29 Ekim 1923, ülkemizde ne olarak ve nasıl kutlanmaktadır? Anlatınız. | Forum Sayfa Cevapları

29 Ekim 1923, ülkemizde ne olarak ve nasıl kutlanmaktadır? Anlatınız.


Türkçe Öğretmeni

6. Sınıf Türkçe 29 Ekim 1923, ülkemizde ne olarak ve nasıl kutlanmaktadır? Anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


29 Ekim 1923, ülkemizde ne olarak ve nasıl kutlanmaktadır? Anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

29 Ekim 1923’te tarihi Türk milletine cumhuriyetin ilanı hatırlatır. Bu bayram tüm yurtta 29 Ekim tarihinde Cumhuriyet Bayramı olarak büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır.

Çünkü bu bayram sayesinde Ulus birlik ve beraberliği sağlanmış Milli devlet milli şuur milli bağımsızlık elde edilmiştir. Halkın kendi kendini yönetmesi Fikri Cumhuriyetle birlikte vücut bulmuştur.


29 Ekim 1923, ülkemizde ne olarak ve nasıl kutlanmaktadır? Anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

29 Ekim 1923’te tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılan anayasadaki değişiklikle Türkiye’nin yönetim biçimi hakkında karar verilmiştir. Bunun sonucunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti adı altında 29 Ekim 1923’te tarihinde Cumhuriyet ilan edilmiştir.

Bugün her yıl ülkede coşkuyla kutlanmaya başlanmıştır. Bu Türk halkı için Cumhuriyet Bayramı olarak kurtlanır. Cumhuriyet Bayramı milli birlik ve beraberliğin toplum toplumsal dayanışmanın üst düzeye çıktığı en büyük bayramlardan bir tanesidir. Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanmasının ve bunun sonucunda Türk halkının kendi kendini yönetme biçimi ile kavuşmasını sağladığı yeni yönetim anlayışı sayesinde Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

29 Ekim 1923, ülkemizde ne olarak ve nasıl kutlanmaktadır? Anlatınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Kopya Yasak