3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 108-109. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 108-109. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları


Fen Bilimleri Öğretmeni

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Matbaacılık Yayınları Işığın Görmedeki Rolü Nedir? Soruları ve Cevapları Sayfa 108 109


Işığın Görmedeki Rolü Nedir? Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Matbaacılık Yayınları Sayfa 108 Cevapları

Soru : Işığın Görmedeki Rolü Nedir?


Cevap : Işığın Görmedeki Rolü Nedir? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Işık her türlü alanda bizim en büyük ihtiyacımızdır.görmemiz için ışığa ihtiyacımız vardır. Işığın Görmedeki etkisi sırası ile şu şekilde oluşur.

Eğer bulunduğumuz ortam karanlıksa ortamın ışık sayesinde aydınlatılması gerekmektedir. Işık ilk önce baktığımız cisme vurur. Daha sonra cisimden de bize gelir.

Bu sayede bizim görme olayımız gerçekleşmiş olur.Eğer ışık kaynağı direk bize gelirse cisim görünmeye bilir. Katanlıkta veya gölgede kalır.Görme olayı gözümüzde gerçekleşmektedir. Karanlık ortamlarda göz göme yetisini kaybeder. Cisimleri daha rahat görebilmemiz için ışığa ihtiyaç duyarız.


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Matbaacılık Yayınları Sayfa 109 Cevapları

Soru : El fenerinin ışığı olmadan karton kutunun içindekileri görebildik mi? Tahminimiz doğrulandı mı? Nedenini açıklayalım


Cevap : Hayır göremezdik. Çünkü karton bezle örtülerek iç kısmı karanlık durumdadır.


Soru : El fenerinin ışığını açtığımızda karton kutunun içindekileri görebildik mi? Tahminimiz doğrulandı mı? Nedenini açıklayalım.


Cevap : Evet görebildik. Evet doğrulandı. Karanlık ortamda el feneri ile ışık sağlanarak görebildik.


Soru : Işığın görme olayının gerçekleşmesindeki rolü nedir?


Cevap : Işığın görme olayının gerçekleşmesindeki rolü nedir? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Işığın görme olayının gerçekleşmesindeki rolü tartışılmaz bir gerçektir. Canlılar doğada var olan ışığın sayesinde görme olayı gerçekleşmektedir.

Çevrede var olan ışıklar nesnelere çarpması ve parçalanması sonucunda gözlerimize gelen ışık parçaları sonucunda görme olayını sağlayabiliriz. Aksi bir halde ortama da ışık olmadığı zaman insanların görmeleri söz konusu değildir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 108-109. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Işık sayesinde görmemiz daha kolaylaşır.ışıklı ortamlarda kitap okumamızı yazı yazmamız yemek yememiz ve sohbetimiz daha kolay hal alabilir. Gözlerimiz ışık sayesinde görebilir. Akşam olunca be güneş batınca aydınlanmaya ihtiyaç duyarız. Ay ve yıldızlar gerektiği kadar ışık saçmalıkları için ampulleri ihtiyaç duyarız. Elektriğin bulunuşu ile beraber ampuller hayatımızda önemli yer aldığını söyleyebiliriz. Ampuller sayesinde çok rahat bir şekilde görebiliriz. Her bölgede bulunan sokak lambaları sayesinde sokaklarımız aydınlanır ve görmemiz daha kolay hal alır. Karanlık ortamlarda görmemiz kitap okumamız zorlaşabilir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak