23 Nisan Özgün Kompozisyon


Turkce Ogretmeni

Kompozisyonlar örneklerinde 23 Nisan Özgün Kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


23 Nisan Özgün Kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

23 Nisan’ da Çocuk Olmak

Çocuklar , günümüzün neşesi , yarınımızın geleceğidir . Çocuklar yarının büyükleri ve devletin temelleridir.
Bir çocuğa verilen kıymet ileride büyük insanlar yetiştirmek için çok kıymetlidir. Çocukların kişiliklerine katkı sağlamak , onları  n eğitim ve ahlaki değerlerine kıymet vermek , hayati değer ifade eder. 23 Nisan çocuklara armağan edilerek , aslında Atatürk bu noktaya işaret etmiş , çocukların üzerinde durmanın gereğini göstermiştir. Bu bayramda çocukları kendi arabasına bindirerek onların da bu potansiyelde olduğunu onlara hissettirmiştir. Günümüzde hala çocuklar başbakanlık gibi mevki koltuklarına oturarak onlara güven mesajı verilir.
Şu son olarak söylenmeli ki bu değer her gün verilmeli ve geleceğin incileri değerlerini bilmelidir.


23 Nisan Özgün Kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

23 Nisan Ne Zaman Bayram Oldu?

Her ülkenin meclis gibi kararlar aldığı ve resmî kararların verilmek için toplandığı özel bir mekanı vardır.
Meclis eskiden İstanbul’da olmakla beraber Atatürk’ün öngörüsü ile Ankara ‘ya taşınmıştır. 23 Nisan 1920 tarihinde Büyük Millet Meclisi açılmıştır. Daha sonra 1924 yılında, Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiş, 1929 yılında ise kutlamalara başlanılmıştır.
Büyük Millet Meclisi ‘ nin açılışı gibi değerli bir vaktin çocuklara tahsis edilmesi Atatürk’ün çocuklara ne kadar değer verdiğini ve onlara umut ile baktıklarını göstermektedir.
Bizlerde buradaki inceliğin farkına varmalı ve çocuklarla beraber hem coşku içerisinde bugüne eşlik etmeli , hemde onlara her gün kıymet vererek geleceğimizi inşa etmeliyiz. Sağlam bir devletin temelleri bu şekilde atılır , bilinmelidir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

23 Nisan Özgün Kompozisyon

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
23 Nisan geldiği zaman her yıl büyük bir çocuk ya da kutlamış olduğumuz çocuk bayramını en güzel şekilde kutlarız 23 Nisan denilince öğretmenimiz bizlere farklı etkinlikler yapmamızı ister 23 Nisan'da şiirler okur yazılar okul farklı etkinlikler yaparak bugünün anlam ve önemini arkadaşlarımızla en iyi şekilde anlarız 23 Nisan güne gelmez Türk çocuklarda değil dünyada bulunan tüm çocukların büyük bir coşku ve sevinç içerisinde bu bayramını kutladığını görürüz barışın mutluluğun sevincin ve her güzel diğerini olduğu bu bayramda kutlamış olduğumuz en güzel bayramlardan biri olduğunu söyleyebiliriz 23 Nisan'da hep beraber sevinç içerisinde bir topluluk içerisinde yaşarız.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!