Ders Notları

24 saat boyunca elektrik ve su kesilmiş olsa yaşamımız nasıl etkilenirdi? Tartışalım.

4. Sınıf Fen Bilimleri 24 saat boyunca elektrik ve su kesilmiş olsa yaşamımız nasıl etkilenirdi? Tartışalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


24 saat boyunca elektrik ve su kesilmiş olsa yaşamımız nasıl etkilenirdi? Tartışalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

24 saat boyunca elektrik ve su kesilmiş olduğunu düşünelim Evinizdeki lambalar çalışmaz olur karanlıkta kalırsınız televizyon radyo cep telefonu çalışmaz olurdu. Ayrıca internet bağlantınız kalmaz, bulaşık çamaşır ütü gibi gündelik hayatta kolaylaştıran büyük makinelerde doğru olarak çalışmaya çakır.


24 saat boyunca elektrik ve su kesilmiş olsa yaşamımız nasıl etkilenirdi? Tartışalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

24 saat boyunca elektrik ve su kesilmiş olsa yaşamımızı bayağı olumsuz olarak etkilerdi. Çünkü su özellikle bizim yaşamımız için önemli bir maddedir.

Su olmadan temizliklerimiz yapamayız su ihtiyacımızı gidermeliyiz. Elektrik olmadan aydınlanmasıyla elektronik eşyalar çalışmaz haberleşme olmaz. Kısaca örnek verecek olursak su olmadığı zaman lavaboya gitsek gerekli temizliğimizi yapamayız. Ayrıca su depomuz yoksa susuz kalırız.

Bu da bizi bir hayli zorlar elektrik olmadığını düşünecek olursak karanlıkta kalırız. Televizyon cep telefonu internet gibi haberleşme cihazları çalışmaz annemiz bulaşık veya çamaşır yıkayacak olsa bu makineler çalışmaz.

Yani su ve elektrik günümüz hayatının önemli bir parçası olmuş durumdadır Bunlar olmadan insanlar yaşamakta zorluk çekeceklerdir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 24 saat boyunca suyu ve elektriği kesildiği düşünürsek öncelikle suyun kesilmesi bize ciddi şekilde etkileyebilir çünkü lavaboya gittiğimiz zaman elimizi yüzümüzü yıkadığımız zaman herhangi bir meyve mize yıkadığımız zaman yemek yaptığımız zaman ya da bulaşıklarınızı yıkadığımız zaman muhakkak suya ihtiyaç duyarız.. elektrik sayesinde aydınlanma gibi temel ihtiyacımızı karşılamak dayız Ayrıca elektrik iletişim gibi temel ihtiyacımızın olmasına yardımcı olur elektriğin olmaması demek günlük hayatımızda birçok araç gereç çiftlerimize tam bir şekilde kullanmamız anlamına gelir yani bulaşık makinesi çamaşır makinesi televizyon gibi temel ihtiyaçlarımızı kullanamayız ve çeşitli zorluklara karşılaşabiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.