle takımında oynatmaz, ancak yedek oyuncu yaparlardı. Bir gün Efe’ ye yeni bir futbol ayakkabısı alındı. Ama bu ayakkabı farklıydı. Çünkü konuşuyordu! Efe’ nin üzüntüsünü anlamıştı. Ona, iyi bir futbolcu nasıl olur, öğretecekti. Bunun için Efe’yle anlaşma yaptı. Antrenman için bahçeye çıktılar.


2. Sınıf Türkçe Kitabı Ada Yayıncılık Sayfa 191 Cevapları

“Efe, her işte olduğu gibi futbolda da kurallar vardır.” dedi yeni futbol ayakkabısı. “Bu kuralları yerine getirmediğin sürece başarılı olamazsın. Yıllar önce, dünyaca ünlü futbolcu Pele’nin de antrenörüydüm. İlk antrenörlüğüm böyle başlamıştı. Pele de tıpkı senin gibiydi. Düzenli çalışma, düzenli uyku ve düzenli beslenmeden sonra başarılı oldu. Şimdi sıra sende.” diye ekledi. Günlerce çalıştılar. Sonuçta Efe disiplinli bir futbolcu oldu. Uzun zamandır arkadaşlarının mahalle maçlarını izlemeye gidememişti. (…) Ertesi gün forması ile ayakkabılarını giyip arkadaşlarının yanına gitti. Maçta oynamak istediğini söyledi.


2. Sınıf Türkçe Kitabı Ada Yayıncılık Sayfa 192 Cevapları

“Bu iş sana göre değil. Şu anda final maçı var.” dedi arkadaşları. “Siz bilirsiniz. Bana ihtiyaç duyarsanız buradayım.” diye cevap verdi Efe. Sonunda beklenen maç başladı. Efe’nin arkadaşları komşu mahallenin takımı karşısında çok zor durumdaydı. Bir bir yedikleri goller yetmiyor gibi sık sık sakatlananlar oluyordu. Derken üçüncü oyuncu da sakatlanarak maçı bırakmak zorunda kaldı. Yedek oyuncusu kalmayan hoca çaresizlikten Efe’yi oyuna aldı.


2. Sınıf Türkçe Kitabı Ada Yayıncılık Sayfa 193 Cevapları,

Efe, sahaya girmesiyle birlikte fırtına gibi esmeye başladı. Karşısında hiçbir rakip dayanmıyor, gol üstüne gol atıyordu. İzleyiciler onu ayakta alkışlıyor, “Efe! Efe!” diye tezahürat yağdırıyorlardı. Bu durumu gören arkadaşları şaşkınlık içerisinde onu izlemekten kendilerini alamıyorlardı. Yenilirken Efe’nin attığı altı golle şampiyon oldular.


2. Sınıf Türkçe Kitabı Ada Yayıncılık Sayfa 194 Cevapları

Arkadaşları Efe’yi sevinçle kucakladılar. Çalıştırıcı hoca: “Efe, yıllardır beklediğimiz kupaya senin sayende sahip olduk. Bu kupa ancak senin ellerine yakışır.” dedi. Efe arkadaşlarının omzundan indi. Hayallerini süsleyen kupayı alıp öptü. Sonra da onu havaya kaldırıp seyircileri selamladı. (…) Efe, başarının programlı çalışmayla birlikte geldiğini, konuşan ayakkabıları sayesinde öğrendi.
Hikmet ULUSOY


Cevap : 2. Sınıf Türkçe Ada Yayıncılık Sayfa 190-191-192-193-194 Cevapları konusunda siz değerli öğrencilerimiz için soru bulunmamaktadır. Okuma metnini bir iki defa okumanızı tavsiye ederiz. İyi dersler dileriz. 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/2-sinif-turkce-kitabi-ada-yayincilik-sayfa-190-191-192-193-194-cevaplari html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

2. Sınıf Türkçe Kitabı Ada Yayıncılık Sayfa 190-191-192-193-194 Cevapları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Bir insan isteği ile çeşitli birçok alanda yetenekli olabilir. Çünkü bir insan az bitmesi ve istemesi başarıya ulaşmanın Temel adımlarıdır. Örneğin oynamak istediğimiz bir oyun oynayamıyor San çeşitli denemeler yaparak kendimizi geliştirerek ve oyun hakkında birçok bilgi edinerek araştırmalar ve alıştırmalar yaparak oyunu iyi bir şekilde öğrenebiliriz. Yukarıdaki metinde geçen Efe gibi eğer futbolda başarılı değilsek tapumuzu alarak çeşitli artır elemanlar yapmalı kendimizi geliştirmek için bol bol futbol oynamalı , iyi futbol oynayan arkadaşımızın yanına giderek karşılıklı bir şekilde futbol oynar futbolumuzu geliştiririz.
Mustafa
Futbol ülkemizde ve dünyada oldukça sevilen ve sıkça oynanan top oyunları arasında yer almaktadır. Futbolun tarihi oldukça eskidir. Futbol ülkeler arasında bölgeler arasında takımlar arasında oynanan ve yarışmalar yapılan geleneksel bir oyun halini almıştır. Biz çocuklar da sokaklarda arkadaşlarımızla beraber futbol oynayarak oldukça eğleniriz. Futbol oynayacak arkadaşlarımızı seçerek topla birlikte futbol oynayabilir ve güzel vakit geçirebiliriz.
Tuğçe
2 sınıf Türkçe ders kitabındaki tüm bilgileri ve cevapları her zaman Forum sayfa süslü yaparak birçok bilgiye ve cevaba ulaşıyorum sizler de buradaki güzel eğitici güzel bilgilerle Türkçe dersini yapabilirsiniz Türkçe dersinde aklınıza takılan bilmediğiniz ve anlamak istediğiniz öğrenmek istediğiniz tüm konuları ve cevapları Forum sayfa sesli yaparak hızlı bir şekilde ödevinizi bitirebilirsiniz ben her zaman Türkçe dersimi matematik dersini İngilizce dersi ve hayat bilgisi dersine severek buradaki bilgilerden bakarak öğreniyorum.
Tuğçe
2 sınıf Ata yayıncılık değer alan bilgileri ve cevapları sayesinde burada bulunan ödevindeki ve etkinlikleri hızlı ve çabuk bir şekilde yapabildi buradaki ödevlerimi hızlı bir şekilde yapmak birçok konuyu güzel bir şekilde anlamak ve verilen bilgilerle ödevini yapmak sizler sayesinde çok kolay oluyor vermiş olduğunuz bilgisayar ödevini hemen yapıyorum çünkü siz dershanesi birçok konuya ve hemen ulaşıyorum sizlere çok seviyorum. Sizler sayesinde Türkçe dersinde çalışkan bir öğrenci oldum.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!